FIV Gynatal Timisoara cap.2

FIV Gynatal Timisoara cap.2 | Autor: lelu

Link direct la acest mesaj

Doamne ajuta!

Cap.1

….Clinica Gynatal , Timisoara


Contact:


Adresa: Str. Protopop George Dragomir nr.1, Timisoara

Telefon: 0256 240 250

Mobil: 0722 253 098

E-mail: office@fertilizare-timisoara.ro

Web: http://www.fertilizare-timisoara.ro/

Program: Luni-Vineri: 09 – 20, Sambata: 10 – 19

Echipa Medicala:

Dr. Florin Adrian Dorneanu- medic primar obstetrica-ginecologie

Dr. Cezara Muresan- medic primar obstetrica-ginecologie

Dr. Elena Vladescu – medic primar obstetrica-ginecologie

Prof. Dr. Iacob Checiu – biolog

Dr. Delia Hutanu – biolog

Dr. Dorin Claici – medic primar urologie

Adina Berar – psiholog

Preturi servicii medicale – Fertilizare in Vitro:

Consultatie sterilitate-infertilitate – 100 RON
Ecografie ginecologica – 70 RON
Monitorizare ovulatie – 150 RON
Spermograma – 100 RON
Spermocultura – 51 RON
Test post-coital – 150 RON
Instilatie utero-tubara – 150 RON
Inseminare intrauterina – 650 RON
Fertilizare in vitro cu embriotransfer, cu sau fara ICSI – 6500 RON


Informatii utile:
Ce trebuie sa contina dosarul FIV?
Analize de trombofilie - laborator Synevo

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Mi-am permis sa deschid un nou capitol, la capitolul 1 erau deja 29 pagini, ... de obicei se scriu 20 pagini

Sa fie un capitol cu vesti bune! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meda2011 spune:

Sunt noua pe forum, sper peste 9 luni o viitoare mamica. Legat de Gynatal si FIV-urile realizate de echipa de acolo, va pot impartasi si eu o experienta avuta cu unul din membrii acestei echipe, si anume cu seful: am fost pacienta lui din vara anului 2011 pana in primavara lui 2012. Am ajuns la el doarece imi intarzia menstruatia. Mi-a rezolvat aceasta problema cu Duphaston Destinele noastre s-au reintalnit in toamna aceluias an cand datorita unei sangerari ce nu se ma oprea si a unui endometru gros am fost chiuretata de acelas medic la clinica President. Pana aici totul a decurs ok, neavand ce sa ii reprosez domnului doctor ( tarife decente, profesionalism , etc).
In primavara deoarece ne doream un bebe si acesta se lasa asteptat, am calcat din nou pragul cabinetului din Balcescu, domnul doctor recomandandu-mi sa imi fac analizele hormonale inclusiv AMH-ul.
Avand un fibrom, un chist un FSH de 11.62 , dar mai ales un AMH sub 0.1 domnul doctor mi-a zis verde in fata ca am intrat la menopauza, ca nu voi mai avea ovulatie, ca sansele de a avea copii sunt practic nule. Mi-a dat o vaga speranta spunadu-mi ca a auzit de un tratament cu hormoni de crestere pe care daca eu vreau sa il incerc, e dispus si dansul. Debusolata si demoralizata am incercat sa cer repede o a doua parere. Am apelat la serviciile doctoritei Stelea Lavinia, care inca de la telefon(eu aproape plangeam)a incercat sa ma linisteasca ca nu e totul pierdut, spunandu-mi ca situatia e grava, dar nu de speriat.
Povestea mea intreaga o voi descrie in topicul "FIV Athena".
In incheiere i-as sugera domnului doctor de la Gynatal ca avand in vedere ca lucreaza cu oamenii pe langa calitatile de bun medic (pe care nu se poate spune ca nu le are) mai trebuie sa aiba si calitati de psiholog.

Mergi la inceput