PP-DD sau raul cel mai mic?!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius
Toti spun MRU este PNR si reiau aceasta idee pe diferite variatiuni dar cu aceasta premiza care dupa mine este falsa pentru ca nimeni nu poate sa precizeze asa ceva pe sursa cum se zice (nu altceva)!

Deci?


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!


Deci s-a stricat placa de vinil pe PNR cand noi vorbim( cel putin eu in mod sigur!) de implicarea nemijlocita a lui MRU in dubioasa afacere cu aurul de la Rosia Montana!
Nu-i nimic, avem nervi, avem rabdare, dar deceptia e tare mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Marius n-am zis ca l-a constituit el. Pana acum insa, e singurul candidat anuntat ca fiind sprijinit de ei. Miscarea a fost aplaudata si de Monica Macovei. N-au trasat inca granite clare fiindca vor sa atraga cat mai multi, atat membri in partidul Noua Republica cat si alte partide, inclusiv PDL pentru polul de dreapta. Pana una-alta insa, tot MRU e singurul nume cunoscut anuntat ca si candidat, nah ca ma repet...
Basca au bagat in sigla un verde asemanator cu al pdl-ului de la locale, bine e un copac acolo, menit a atrage si simpatii ecologiste. Vor sa mute atentia de la PDL construind o alternativa si in acelasi timp vor sa salveze ce se mai poate salva din PDL, cam asta inteleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@nica
Ce intreb eu si ce raspunzi tu. Eu discut daca MRU este membru al PNR. Tu despre ce vorbesti acum?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pe scurt nimeni nu poate sa spuna ca exista o legatura partinica intre MRU si PNR, corect? Oficial nu a fondat acest partid, nu este membru al acestui partid. Corect?
Dezvoltarile sunt deduceri nefondate practic daca le luam la rece nu au nici cea mai mica sustinere concreta doar vorbe, articole in ziare, presupuneri, insa oficial absolut nimic.
Asta am vrut eu sa stiu pentru ca nu am gasit niciodata nimic decat speculatii.
Nu am contestat daca exista asa ceva dar nimeni nu a putut sa sustina concret cu nimic o astfel de ipoteza. Atata tot.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Rugaminte off-topic: de cateva saptamani forumul politic a devenit incredibil de stufos daca la orice subiect deschidem, nu reusim sa pastram cat de cat discutiile pe tema respectiva, poate ar fi o idee buna sa rugam moderatorii sa le inchida pe toate si sa deschida unul singur: situatia politica actuala (sau oricum or vrea sa-l boteze) si sa dezbatem la gramada si de ponta, si de basescu, si de MRU, si de DD, si de orice altceva ne mai trece prin cap.

Ca sincer, nu mai stiu unde am scris, unde citesc, plus ca eu intreb ce e cu dd-ul asta, si in afara de vreo 2 raspunsuri pertinente (si utile), restul sunt divagatii pe tema MRU si NR, NR care deja mai are 2 subiecte deschise aici.

Hai sa facem un singur subiect cu toate la gramada, ce ziceti?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Sunt socata ca cineva ar putea sa creada ca DD e istet! e istet pt prosti! ( vb in general si nu pt nimeni in particular aici)

va mintit cu Elodia ani de zile si toti ati crezut ca o sa aflati adevarul. incredibil cata prostie si acolo! va minte fara nici cu nerusinare. este suficient sa ai un calculator si sa stii sa folosesti google, ca sa afli in doua secunde ce mincinos este.

Un prost ca DD, fara dinti in gura ( mie asa mi s-a parut ca i-ar lipsi cativa), care a reusit sa ajunga lider de partid, ilustreaza cat de jos a ajuns Romania.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

@nica
Ce intreb eu si ce raspunzi tu. Eu discut daca MRU este membru al PNR. Tu despre ce vorbesti acum?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!


Despre MRU si interesul lui fata de aurul de la Rosia Montana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Sunt socata ca cineva ar putea sa creada ca DD e istet! e istet pt prosti! ( vb in general si nu pt nimeni in particular aici)

v-a mintit cu Elodia ani de zile si toti ati crezut ca o sa aflati adevarul. incredibil cata prostie si acolo! va minte fara nici cu nerusinare. este suficient sa ai un calculator si sa stii sa folosesti google, ca sa afli in doua secunde ce mincinos este.

Un prost ca DD, fara dinti in gura ( mie asa mi s-a parut ca i-ar lipsi cativa), care a reusit sa ajunga lider de partid, ilustreaza cat de jos a ajuns Romania.






Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze




La modul cel mai serios, cine e Elodia? . Doar v-am zis ca nu servesc OTV-ul, desi recunosc, atata am auzit de elodia asta, ca a devenit simbol national. Nu am curiozitatea sa caut pe goagle, ca nu mi se pare un subiect relevant.

Eu nu-l cred nici istet, nici destept. Probabil in cei 10 ani de OTV (sau cati o avea postul ala), m-am uitat insumat maxim 30 de minute la el, si asta doar ca se intampla sa schimb programul si mai ramane agatat pe-acolo 10-20 de secunde .

PS: mint, m-am uitat odata la basescu cand a fost invitat la ei, in campania trecuta cand nu voia nimeni sa-i ia interviu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui marius

@nica
Ce intreb eu si ce raspunzi tu. Eu discut daca MRU este membru al PNR. Tu despre ce vorbesti acum?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!


Despre MRU si interesul lui fata de aurul de la Rosia Montana.


Scuze in acest caz discutam subiecte diferite. Eu discutam despre altceva. Scuze inca o data.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Marius, PNR a aparut prea tarziu pentru alegerile de-acum, eu asa cred. Fara vreo legatura partinica cum zici tu cu MRU, deocamdata asta-i singurul nume sustinut de ei, asta nu poti nega. Si atunci, cum care-i legatura si unde-i speculatia. Nu e MRU printre altii... de fapt, care-s altii?

Mergi la inceput