*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008(138)*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

azi am fost la scoala dupa scoala...o mare porcarie
oboseala cat cuprinde , plus ca imi e tare mila de copilasii aia sa stea atatea ore pe un nenorocit de scaun, li se arunca masa in fata la 13 si ni se cere sa facem activitati cu ei
cum Doamne iarta-ma sa faci activitati cu ei cand sunt deja plictisitu dupa orele zilnice, deabea mai vror sa faca ceva.
sa va mai spun una nici femeie de serviciu numai avem si a fost sugerat sa facem curat...
imi vine sa imi pun demisia dupa ziua de azi
maine de la capat insa fara scoala dupa scoala

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Fruntea sus... ai doi copii care au nevoie de tine... Spor la tot.
Pupam minunile si o saptamana usoara.

Citat:
citat din mesajul lui eliza_cri

azi am fost la scoala dupa scoala...o mare porcarie
oboseala cat cuprinde , plus ca imi e tare mila de copilasii aia sa stea atatea ore pe un nenorocit de scaun, li se arunca masa in fata la 13 si ni se cere sa facem activitati cu ei
cum Doamne iarta-ma sa faci activitati cu ei cand sunt deja plictisitu dupa orele zilnice, deabea mai vror sa faca ceva.
sa va mai spun una nici femeie de serviciu numai avem si a fost sugerat sa facem curat...
imi vine sa imi pun demisia dupa ziua de azi
maine de la capat insa fara scoala dupa scoala

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui eliza_cri

azi am fost la scoala dupa scoala...o mare porcarie
oboseala cat cuprinde , plus ca imi e tare mila de copilasii aia sa stea atatea ore pe un nenorocit de scaun, li se arunca masa in fata la 13 si ni se cere sa facem activitati cu ei
cum Doamne iarta-ma sa faci activitati cu ei cand sunt deja plictisitu dupa orele zilnice, deabea mai vror sa faca ceva.
sa va mai spun una nici femeie de serviciu numai avem si a fost sugerat sa facem curat...
imi vine sa imi pun demisia dupa ziua de azi
maine de la capat insa fara scoala dupa scoala

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania


Ana are de doua ori pe saptamana cate o ora de "ajutor pentru lectii". S-au sesizat cei din minister ca multi copii vin fara teme facute pentru ca daca sunt luati de parinti la 16:30, merg acasa si mananca, se spala iar la ora 8 copii se duc la culacare aici. Si atunci nu mai ramane timp de lectii. Insa nu fac lectiile in aceea ora ci exercitii similare.
Nu ar fi mai bine sa iesiti la joaca afara cu copii? macar cat e vreme buna daca nu au si haine de schimb.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Ana cum s-a adaptat cu scoala? Se duce cu drag? Ii place?
Elisa, cozonacica ce mai face? Cum iti imparti programul? Mi s-a facut dor de fetisoarele lor. Ai fete mari si frumoase.

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

azi am fost la scoala dupa scoala...o mare porcarie
oboseala cat cuprinde , plus ca imi e tare mila de copilasii aia sa stea atatea ore pe un nenorocit de scaun, li se arunca masa in fata la 13 si ni se cere sa facem activitati cu ei
cum Doamne iarta-ma sa faci activitati cu ei cand sunt deja plictisitu dupa orele zilnice, deabea mai vror sa faca ceva.
sa va mai spun una nici femeie de serviciu numai avem si a fost sugerat sa facem curat...
imi vine sa imi pun demisia dupa ziua de azi
maine de la capat insa fara scoala dupa scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Fetelor, cum ati invatat cozonaceii sa se dezbrace/imbrace singuri? Noi avem incercari timide, dar nu prea stim cum sa ii invatam noi... daca le spunem, nu fac nimic, daca incercam sa le aratam, iar nu e bine pt ca ei cred ca-i ajutam noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Manumanu, noi ne descurcam f bine cu schimbatul de lucruri si de incaltaminte. La gradinita singurica se schimba atat de lucrusoare cat si de incaltaminte. Adevarul ca este o cozonacica ambitioasa si ca vrea sa le faca pe toate singura. Acest lucru s-a intamplat aratandu-i mereu si explicandu-i cum se imbraca lejeria intima si vazandu-ne pe noi (ma refer la cele gen bluzita, tricou, lucrusoarele de "suprafata") cum facem... si in fata ei facand mereu acest lucru.. pana s-a ambitionat sa faca singura. Acest lucru s-a intamplat de la o varsta frageda... nu ma tin minte de cand, dar sigur aproape sub 2 anisori. Ana ne copie in tot... si cand mai gresim intentionat in ale' politetii uneori, ne face observatie. Acasa se mai rasfata din cand in cand, dar 80% din cazuri se imbraca si se incalta singura.
Cand mai face o prostioara si ii spun ca esti pedepsita si nu mai iesim afara la joaca.. ambitioasa lu mami face in asa fel incat ... se duce al dulapior, stie toate lucrurile unde le pun se duce si se imbraca singura si se incalta si imi spune ca este gata pentru joaca si isi cere scuze ca a facut acea prostioara. Mai poti spune ceva???/ Incerc sa ma abtin sa nu rad... si ii cer explicatii de ce as ierta-o si daca constientizeaza ca nu trebuia sa faca acea prostioara.
Cam asa facem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

oti este o mare raspundere sa iesi cu ei afara 1 la mana nu ii cunosti pe toti intrucat provin de la toate clasele pregatitoare si 2 la mana fac o galagie infernala. unul dintre copii are adhd daca ati putea sa vedeti cum face, mai o clipa sa stea locului. in fine am zis ca atunci cand o sa mai fiu o sa le pun desenul cu videoproiectorul si le dau si niste fise de lucru cu desen , descriere, numarare cat sa le mai captezi atentia. la noi la clasa preg nu sunt teme
pup fetele frumoase

manumanu la capitolul dezbracat stam foarte bine, mi se parea mai problematic la anto ins aam vazut ca dupa 2 sapt de cresa isi da jos pantalonii, sosetele si poate sa si le puna la loc. la bluza inca lucram
va pupam


stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estyanda1 spune:

Buna fetelor.
Ce mai faceti?
Mi-a fost f.f.f. dor de voi.
Ma mai stiti?
Ce va fac micii pufi, marisori de acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Anes sa-ti traiasca flacaul! Sa creasca mare si frumos!
La multi ani, Remus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

La multi ani Remus!!!!

Mergi la inceput