Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {25}

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Lady cred ca s-a transmis virusul de roseola infantum pana la Bucuresti. Dupa doua zile si jum de febra care aparea scadea sau nu era deloc, duminica dimineata si-au facut aparitia si minunatele bubite. Initial putine dupa care pana pe seara s-a umplut si pe burtica si pe spate. Maine ajungem la pediatra pentru confirmarea diagnosticului, dar dupa simptome si cum arata bubitele asta e.

Sanatate Denisa!

Saptamana trecuta imi "certam" si eu baiatul ca nu vrea sa se mai intoarca deloc si de ieri se intoarce singur de pe fata pe burtica si pe urma sa vezi nervi ca inapoi nu mai poate/vrea.

Noi papam bine: mar, supa, piure de morcov cu pastarnac. Am mai redus eu cantitatea de solide cat a fost pe febra ca sa-i maresc volumul de lichide. si mai nou nu ne mai place ceaiul din biberon il "papam"(bem) cu lingurita.

Sanatate multa piticilor si mamicilor!
O zi cat mai racoroasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Fete dragi, v-as imprumuta cu placere castronul, dar ce ma fac daca nu-l mai vede? Va doresc din suflet sa inceapa si ai vostri sa pape bine!
Anca, e doar o falsa impresie ca nu te baga nimeni in seama. Dar probabil ca primesti raspuns de la cine se confrunta exact cu problemele cu care te confrunti tu. Uite, de exemplu, la capitolul exces de saliva, eu credeam ca al meu e campion. Acum te aud si pe tine, deci...probabil asa este normal.
Denisa, ma ingrijorezi! Cum mai esti?
Cat despre slabit...dupa patru zile de regim saptamana trecuta, dadusem jos 1,800 kg. In weekend am mancat normal, fara regim dar si fara excese. S-a asezat la loc tot ce se dusese...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

asa e Amelia, probabil (sigur) daca as tine o dieta fara sa mai fac sport as reusi sa slabesc mai repede, pentru ca dehhh cand faci sport intens nu poti sa traiesti doar cu salate sau supa de varza, tre' sa mananci ca sa ai energie..
cum nu le am cu dietele si iubesc sportul, el va ramane THE ONE AND ONLY si cu toate ca ritmul de slabire va fi mai lent, macar slabesc frumos si fara piei lasate

stai sa vezi ca s-o luat de la Cristi la David:))
azi noapte tare agitat a fost, la 5 dim s-a trezit sa suga in conditiile in care el noaptea nu mai mananca de mai bine de 2 luni.
sa-l aduci cuminte pe Cristi azi ca cine stie ce isi mai transmit ei din priviri asa:))
banuiesc ca ramane valabila intalnirea da??

Altesa, haiiiii vino, te asteptam


********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput