Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {25}

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

matza io astept caciula sa stii

cicineta

ana La multi ani pentru sotul tau!

sara de la ce firma ssunt legumele congelate bio?

am pus poze de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

seara buna fetelor!
noi suntem la tzara, am venit pe la mijlocul saptamanii si sper sa stam cat de mult. de fapt cat n-avem treaba in oras, sau macar pana trec caldurile. mara si radu sunt innebuniti dupa apa si asa ne mai trece timpul. la cta vreau sa ajung dar sa nu fie asa cald, ca vreau la plaja, dar nu merg daca e foarte cald asa ca sunt cu ochii pe prognoza.
va citesc zilnic, dar de pe telefon si mi-e lene sa scriu uneori

cu mancatul la fel suntem. nu vrea piureuri dar nici bucati nu prea baga in gura. daca eram la primul copil, eram cu nervii la pamant cred :)) acum stiu ca nu trebuie sa ma stesez ca nu mor ei de foame.

va pup si va urez duminica frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Buna fetelor,
Legat de diversificare, noi suntem inca la inceput la capitolul fructe, deschide gurita maxim de 3-4 ori, cel mai mult cu lingurita a mancat banana + pepene rosu, in total 40ml.
Banana simpla e ff dulce, ma zburlesc si eu daca gust din piure, asa ca trebuie neaparat sa o combinam cu ceva mai light.
Azi am incercat banana cu mar golden, nu s-a omorat nici dupa asta.
De mar copt nu a vrut sa auda, sau de mar simplu.
Lady, cum i-ai dat tu pepenele galben? eu l-am facut la blender, a iesit un fel de suc-spuma dar n-a dat-o pe spate nici asta.
La supa de legume stam un pic mai bine, adica mananca cu lingurita 50, 60, rar 90 ml si restul pana la 140-150 i l-am dat cu biberonul de hrana groasa. Stiu ca nu e indicat, dar musai trebuie sa ingras copilul, asa zice dr.
Sunt zile cand am impresia ca prefera supa la biberon comparativ cu laptele.
In supa am pus la sfarsit ulei de masline si am adaugat in castronel picaturi de lamaie.
Maine vreau sa pun si un pic de carnita sa vad cum reactioneaza.

Faith,
Singurul motiv pentru depunerea cererii stimulentului de insertie inainte de reinceperea activitatii este sa nu se suprapuna si salariu (de la firma) si CIC (de la stat).
Cunosc cazuri cand la 2 ani de la reinceperea activitatii au primit prin posta decizie de impunere+penalitati de intarziere pentru toata perioada de primire a CIC necuvenit.

Noapte linistita va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Bulinutza legumele sunt de la ARDO, o firma belgiana.


Alice si eu daca eram la primul copil as fi fost stresata rau ca nu mananca copilul. Sebi la 6 luni manca nu gluma, dar nu pt ca ar fi fost el mancacios, ci pt ca ii distrageam eu atentia, ma jucam cu el si inghitea ca pelicanul, dar nu cu placere. Nu e o metoda fericita nici pt mama nici pt copil. Pe Sara vreau sa o las sa se bucure de mancare, flamanda nu va sta ea (ma gandesc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!

Mihai bulgaras de CristinaGoji
Andrei Bogdan bulgaras de migulet
Bianca Maria bulgaras de anne_maria
Catinca Stefania bulgaras de Cristina




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Altesa, am vazut tarziu mesajul tau, ieri am fost la Chicco la magazin si am luat scaunul happy snak. Mi se pare super ok, are un pret fantastic (280 ron) si sper sa-i placa si copilului. In continuare mancam piureurile cu castron cu tot, de vineri seara a inceput intoarcerile de pe spate pe burtica cu tot cu scosul mainii de sub el. Era tare haios cum se amuza ca poate face asta, nu-l lua somnul de placere...Deci de acum, caut aparatori pentru pat de mijloc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

super pret Ileana la banii astia se merita nou.

Eu am dat dublu pe al meu dar era cam singurul pe care l-am gasit alb,nu foarte colorat sa-i distraga atentia,am fost la kfc si l-am pus intr-un scaun de masa colorat cu rosu ,albastru,orange si nu statea locului,in al nostru de acasa sta fff cuminte nu are ce sa-l agite,tavita e alba,scaunul alb ,are doar ceva stelute pe spatar dar nu foarte stridente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

La multe lunite frumoase!

Mihai bulgaras de CristinaGoji
Andrei Bogdan bulgaras de migulet
Bianca Maria bulgaras de anne_maria
Catinca Stefania bulgaras de Cristina




Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

si de la noi
Bulintza eu zic sa faceti cei cel mai bine pt caine
Raportam si noi prima cazatura din pat,am sperat sa nu cada,dar s-a intamplat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

La multe lunite frumoase!

Mihai bulgaras de CristinaGoji
Andrei Bogdan bulgaras de migulet
Bianca Maria bulgaras de anne_maria
Catinca Stefania bulgaras de Cristina




Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

Si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite sarbatoritilor de ieri si azi, Alexandru, Mihai, Andrei Bogdan, Bianca Maria si Catinca Stefania!
Noi ieri am incercat pentru prima oara grisul cu lapte. I l-am dat in locul mesei de fructe de la ora 11 si am avut succes, i-a placut. Azi i-am dat din nou si a papat aproape tot, plescaia de placere, ceea ce pana acum nu a facut niciodata.
Buliutza, super frumoase pozele, se vede cat de bine v-ati simtit! Mi-ai facut o pofta de mers la mare de nu mai pot!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput