Ghiocei de Martie-Aprilie2009**434**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou, tufete.
Io aseara pe la 20 cand m-am intors acasa...Sophia dormea, pe canapeaua neintinsa, cica de la ora 18...A zis soacra ca a incercat sa o tina treaza, dar nu a reusit. Ei, nu-i problema, ca eu nu fac de-astea, daca fetei ii e somn eu o las sa doarma, nu conteaza ce ora e!
Pe la 21 am luat-o in brate si l-am pus pe huzband sa faca patul...a continuat sa doarma. Ei, si la un moment dat aud eu ceva, Sophiphi in pragul usii, cu "eufonul" lui taica-so, fresh, ma anunta ca a facut caca. O schimb, ma uit la ceas: 3 fara 20. Da' n-a facut mare tevatura, a stat lungita langa mine jucandu-se pe i-phonesi ciripind pe limba ei. Normal ca eu am adormit la loc, si ea...intr-o vreme, nu stiu cand, cert e ca de la 6.30 iar e fresh:)))
Azi e proba "mea" la bac, tineti pumnii pentru elevii mei!;)) Dupa-masa m-au chemat la corectat, acolo m-a bate soarele...pana la apus!
Aaa, sa nu uit de poze: Izia e super frumusica si ce bine-i sta cu codite, ce fetita arata, eu eram obisnuita cu mutra ei de gogoshica tunsa scurt (desi am mai vazut poze cu ea pletoasa, dar inca tot imaginea de "bebe grasocea pupabilo-rontzaibil" o am:))). L-am vazut si pe Motan la "dobe"! Cool! Chatonelo, esti super mishto, ca de obicei! u esti genul la care-i sta bine si cu pleata si chelioasa! Dar parca mai cool esti cu parul f. scurt!
Da' poza aia cu boxerul...ce moaca, m-a tot umflat rasul!!!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Monnvas !!

Ieri am reusit sa fac si eu niste poze la lucrusoare pt bazar iar in wkd sper sa reusesc sa le pun, azi mergem pana la bunica iar maine se pare ca mergem in Retezat, s-au schimbat planurile cu caldurile astea

Aseara am stat iar pana tarziu la locul de joaca unde fetele s-au distrat inotand in nisip asta dupa ce s-au descaltat la initiativa Adei bineinteles

Sa aveti o zi racoroasa si fructuoasa !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Buna!

mie nu mi se deschide site-ul cu asociatia MAMEmai exact povestea Iuliei, imi da eroare. ati patit? o fi de la mine de la P.C.?

mi-s place si mie semnatura Denisei.


Chato- n-am citit cu pedepsele pe site-ul ala, sunt de acord si cu poza si ce impresii li s-au intiparit lor din Romanica, insa parca povesteau de tara de nicaieri asa, ziceai ca suntem in savana...si mi-am adus aminte de un episod hilar, cu niste studenti francezi veniti aici, blindati de conserve, baterii si becuri etc, pregatiti de jungla ce sa mai, cortul era boierie probabil in mintea lor; desi nu stiau nici unde vine capitala si nici cum se cheama...d-asta ma aprinsesem ieri.

racoare vrem si noi aici in Suuuuuud, desi aseara a plouat putin, si ce credeti? aveam si apa la robinet.
Ne-am balacit frumos in cada amandoua, am tuns un pic varfurile Arianei si i-am construit un "bretonas", ca ii crescuse si nu sta ever cu agrafe in noaptea asta decolam pe litoral
urmatoarelor sarbatorite le spun de acumm , parca Floric vine pe 9

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf
racoare vrem si noi aici in Suuuuuud, desi aseara a plouat putin, si ce credeti? aveam si apa la robinet.
Ne-am balacit frumos in cada amandoua, am tuns un pic varfurile Arianei si i-am construit un "bretonas", ca ii crescuse si nu sta ever cu agrafe in noaptea asta decolam pe litoral
urmatoarelor sarbatorite le spun de acumm , parca Floric vine pe 9


Noi o sa venim in Tgv in seara asta! So, nu ajungem sa ne vedem acum... poate reusesc cu Cati o intalnire!

Ti-am trimis pm. Dixtractie placuta la mare.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete!

Novus, Ilink, merci de complimente :)

Ilink, kiar ca boxeru e hilar :))

Eu inca nu m-am mobilizat sa merg la banca, acum e deja tirziu pt ca am niste pregatiri de facut si apoi merg la recuperare, la fizioterapeut; ramine pe marti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Neata tufete!

Novus, Ilink, merci de complimente :)

Ilink, kiar ca boxeru e hilar :))

Eu inca nu m-am mobilizat sa merg la banca, acum e deja tirziu pt ca am niste pregatiri de facut si apoi merg la recuperare, la fizioterapeut; ramine pe marti.

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



M-am tot tinut sa zic: pt serbarea de la gradi, ce mi-a placut cum parintii stateau relaxati pe jos. Mor cind imi amintesc de serbarile ceausiste la care fiecare se imbraca cu ce avea mai bun si numara cuvintele din replica copkilului, comparativ cu nr de cuvinte din replica lui "a lu' Popeasca/Ioneasca"

De ochi nu mai zic, da' imi plac expresiile, era o poza in care parea asa, trist-meditativa, si alta in care parca vedeai cum "coace" o shotie...

Chato, in schimb tu m-ai ofticat cu tunsoarea ta. Unde nu da Domnu' sa termin si eu odata sa fac ce vrea muschiu' meu

Mada, da tu ai voie sa mergi cu masina pina la Tgv we asta?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Buna!

Chato- n-am citit cu pedepsele pe site-ul ala, sunt de acord si cu poza si ce impresii li s-au intiparit lor din Romanica, insa parca povesteau de tara de nicaieri asa, ziceai ca suntem in savana...si mi-am adus aminte de un episod hilar, cu niste studenti francezi veniti aici, blindati de conserve, baterii si becuri etc, pregatiti de jungla ce sa mai, cortul era boierie probabil in mintea lor; desi nu stiau nici unde vine capitala si nici cum se cheama...d-asta ma aprinsesem ieri.


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



ei, pai tot e bine ca unii vin sa vada ca nu e asa, ca altii ramin cu impresiile formate de la televizor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Neata tufete!

Novus, Ilink, merci de complimente :)

Ilink, kiar ca boxeru e hilar :))


M-am tot tinut sa zic: pt serbarea de la gradi, ce mi-a placut cum parintii stateau relaxati pe jos. Mor cind imi amintesc de serbarile ceausiste la care fiecare se imbraca cu ce avea mai bun si numara cuvintele din replica copkilului, comparativ cu nr de cuvinte din replica lui "a lu' Popeasca/Ioneasca"

De ochi nu mai zic, da' imi plac expresiile, era o poza in care parea asa, trist-meditativa, si alta in care parca vedeai cum "coace" o shotie...

Chato, in schimb tu m-ai ofticat cu tunsoarea ta. Unde nu da Domnu' sa termin si eu odata sa fac ce vrea muschiu' meu

Mada, da tu ai voie sa mergi cu masina pina la Tgv we asta?



Vreau sa vad si eu pozele chatonestiiiiiiiii! Veaaaaaaaaauuuu!!!!

Pisigri... Mi-a zis sa nu merg mult cu masina... dar am zis ca pana la Tgv nu e MULT? O fi mult? Sa sun sa intreb... Mai am si alte interdictii, unde nu e precizat mult/putin...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Hellooo!!

N-am apucat sa vad poze nici sa citesc prea mult din ce-ati mai scris, in schimb am vazut o stire care trebuie sarbatorita.
Sa curga berea in valuri !!! (fara alcol pentru mamica)
Felicitari Mada, sa fi sanatoasa si cozonacelul sa dospesca si sa creasca mare si frumos !!!
Sanatate multa si lui Costin, sa se refaca repede ca acum va avea si mai multe responsabilitati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Neata tufete!

Novus, Ilink, merci de complimente :)

Ilink, kiar ca boxeru e hilar :))


M-am tot tinut sa zic: pt serbarea de la gradi, ce mi-a placut cum parintii stateau relaxati pe jos. Mor cind imi amintesc de serbarile ceausiste la care fiecare se imbraca cu ce avea mai bun si numara cuvintele din replica copkilului, comparativ cu nr de cuvinte din replica lui "a lu' Popeasca/Ioneasca"

De ochi nu mai zic, da' imi plac expresiile, era o poza in care parea asa, trist-meditativa, si alta in care parca vedeai cum "coace" o shotie...

Chato, in schimb tu m-ai ofticat cu tunsoarea ta. Unde nu da Domnu' sa termin si eu odata sa fac ce vrea muschiu' meu

Mada, da tu ai voie sa mergi cu masina pina la Tgv we asta?



Vreau sa vad si eu pozele chatonestiiiiiiiii! Veaaaaaaaaauuuu!!!!

Pisigri... Mi-a zis sa nu merg mult cu masina... dar am zis ca pana la Tgv nu e MULT? O fi mult? Sa sun sa intreb... Mai am si alte interdictii, unde nu e precizat mult/putin...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 7+


uite link-ul denisa, enjoy :)

pisigrix :) hai si tu la clubul kealelor :))

Mergi la inceput