Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Prezent! Hello mamici

Silvi bine ati venit din vacanta Doamne prin ce spaima ai trecut cu Alain Imi imaginam cum este la Acropole zidul nu prea inalt iar peste zid este haulCam asa a fost si la voi banuiesc. Bine ca l-ati vazut la timp dar cred ca te-a urmarit imaginea asta tot timpul.
Cosmi aratati cu totii superb Nu cred ca are rost sa iti schimbi culoarea parului cand se incep scolile. Nu mi se pare deloc ciudata, e poti duce linistita la sv
Giova tare greu trebuie sa iti fie singura cu copiii Stiu de la mine ca-i simt lipsa lui Giorgos pana vine acasa de la sv.+ ca intreaba Angelo cand vine tata si il asteapta sa se joace impreuna.Macar te mai relaxezi cand santeti in Alba.
Dia si eu m-am saturat de timpul asta capricios din GermaniaAlalteri m-am imbracat cu geaca groasa de iarna Erau 12 grade cu indulgenta. Abea de astazi s-a mai incalzit; deja hainele de vara sant la reducere in magazine si au bagat colectii noi de toamna.Doua zile am avut caloriferele deschise Vorbeam cu mama la telefon si ea se plangea de canicula din bucuresti iar pe mine ma auzea cum spuneam lui Angelo sa intre in casa (eram pe balcon ) ca sa nu raceasca pt ca este frig
Astazi pleaca Angelo in Grecia Mai am pe ultima 100 m sa pregatesc jucariile care le ia cu el; geanta cu schimburi este gata, am pus sa-i convert niste filme cu Woody woodpecker sa i le bag in psp sa nu se plictiseasca pe masina. Diseara dupa ce mananca il duc la socri si vor pleca in jur de 23.00 Vasul pleaca din Italia la 13.30, ei vor fi imbarcati deja de la 11.30 Sper sa faca socra-miu poze pe vas
merg sa bag aspiratorul pana se intoarce Angelo de la Montessori...
toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Marakinoce emotii trebuie sa ailasa ca va fi foarte bine si A se va distra...cat despre tinede azi esti in vacanta in 2

sa sti ca domnul care seamana cu Amza Pelea , este tata si adevarat ca seamana foarte binesi vorba si port , tinand cont ca s a nascut la 25 de km de Bailesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cosmi, pe bune ca seamana Este barbat bine tatal tau Imi place! Si mama ta arata bine
A mai ramas sa manance de seara Angelo, sa faca un dus, sa-i pun ultimele jucarii pe care le ia si sa mergem la socrii. Doamne ajuta sa ajunga cu bine la destinatie!
haideti sa va pun melodia care m-a inspirat pt nick-ul de aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata

m am trezit cu noaptea in cap ca mi vin cei dragi acasasi sa fac cate ceva de papa

Marakino multam de aprecieri la adresa parintilor...ai vb cu baiatul,ce zice , ce face?

super melodia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Cosmi ce mancare mai faci? Angelo este foarte incantat de calatorie Este nerabdator, nu vrea sa piarda prea multe detalii. Spunea dimineata ca sant pe autostrada 44 si trebuie sa ajunga la Angona pt vas. Dupa vreo 2 ore au sunat si era in culmea fericirii ca sant in port si vede vasele A dormit doar 4 ore, a mancat iar acum trebuie sa fie deja imbarcat pe vas. Cred ca il plimba socra-miu peste tot cat o mai rezista si nu se baga la somn.Eu as fi vrut sa bag aspiratorul dar doarme Giorgos ca a lucrat de noapte
Andreea a inceput sa ma enerveze ca iese in oras fara Robert. S-a imprietenit cu o romanca la ea la sv si vad ca o corupe aia. I-am spus ca nu sant de acord ca ea se duce in oras si Robert este la sv si stiti ce mi-a raspuns? vorbesti ca bunica!!! eu ies, doar nu sant sechestrata in casa, ce doar servici/casa, sv/ casa? Si i-am spus ca nu imi poate baga mie texte din astea pt ca stiu foarte bine ce se intampla atunci cand ies doua fete singure in oras. Sant atatia baieti care vor incerca sa le agate si nu spun de ea, dar nu o cunosc deloc pe fata aia cu care iese si nici ea nu o cunoaste. In fine...a iesit acum 3 zile, aseara era si Robert acasa si ea a iesit singura....i-am spus eu lui Robert ce aveam de spus..la un moment dat ma face sa cred ca ei sant mai mult colegi de camera decat intr-o relatie adevarata. Sa va mai spun ca doua zile dupa discutia avuta cu ea, nu mi-a vorbit deloc? trecea prin dreptul sufrageriei sau dormitorului( unde eram dupa caz ) si nici macar nu ma saluta Acum accept sa ramana aici pt ca noi plecam si nu vreau sa il stiu pe Robert singur dar cand ne intoarcem, cred ca zboara donsoara Andreea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

haha am uitat sa va spun Aseara Angelo s-a dus la banca la o vecina ( are un catel bishon si este mereu pe afara si mai vorbim una, alta ) si i-a spus foarte incantat: plec in Grecia acum! tu esti nemtoaica, ramai aici, eu sant grec si plec in Grecia in vacanta

Toanca unde ai disparut?
Ana voi plecati in Romania?
Miha cand plecati in Eforie?
Silvi cum este acasa cu parinii?
Mama vine pe 2 septembrie aici
Cosmi cand pleaca Bianca? Astazi vin parintii cu Stefanel? vreau si eu in Bucuresti acasaaaaa Eu am facut planuul pt Grecia: pe 8-9 sa fim la mare si sa ne intoarcem la taranica pe 20 august.Tare curioasa sant cat ma voi plictisi in Kalampaka....trebuie sa ne facem timp sa ajungem si in Thessaloniki sa ne intalnim cu Sofia nasa lui Angelo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Maraki ia uite unde era marele grecbravo A...Marakino sigur nu te plictisesti la greci , mai ales cu cei dragi alaturi

Cat despre A fata asta cred ca are o problema mare...de adaptare, cum naiba o putea sa se comporte asa ?? musai sa aveti o discutie

mi a venit baiatul acasasi mi au dat lacrimile cand am vazut dragoste intre el si Bianca, se pare ca si au dus dorul

eu ma pregatesc de concediu..am inceput azi pentru ca sambata avem mare nunta in familiese casatoreste verisoara mea si cum suntem apropiati toti verii , ne am implicat la maxim..Bianca e domnisoara de onoaresi e fff emotionata

abia astept sa plec la maremai ales ca in aceasta perioada , in acelasi hotel vine si...directoarea meahahhaa ...oroc ca e o tipa ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cosmi cred si eu ca si-au dus dorul fratii Voi plecati sapt viitoare? Super ca a fost plimbat Stefanel de parintii tai Urmeaza mareaaa Eu sant a doua oara fara Angelo; prima data a fost anul trecut cand am fost 2 sapt acasa. Pt. Giorgos este prima data fara baiat.Cum te pregatesti de concediu de acum? Adica ce faci concret? Distractie placuta la nunta Eu pana plecam fac incet, incet curatenie generala, mai cumpar ce a mai ramas de luat iar bagajele le fac cu o seara inainte sa plecam. De obicei le fac in ziua plecarii O sa fie nasol ca nu are cine sa ne duca la aeroport si urmam exemplul nemtilor: mergem cu metroul cu bagajele dupa noi La dus o sa fie cum o sa fie dar la intors....cu Angelo, bagajele noastre, ale lui Doamne ajuta sa nu ploua ca nu avem cum sa tinem si umbrelele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ei asta mai lipsea acum. Am vazut la stirile romanesti ca Patra este in foc! Normal ca nu este toata regiunea dar faza e ca Angelo acolo coboara cand ajunge cu vasul si trebuie sa traverseze cu masina traseul din Patras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Eu sunt prinsa cu musafirii
Maraki noutati de la calator ? Pe unde au ajuns, iti tin pumnii sa ai vesti bune te inteleg ca esti ingrijorata
Cosmina ce fain de voi ca sunteti pe picior de plecare noi asteptam vremea buna inca
Un we frumos sa aveti

Mergi la inceput