Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Ramonika, imi pare atat de rau ca treci prin atatea probleme! Sper din suflet sa le depasesti cu bine si sa fie sarcina viabila, incearca sa nu-ti pierzi speranta!

Eu am facut hCG-ul la 6 saptamani si o zi, cand a iesit 25375, apoi la 48 de ore a iesit 32088...
Ti-am povestit, mie mi-au dat 30% sanse sa mentin sarcina....si se vedea ca dr nu credea in ele...Si pana la urma totul a fost bine, in ciuda tuturor statisticilor. Nu renunta, repeta beta hCG-ul si incearca sa fii pozitiva! Te pup si te imbratisez tare-tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ramonika, si eu te rog mult sa gandesti pozitiv, dupa rezultat e clar ca e sarcina, si mai mult, viabila. Asa ca...gandeste pozitiv, si daca mai ai resurse financiare sa repeti analiza maine sa vezi daca creste valoarea.

Multumesc tuturor de sfaturi privitoare la mancat, eu cu autodiversificarea nu pot incepe, Dragos se inneaca si cu firmituri de pufulete, sau cu ceva moale, v-am spus ca s-a innecat cu o firmitura mica mica de pepene si mi-a vomat in jet dupa. Orice simte nepasat bine, orice firmitura isi face o sila nemaipomenita de voma. Am ajuns sa tresar numai daca il aud tusind prin casa, ca ma gandesc ca a gasit ceva, a bagat in gurita si se inneaca Parca as fi la primul copil



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare.

Ramonika pai daca valoarea este conform varstei sarcinii de 6 saptamani inseamna ca e de bine, nu? Iti tin pumnii sa fie bb bine.

Fetelor, eu am patit-o cu sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani si aveam deja 12 sapt si eram "bine merci". Sarcina nu s-a eliminat singura si dr chiar s-a mirat la chiuretaj cat de bine era fixata...Deci depinde de la caz la caz.

Monisule vezi ca astept pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

Ramonika iti doresc sa fie totul bine, si sa te linistesti

eu am gasit sa stau cu o fetita in varsta de trei anisori, imi este greu ca imi las fetita mea si merg sa stau cu alta, dar ne obisnuim noi...stau doar trei luni.si doar pana la ora 15,este aproape de casa,adica o jumatate de ora cu masina

adelina sta cu mamaie, iar cand vin ac.nu se da jos de la mine din brate.azi cand am vorbit la telefon a inceput sa planga si nu stiam ce are, am terminat de vorbit si s-a linistit, in schimb in seara asta cand a sunat tel. a inceput sa tipe, si plangea oftand zicand: "nu mami" ce sa mai zic m-a luat un plans de moor.
imi este groaznic de greu sa o las...nu zic decat ca ne vom obisnui si totul va intra in normal.

fi-miu a terminat probele bacalaureatului, si acum asteptam rezultatele la care nu prea speram note mari

cam atat despre noi

noapte buna mamici de pitici

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ramo, pe fuga raspund. Tipa e din Iasi. Dr i-a spus sa astepte 2-3 sapt. Si daca nu se elimina singura sau nu se simte bine sa apara la cabinet si sa intervina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Dar tu ai sa mergi la cabinet la supraveghere de sarcina. Ea a luat si ceva homeopate si e o chestie ciudata cu sarcina ei, adica e ca si cum in perioada in care o credea oprita in evolutie chiar a fost oprita in evolutie si a revenit sau ceva. Adica chiar daca sarcina a fost detectata ecografic devreme, intre eco de la inceput si eco de acum e o diferenta de vreo 2 sapt , diferenta care a ramas constanta. Ciudat rau.... ca ea se simte ca si cum totul ar fi o minune. O cred ca e asa. Acum e in concediu... cand se intoarce o intreb la ce medic e.... pentru tine sau pentru cunostinta mea generala :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ramonica valoarea corespunde varstei sarcinii. Banuiesc ca daca era oprita din evolutie valoarea era mult mai mica, corespunzatoare pt 4 saptamani de exemplu. Mult curaj si incredere catotul va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Neata fetele

Ramonik, gandeste pozitiv Mai repeta maine bhcg si ai sa vezi ca sarcina este bine....Asa cum ti-au spus si fetele, valoarea de ieri este ff buna



Noi ne-am intors din concediu.....a fost suuuuuppppeeeerrrr Am pus cateva poze aici .Fata mea s-a simtit minunat .In prima noapte mi-a miorlait putin in somn dupa Pufy, dar a uitat rapid.Ieri , dupa ce am mancat de pranz, si-i spuneam ca plecam acasa, iar a inceput sa se miorlaie ca vrea la hotel....si mi-a adormit in brate.
In schimb ne-a terminat cu "vreau aia , vreai si d-aia'.......moamaaaaa ce de bani sa-u cheltuit pe nimic........da a meritat




fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hello

Simina felicitari pt ,sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos !
Sa va fie de bine concediul ,se vede ca s-a distrat bine printesa !

Ramonika sunt si eu cu ganduri bune catre voi , trebuie sa fie bine !

Monis abia astept sa vad poze din concediu

Ionela imi pare rau ca micutul tau a fost capsat de capusa ...si mie mi-e o teama teribila de ele ,chiar daca sunt relaxata in alte privinte ca si tine . Sper sa fie singura experienta de acest gen .

Licu sper sa revina la sentimente nai bune motanelul vis a vis de mancare ,stiu ca-i greu.In octombrie ,cand l-am operat pe Iustin ,analizele facute au fost perfecte desi manca fff prost ,tzitzi 90 %.

Atat am reusit acum sa scriu ,gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

http://kiddyland.ro/

Mergi la inceput