Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

brigit, nu-ti mai spun ca in ziua 21 de la fecundare aveam 6100 beta. Mi-au transfera 4 embrioni, 3 calitatea A si unul calitate B si s-au prins toti 4. Pana in sapt a 7-a am avut sarcina cvadrupla...lucky me

pune o bustiera pe tine si vezi daca se retrag liniile rosiatice. Poate e o alarma falsa.

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, draga de tine... Oricum pana la urma ai fost norocoasa ca a avut loc selectia naturala si nu a mai fost nevoie sa treceti prin proceduri chinuitoare si costisitoare, cineva acolo sus va iubeste.
Sa traiti ma execut cu bustiera!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Anne, eu detest FB ... am facut contul doar pt intalnirea cu fostii colegi de liceu si gata.
Eu am picat azinoapte de somn la ~12 si am dormit continuu toata noaptea, prima data dupa luni de zile. E drept ca ieri am mai avut o pb. unde ma asezam parca imi amortea piciorul drept , si acum pare usor amortit, dar nu e chiar sesizabil, doar dc ma pun in pat iar il simt ...

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
17+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Nu stiu cat de mare relevant are beta eu la 14 zile l-am avut 99,9 si am tripleti, o prietena la avut 100,5 si nu avea decat o bombonica. Cel mai sigur astepti eco si vezi acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Catalina, 14 zile de la ce? Ca unii numara de la et, altii de la fertilizare, una e sa faci transfer la 2 zile, alta la 5 zile.
Vad ca trageti chiulul la greu zilele astea


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

De la ET cu embrioni de 3 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Cata, pai in cazul in care a fost de la et sa stii ca tu ai fost o exceptie si prietena ta regula, ca e cam valoare cat pt un singur bebe. Probabil s-au culcusit ei mai tarziu. Sunt toti separati sau baieteii sunt in acelasi sac amniotic?
La tine chiar ca era greu de presupus ca sunt 3, chiar sunt curioasa cum ati reactionat cand ati aflat.
Dar cand sunt valori mari, de 7-800 la 12 zile de la et cam e cazul sa fie mai multi.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna ziua fetelor
brigit multumesc de urari...azi fac 33 sapt...anabel 34 si balanta 35. Sper sa scrie 2, 3 randuri balanta sa stim ca e ok
Eu azi am fost la donat sange, fac analizele sper sa iasa ok.
Altfel nu sunt foarte ok ...nu stiu de la ce tot vomit...tocmai ce am avut o sesiune de vreo 20 min. Pofta de mancare nu am deloc. Cu chiu cu vai am mancat ceva acum 2 ore si am vomitat tot. Am sunat dr. a zis ca e in operatie...ma suna cand termina, sa vedem ce zice.
Jaguar sper sa ai 2 bebelusi asa cum iti doresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

yasmi imi pare rau ca essti chinuita cu starilea stea de voma. Sper sa nu fie nicio problema

Catalina, eu am facut ET la 2 zile. Erau divizati in doua.

Eu am avut o zi horror. De dimineata ma uit pe internet sa-mi vad analizele. Urocultura parea suspecta asa ca am sunat la clinica. Pe buletinul de analiza aparea infectie cu ...am uitat cu ce... si atasata era si antibiograma. Ma duc la clinica, recuperez analizele si incepe analiza: pe cine sun? Med de familie are obiceiul sa-mi dea tratament fara sa tina cont de antibiograma si nu vream sa ma risc sa-mi dea stiu eu ce antibiotic, rezistent la infectie ca nu imi doresc sa iau pastile doar de dragul de a ale lua. Decid sa sun la gineco, dar eu nu pot vorbi diresc cu Herghelegiu, asa ca o sun pe asistenta. Nici nu apuc sa ma prezint ca ea ma ia tare "Eu sunt ocupata. daca este o urgenta va ascult, dar daca nu este atunci eu sunt f ocupata"... dau sa spun ce problema am si ea iar ma ia "daca este o urgenta va ascult, daca nu...." ma apuca spumele si termin conversatia. Ma apuca plansul, ma agit, ma enervez. Suna sotul med de familie si ea imi da Ospanox (ampicilina) 500 mg/6 ore, 5 zile. Ampicilina apare la "sensibil" pe prosepect aparea ca e permis in sarcina dar doza maxima la adulti 750-1500 mg iar eu aveam 2000. Ma apuca iar plansul si ma simt atat de agitata. Intr-un final ma linisteste o mamica pe FB ca se da 2000 si la copii. Ma calmez dar imi ramane pe suflet asistenta lui Herghe. Ma roade si acum. Imi vine sa il schimb caci ma gandesc sa nu am pe viitor chiar o urgenta de urgenta si sa nu pot vorbi cu ei ca sunt f ocupati. Eu sunt la Buzau si prima mea legatura cu ei este telefonica....vreau sa vb cu tine la telefon pana sa ajung la spital.
Bineinteles ca durerile de burta si contractiile au aparut ca un efect al starii mele de agitatie si nervozitate. Dupa 2 no-spa m-au lasat in pace si sper nici sa mai apara azi ca sa ma pot linisti.
sper ca voi sa fii avut o zi mai buna

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

aaaa am uitat sa va spun la piece du resistance. O proasta imi spune ca sunt patetica doar pt ca ma gandeam de unde m-am capatat cu infectia ca eu sunt atenta pe unde umblu, sa beau apa, nu ma asez pe toalete si am grija ca pe toti musafirii sa-i indrum spre baia mica la noi acasa caci nu vreau sa foloseasca baia noastra. Si eu sunt patetica. Bine ca nu era in fata mea ca va jur la ce stare de agitatie aveam eu, o luam de par si maturam cu ea .... toaleta

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput