Strugurasi de Sept-Oct 2011 *62*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

anca, daca eu tin bine minte tu ziceai ca la culcare iancu manca un iaurt.
al meu mananca lapte cu cereale seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

nu la ora sase-sapte mananca doua iaurturi si la culcare pe la noua mananca lapte cred ca peste 200 ml si apoi iar de doua ori in timpul noptii tot asa si inca odata dimineata pe la opt.De asta nu stiu cum o sa fac cu lapte praf.ii dau 800 ml pe noapte? Raspunsul il stiu singura ca trebuie sa incerc si sa vad atunci cum fac, dar nu pot sa nu ma gandesc.E mai greu decat la diversificare.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

superbe pozele, chiar ca avem copii frumosi (cra, cra).ma mobilizez si eu sa pun vreo doua

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

anca - daca iancu e diversificat nu e justificat sa consume mai mult de 600 ml de lapte pe zi. si iaurtul intra la lapte. deci peste noapte ii poti da apa sau sa incerci sa-l legeni sau altceva linistitor.
dani al meu are aproape un an, se trezeste si el si suge dar numai daca ii dau eu sa suga. uneori il iau doar nitel langa mine in pat si asta il linisteste si mi-adoarme repede. nu vrea neaparat lapte. poti sa incerci. evident ca depinde de apetitul/setea bebelusului tau dar pentru tine e mai bine daca il obisnuiesti sa nu se mai trezeasca noaptea sa suga deci e mai bine sa incerci cu apa decat sa ii dai biberon cu lapte praf. si cel mai probabil nu se va mai trezi deloc daca nu primeste sa suga sau ceva similar (biberonul cu lapte).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor pe unde mai sunteti?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata gagici!

Azi m-am trezit inaintea pruncilor,si pana se trezesc am zis sa dau o raita pe aici !

Ma simt de parca m-a calcat ceva greu, ori am fost batuta marunt cu un ciocan de batut carnea... Am fost ieri dimineata pe plaja si m-am balacit cum nu am mai facut-o de mult : m-am dus pana aproape de geamandura ( apa e mica unde merg eu, abea imi venea pana la merele mere padurete, supranumite si "pungute cu lapte") , m-am straduit sa fac pluta,sa inot cate 2-3 metri , sa ma rostogolesc...si am iesit epava de acolo! Rezultatul se vede azi.


M-am intalnit si cu Mikka ! Si cu sot de Mikka,si cu MAria, frumusetea lor de fetita ! Numai copii frumosi si parinti frumosi si de treaba avem in odisee! Nu am stat mult, doar cat sa bem un frappe /fresh de portocale, si am zbughit-o catre casa pentru ca erau copiii obositi toti, Paul era agitat ca iar nu dormise la pranz , Teodora era agitata din cauza lui ,Maria nu era nici ea in apele ei bune, asa ca am interactionat putin.Sotul Mikkai e facut poze , ale mele au iesit naspa.

Mikka a ajuns cu Maria la urgenta, a vomat de patru ori ieri dimineata. I-au dat metoclopramid injectabil, apoi pana spre seara cand am vorbit noi nu mai vomase. Altceva nu a avut,gen diaree , febra. De mancat nu a mancat decat titi. O sun si azi sa vad daca a mai varsat aseara.

In rest,alerg de colo-colo toata ziua! Am spus ca merg la sora mea iar, dar au intervenit alte chestii, maine merg,si stau o saptamana!
S-a trezit mandra,si cum s-a trezit tzup in fund, si se repezea la Paul sa il trezeasca si pe el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.

Ajutati-ma, va rog.
Cunoasteti ceva pastile care intarzie menstruatia?Am auzit ca ar exista, dar n-am folosit.

Ne-am luat bilet ptr la mare la inceputul lunii august exact cand am menstruatie,iar la mine curge nu gluma.Nu stiu ce m-oi face.De intrat in apa nici nu se mai pune problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Camady ,eu stiu ca se pot lua anticonceptionale de alea cu 21 , si nu se lasa pauza de 7 zile intre blistere.Adica in ziua 22 in loc de pauza,se ia prima pastila a blisterului urmator. Da un tel la un ginecolog,cred ca te poate ajuta mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Yammi! Ce pofta mi-ai facut! Mai ales pe caldurile astea!

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete



Lali , mami de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)


Mergi la inceput