Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (26)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

cat chef de vorba!

La multe lunite frumoase!


Rafael Ioan bulgaras de ALTESA!
Eduard bulgaras de mihacor
Filip Andrei bulgaras de bulinutza



Ne-am intors si noi de la pediatra, diagnostic confirmat: infectie virala (roseola infantum) si putin rosu in gat. Suntem arestati la domiciliul, deci ne coacem de caldura.
In rest bebe se prezinta foarte bine.
Noi ne mai laudam cu dormitul pe burta , se intoarce singur si asa vrea sa doarma, plange daca il pun cu fata in sus. D-na dr a zis ca e foarte bine ca s-a obisnuit si cu somnul pe burtica.

Despre diversificare ce sa va povestesc eu ca papa de toate: fructe, legume, cereale cu muulta placere.

Se vorbea despre decalotare, la noi nu a intervenit pediatra, ne-a sfatuit sa facem noi dar foarte usor la baita, ne-a spus ca face parte din grupul medicilor care nu se grabesc cu asta. Dupa 1 an mai discutam.

Ane eu nu ii fac nimic sa adoarme. ne jucam, gangurim dupa care isi ia singur somnic. Iar seara dupa baita adoarme mancand.
Uca si noi raportam probleme cu dintisorii, gingia mai are foarte putin si se sparge si cred ca cei de jos vor iesi odata.
Ileana eu care ma plangeam ca nu a luat o saptamana in greutate, ca are un usor reflux m-a calmat baiatul meu cu inca 150g luate in trei zile.

Felicitari fetele cu dulceturile, eu nu am facut nimic inca!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Off Bulinutza Multa sanatate orice ar fi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

La multe lunite frumoase!


Rafael Ioan bulgaras de ALTESA!
Eduard bulgaras de mihacor
Filip Andrei bulgaras de bulinutza



la multe lunite si de la noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

na,acu v-am scos la vorba si nu mai stiu cui sa-i raspund

Anda tu ai iesit din colivie ca sa ma superi alea sunt tortuuuri,nu torturi
Anda tot asa greu adoarme tTomita,nu cumva ti-e mila de el cand il vezi putin obosit si incerci sa-l culci? te intreb ca asa faceam eu si-mi lua si 2 ore sa-l culc ,acum il las pana maraie de somn,pana i se inchid ochii jucandu-se si doarme si el 2-3 ore.

Ane al meu nu doarme leganat ,ci plimbat il pun in scoica si ma plimb cu scoica prin casa 5-7 minute apoi .
Cu diversificarea n-am fost foarte explicita ma refeream la bbii de 6 luni ,la cei mai mici e ok sa mai stati.


Anca ,ok asa ma gandeam ca-i dai papica ca ea e micuta ,acum si mai ales ca 90% e pe LM.


Alice daca te consoleaza cu ceva la noi erau 31 de grade la 2.


Ileana hotarat pe treaba Tudor!

Ligia cum mai stati cu papica/kg?

Marysa esti bine?

Alexa ce-ti face pruncul?

Georgia cam absenta!Letitia la fel,Bulinutza,Alina ,Olga,My Lady,Mihaela Radu,Mihacor,Sofia,Lalilutza!




Si sa ma strig din urma: Anisia ,Mrg Migulet,Bubles nu mai stiu Olim,Yasmine!si restul de corigente la capitolul prezenta

implinita de Rafael-Ioan



Altesa noi am inceput de 6 zile si pireul de fructe si este ok il accepta bine si pana acum a luat doar 400 grame in 3 sapt
adica de la 9,400-la 9,800

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunite frumoase Rafael Ioan, Eduard si Filip Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Am reusit sa scot pete de morcov de pe body cu Sano Sensitive lichid. Am pus un strop in apa rece si am lasat body la inmuiat cateva ore, dupa care am frecat putin si a iesit! Am fost surprinsa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

cat chef de vorba!

La multe lunite frumoase!


Rafael Ioan bulgaras de ALTESA!
Eduard bulgaras de mihacor
Filip Andrei bulgaras de bulinutza






La multe lunite si de la noi!!!!!! Sa fie sanatosi bebeii si sa aiba DD grija de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Vreau sa imi cumpar un mixer vertical, ca imi va trebui curand si cred ca e usor de folosit si util. Cele care aveti, ce marci aveti si cat sunteti de multumite de eficacitatea lor? Ca studiez piata si nu stiu ce sa iau! Steamer am asa ca nu as lua ceva care sa aiba si steamer, vreau un mixer vertical singur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Anca, eu am luat asta si sunt tare multumita!
http://www.flanco.ro/aparate-mici-de-bucatarie/mixere-tocatoare-roboti-de-bucatarie/mixere/mixer-vertical-philips-hr1613.html/
Alexa, bravo pentru puiul tau, ma bucur ca ia in greutate! Cat despre intoarceri, nu cred ca am apucat sa va spun, de cateva zile e cea mai mare distractie a lui Tudor: sa se intoarca de pe spate pe burta. Si se pare ca-l oboseste suficient de tare activitatea, ca pica ca MIG-ul dupa cateva tumbe...
Ligia, cred ca a gresit...de cateva zile a inceput si cu legumele, ca Andrei papa fructe de multa vreme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Anca si eu tot studiez mixerele verticale si cred ca o sa raman la asta:

http://www.flanco.ro/aparate-mici-de-bucatarie/mixere-tocatoare-roboti-de-bucatarie/mixere/mixer-vertical-braun-320-hc-baby-400-w-2-viteze-alb.html

Steamer nu cred ca-mi trebuie deocamdata ca o sa fac supa si apoi legumele piure.

Mergi la inceput