Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

irip: si eu i-am leganat pe picioare, mai ales pe baiat. Eva se imburica toata si vroia mai mult in brate leganata. in schimb el a dormit muult leganat. ajunsesem la un moment dat, in noptile critice, sa dorm cu el leganandu-l. insa incet si fara sa-i impun eu, a inceput sa doarma singurel langa mine. se rostogolea prin pat si- managiam pe spate si asa am ajuns sa adoarma singur. cand mai e nevoie, il mai legan si adoarme reede. mi-era frica ca o sa-i legan pana se fac mari insa nu a fost asa.
va pupam ca iar orcaie domnisorul (nu ma lasa la caklc deloc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Ziua buna fetele. Sper ca sunteti bine toate si bebeii la fel. Am si eu o intrebare pt mamici picioarele la cat timp dupa nastere se desumfla si burtica la cat timp se retrage cat de cat sa nu mai arati ca o gravida?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

chiar nu-mi amintesc
probabil ca apa se elimina in 2 sapt sa zic, cu uterul dureaza mai multicel cred 4-6 sapt? imi amintesc numai ca la cateva zile dupa nastere, imi mutam burta cu mainile cand voriam sa ma intorc de pe spate pe o parte si ma intreba lumea cand nasc ...hahaha
ei, dar trece, se retrage ea, oricum probabil depinde si de fiecare organism

a ramas cezariana pt maine?
ce liniste e pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

A ramas pe miercuri pt ca a zis dr ca pana si o zi in plus conteaza. Si burta a crescut in aceste zile extraordinar de mult, nu stiu daca din cauza cortizonului. Da intradevar este foarte liniste. Multumesc pt raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Catalina nastere usoara maine si bebei sanatosi! Te asteptam cu vesti bune
Fetelor pe unde sunteti? Brigit, Anne,Ralu, Anabel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

asa zic si eu, unde ati disparut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Eu zic "prezenta". Ieri am revenit din concediu. A fost extraordinar. Casa mi-e intoarsa cu susu-n jos , numai haine aruncate, jucarii regasite, genti si lipsa de chef din partea mea de a face orice . Ca deh, in vacanta, nu m-am ocupat de curatenie si ordine...

Fetelor, nimeni nu mai zice nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

CATALINA, azi e ziua cea mare!!! Iti doresc nastere usoara, bebei sanatosi si refacere grabnica!

Fetelor, unde sunteti??? V-ati suparat sau ce s-a intamplat???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna dimineata fetele!
Catalina azi este marea intilnire DD sa fie cu tine si puiuti tai
fetele daca face cezariana cred ca face dimineata nu?ma gindesc sa o sun mai pe seara si miine sa dau o fuga pina la ea la spital

o zi frumoasa si linistita sa aveti

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Catalina tinem pumnii azi! Sa fiti sanatosi toti 4!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput