Concediu fara plata impus

Concediu fara plata impus | Autor: Jasmin012

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

avem probleme financiare la munca. Astazi am fost obligati sa semnam cu totii cerere concediu fara plata pe o durata de 2 luni, pentru ca firma sa nu plateasca impozite. Stiu ca nu e legal, dar toti colegii au semnat, fiind o firma mica, ai carei angajati sunt rude si cunostinte. Intelegeti voi. Problema e ca nu sunt multumita deloc de aceasta situatie si nu stiu cum sa ies din ea.
Ce pot face?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Sa nu semnezi. Desigur exista riscurile de rigoare. Sau te poti adresa ITM - asistenta juridica si spui exact ce si cum si ei iti vor da sfatul cel mai potrivit.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Marius, multumesc pentru raspuns. Asa ar fi fost normal sa fac, dar din pacate trebuie sa ma conformez ca sa-mi pot pastra slujba, macar pana gasesc altceva. Am semnat deja, ca toti ceilalti.
Multumesc, a fost bine sa-mi cunosc optiunile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ma asteptam. De aceea am scris ca exista "riscuri" din nefericire. Acea diferenta intre teorie si practica. Pastrarea unui job in ziua de azi nu este deloc un lucru usor cum devine chiar infernal gasirea altuia. Este o criza majora.
Si fara nici un ban pe o perioada nedefinita, este categoric o problema majora pentru oricine.
Bafta!

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput