Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai,eu iar zic...in momentul asta nu ma regasesc in Pnl....nu-mi place ca seful nostru s-a pus cu fundu` pe scaunul ala in urma unui circ,nu e deloc elegant.Am postat si aseara parerea mea.....

As fi vrut sa triumfe la algeri cu procent mare,sa-l invinga pe Basescu in lupta dreapta,nu pe la spate...ma rog,laterale.

Si oricum,Basescu a fost elegant cand a plecat,Crin a fost si el pe faza....sa vedem ce hotarasc romanii pe 29.07.
Tot aseara,gasca de care v-am zis,desi pnl-isti cu vcehime,ziceau asa...mai eu tot pe base il votez...macar sa plece prin lupta dreapta.

Insa momentan ,din coalitia asta contra naturii,PNL-ul nu poate iesi,ca nu are unde sa se duca...poate se va intampla vreo minune...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Catrinik, da, eu sunt lumea.

Ai auzit, Catrinik? Ciocu mic! (chiar rimeaza: Catrinik, ciocu mic! )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Crin a fost votat cu 9.100 voturi.
Basescu - cu 5.000.000.

In locul meu ieri a votat penalul de Voicu.
Si inca 2 incompatibili, declarati legat de ICCJ.

UNPR si UDMR - 2 centuriste, care mereu au profitat.

Deci ce s-a intimplat ieri nu reprezinta nici vointa mea, nici a multora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Mai,eu iar zic...in momentul asta nu ma regasesc in Pnl....nu-mi place ca seful nostru s-a pus cu fundu` pe scaunul ala in urma unui circ,nu e deloc elegant.Am postat si aseara parerea mea.....


De voi depinde sa va faceti ordine in partid.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

E greu,Marius,e greu.Aici gandim la fel multi membri tineri...dinozaurii au desfacut aseara sampania......,noi am preferat sa zicem ca avem copiii acasa(ceea ce nu era adevarat) si ne-am adunat la mine...ca sa putem sa ne varsam naduful.



P.S.bine ca seful meu nu citeste pe aici....mi-o fur original daca afla ce gandim noi,desi el e tanar si nu agreeaza PSD-ul...a fost de nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Concluzia?Daca nu le vine mintea la cap imi caut partid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Crin este de o rautate fantastica... si se va vedea. Ponta acum e o papusa prinsa de atze... s-a facut de bafta in toata Europa si mai departe... si are si el copil mic acasa, deci va juca exact cum i se canta. Nastase nu poate sa reziste mult la mititica pentru ca nu va putea sa respecte legea tacerii, deci trebuie sa fie scos. Papusarii sunt aceeasi din anii '90, doar ca n-au nici o treaba cu PCR ul si comunistii, ci doar cu consolidarea averilor personale. Daca Base nu se afisa cu toate pitzipoancele hoate din jurul lui si cu restul de sugatori de sange, ar fi avut sanse in 29 iulie cu toate taierile de pensii si salarii pe care le-a facut, dar ...probabil acum va plati. Cel mai tare cred ca i-a infuriat pe asa numitii revolutionari cand le-a taiat rentele ... alea fabuloase... sunt orase in care nu s-a tras un foc de arma macar, dar acum sunt pline de privilegiati "fosti revolutionari". Plus bacul cu camere, de-au taiat busines-ul alora din PSD care au o droaie de facultati private si acum nu mai au pe cine sa inscrie si sa jupoaie de bani. Nu cred eu ca sunt astia din PSD capabili sa joace carti mari cum ar fi gazele de sist (oricum aia e investitie ce incepe sa-si scoata banii in 8-10 ani) dar "micile gainarii" de cateva milioane-zeci de milioane de euro care le-au fost stopate ii dor tare rau.

Tara noastra aur poarta, dar ne conduc numai cozi de topor.

Eu sunt curioasa daca PNL ul va reusi sa mentina o economie liberala sau va ceda total in fata PSDului. Caci daca va ceda, pregatiti-va dragi tovarasi pentru impozitare progresiva, "sa dam cate putin sa ajunga la toata lumea", sa faca toata lumea facultate si doctorat, etc, etc.

PS: slava domnului ca NU sunt in nici un partid si nu am dezamagiri si mai mari, cred ca cel mai rau e cand iti faci sperante si apoi ... stai si te uiti ce pot sa dea din ei...iubitii conducatori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries

Crin este de o rautate fantastica... si se va vedea. Ponta acum e o papusa prinsa de atze... s-a facut de bafta in toata Europa si mai departe... si are si el copil mic acasa, deci va juca exact cum i se canta. Nastase nu poate sa reziste mult la mititica pentru ca nu va putea sa respecte legea tacerii, deci trebuie sa fie scos. Papusarii sunt aceeasi din anii '90, doar ca n-au nici o treaba cu PCR ul si comunistii, ci doar cu consolidarea averilor personale. Daca Base nu se afisa cu toate pitzipoancele hoate din jurul lui si cu restul de sugatori de sange, ar fi avut sanse in 29 iulie cu toate taierile de pensii si salarii pe care le-a facut, dar ...probabil acum va plati. Cel mai tare cred ca i-a infuriat pe asa numitii revolutionari cand le-a taiat rentele ... alea fabuloase... sunt orase in care nu s-a tras un foc de arma macar, dar acum sunt pline de privilegiati "fosti revolutionari". Plus bacul cu camere, de-au taiat busines-ul alora din PSD care au o droaie de facultati private si acum nu mai au pe cine sa inscrie si sa jupoaie de bani. Nu cred eu ca sunt astia din PSD capabili sa joace carti mari cum ar fi gazele de sist (oricum aia e investitie ce incepe sa-si scoata banii in 8-10 ani) dar "micile gainarii" de cateva milioane-zeci de milioane de euro care le-au fost stopate ii dor tare rau.

Tara noastra aur poarta, dar ne conduc numai cozi de topor.

Eu sunt curioasa daca PNL ul va reusi sa mentina o economie liberala sau va ceda total in fata PSDului. Caci daca va ceda, pregatiti-va dragi tovarasi pentru impozitare progresiva, "sa dam cate putin sa ajunga la toata lumea", sa faca toata lumea facultate si doctorat, etc, etc.

PS: slava domnului ca NU sunt in nici un partid si nu am dezamagiri si mai mari, cred ca cel mai rau e cand iti faci sperante si apoi ... stai si te uiti ce pot sa dea din ei...iubitii conducatori

Andries

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!
uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!



Mie-mi spui.......
Cand lucram dincolo....doamne erau atat de rai...si unii nu aveau nici un merit..ca imi tremura mana cand semnam plata acelor indemnizatii...luptator,erou,erou ranit si altele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

fetelor m-ati ametit total..ce naiba ii tot dati cu Iliescu?!... omul are 82 ani (maine -poimaine 90), e presedinte onorific in psd, ce dreak de putere ii mai atribuiti?!...o fi Matusalem in persoana sau vreun Nemuritor....




Vezi tu Nadaflorilor, e tata lor, la rele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

fetelor m-ati ametit total..ce naiba ii tot dati cu Iliescu?!... omul are 82 ani (maine -poimaine 90), e presedinte onorific in psd, ce dreak de putere ii mai atribuiti?!...o fi Matusalem in persoana sau vreun Nemuritor....




Vezi tu Nadaflorilor, e tata lor, la rele!


Ba nu mai e...e doar un dinozaur care s-a retras....B.nica,nu mai fi asa suparata ca pentru 20 de zile e Crinutu` pres.(prescurtare de la presedinte)am asa o senzatie ca va ramane doar cu 20 de zile....

Mergi la inceput