Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Neata!

Dankutza,vad ca vorbesti de un "el"?
Sa de DD sa fie sanatos, orice ar fi, si tu sa te bucuri de o sarcina fara probleme!

Stanucel La multi ani!
Multa sanatate atat tie,cat si copiilor! Succes flacaului la Bac in continuare,si felicitari pt rezultatele obtinute pana acum!
Ce mai face Adelina?

Ramonika,multe ganduri bune si imbratisari din partea mea
Bineinteles ca Ruxi este o dulceata,ma bucur ca te ajuta sa treci mai usor peste marea durere prin care treci!

Floricik,ma bucur tare mult ca v-ati relaxat putin!
Imi pare tare rau de Ema, imi imaginez ce era in sufletul tau sa o vezi suferind.... Sper sa fi fost de la ou, si sa nu fie rau de masina

Eu maine am marea intalnire cu Daddy, abia astept sa-l vad!!! Merg la Londra unde vom petrece 3 zile romantice, iar pe 2
i-l voi aduce Alexei pe Daddy acasa!
Despre Alexa: e o dulceata(dar cred ca stiti,ca aveti si voi asa ceva acasa ), e foarte cuminte,cu mici exceptii. Din pacate, inca foloseste cuvantul "fuck it" care, mai nou, s-a transformat in "fuck you"(prima expresie a auzit-o la Richard, dar a doua...cred ca doar a transformat-o singura, ca e mai usor de spus.... Am ignorat-o,i-am spus ca nu e frumos, ieri am trimis-o in time out dupa ce a spus-o de trei ori la rand....nici nu mai stiu cum sa o dezvat

Cam atat, fug ca s-a trezit printesa(nu se da jos din pat pana nu merge cineva la ea)!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna dimineata fetele!

Sper sa nu va suparati pe mine , ca intru scriu un mesaj , si dispar pt o luna, da chiar mi-e greu sa tin pasul cu voi

Ramonika imi pare tare rau .Condoleante

Stanucel la multi ani fericiti!!!!

Dankutza , Mami.Ilinca felicitari pt sarcina.............ma iau de mana cu voi. Azi dim am aflat si noi, si cum sotul a zis sa nu anuntam familia pana nu ajungem la doctor , am zis ca macar cu voi sa impartasesc bucuria asta. Asa ca dau si eu de baut......fara acid, fara alcool



fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

simina wow felicitari sarcina usoara. ce iti doresti? un fratior pt. Maya?

Lumi distractie placuta cu Daddy! cred ca Alexa abia asteapta sa vina. cat despre expresia respectiva, nu cred ca isi da seama ce zice si cu cat i se interzice sa o spuna, cu atat se poate sa se inversuneze mai tare. eu as trata-o cu indiferenta daca spune doar pe acasa. daca incepe sa repete si in public, atunci e mai nasol. insa poate va uita!

dankutza felicitari pt. vestile bune de la eco.

Lalu cum mai e burtica? in ce sapt. esti? Ari ce mai face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

simina felicitari, sarcina usoara si la termen

lumi zile frumoase si relaxare maxima va doresc, si eu zic ignor total la fraza cu pricina, o sa ii treaca

remus e bine, bubele au trecut f repede, s-a indragostit maxim de boba, ieri m-am plimbat prin sat cu el in spate si cezarul in carucior, va dati seama a se uitau mamaicile ca la martieni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Simina felicitari!!! Sa ai sarcina usoara si bebe sanatos.

Dankutza cred ca esti in al 9-lea cer. Bine ca este "el" adica bobul nu? ok.
Taxa de transport pt figurine a fost de 14 lei, cu toate ca pe site scria 4 lei. Poate l-au incadrat la "foarte fragil" ca asa scria pe cutie....

Raluci noi o sa le pictam cu acuarele din alea la cutie luate de la librarie sau orice magazin. Pe site la ei scrie ca merge cu orice fel de acuarele.

Lumi mini-vacanta placuta la Londra. Hai ca acus plecati in Antalya. Apropo de chestia cu "fuck" nu stiu cum face si Ema de prinde dintr-o conversatie intre noi fix ce nu trebuie si repeta intr-una. Noi oricum nu vorbim urat dar imi mai scapa cate una....de ex vb cu mama si nu stiu ce povesteam eu acolo...si am zis la un moment dat "nebun" si fix asta repeta Si cireasa de pe tort a fost la munte...cand a zis din senin "rahat cu prune" Asta i-a scapat mamei mele.... O ignor si asa uita...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Felicitari, Simina!
Te astept la o noua odisee impreuna. Cred ca DPN-ul ar fi martie, asa-i? Eu sunt la bulgarasi de ianuarie-februarie.


Lumi, Floricik vorbesc de "el", pt ca avem un feeling ca ar fi putica, desi eu tot fetita vreau. Sotul zice ca am ramas gravi de la "cateterul" lui si nu al doctorei si sigur a pus el acolo baietel... Oricm vad ca sarcina e foarte diferita de prima. Cu Cezara facusem planul la o cofetarie din zona. Cum am nascut au data aia faliment. Acum vreau acru, sarat, iute si nu dulce. Pt ca nu am mai mancat dulce, am slabit 1,7kg in 2 saptamani. Am ramas si eu socata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Stanucel La multi ani cu intarziere, sa ai parte numai de bucurii. Cum merge bac-ul?
Dankutza ma bucur ca mazarel e in grafic. Sarcina usoara in continuare. Si eu cu Danut am mancat un butoi de muraturi in prima luna asa ca nu se stie...
Simina felicitari si o sarcina cat mai usoara. Mai povesteste ceva de Maya. Toat asa papacioasa si frumoasa e?
Ramonika ma bucur mult sa te citesc. Multa putere...
Floricik merci de incurajare. Sper sa fie ok ca abia astept sa plecam desi prevad ca si anul asta voi alerga non stop intre piscina si mare si ma voi culca la 21.00 odata cu Danut macar am timp sa ma joc cu el .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Dankutza: bravo pt bebe ! sa o tineti tot asa, sa fie mereu in grafic! Si orice ar fi , sa fie sanatos/sanatoasa!
Noi eram convinsi 99% ca e baiat acum si Iosup ne-a lasat cu gura cascata cand a intrebat ''cum O s-O cheme?'' ; de altfel asta e intrebarea lui standard cum o sa-l/o cheme? ; o sa vezi, mai e putin
Simina:ma bucur pt voi! sa fie intr-un ceas bun! sarcina usoara si bb sanatos!

Au inceput sa vina bebeii , Doamne ajuta sa mearga acolo unde sunt asteptati de mult timp!

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata

felicitari Simina pt sarcina!!

out of topic.... poate stiti pe cineva interesat (nu pot pune link, e pe intranet)

Open4U – program destinat studentilor
Obiectivul principal: practica studentilor supervizata; de profesionisti în domeniu, urmând programa nationala de învatamânt;
Grupul tinta: studenti, masteranzi
Dezvoltarea potentialului este pentru noi, echipa „Managementul Talentului”, o activitate continua, prin care ne dorim identificarea a noi oportunitati de dezvoltare profesionala menite sa ajute întreaga organizatie sa obtina cele mai bune performante. Si nu avem în vedere doar angajatii. Unul dintre proiectele noastre este dedicat studentilor si masteranzilor.

Ce dorim sa obtinem prin intermediul proiectului „Open 4U” este sa le oferim tinerilor un cadru profesionist, în care supervizati de catre experti în domeniu si urmând programa nationala de învatamânt, sa poata pune în practica notiunile teoretice pe care le-au acumulat de-a lungul anilor de studiu. Mai mult, pentru ca tinerii sa obtina o imagine relevanta a ceea ce defineste calitatea de angajat Petrom, vom oferi fiecsrui participant la acest proiect un contract individual de muncs cu o durats de dous luni, beneficiind totodata de remuneratie lunara, tichete de masa si acces la cursurile standard pe care le desfasuram în compania noastra.

Pentru anul 2012, Petrom a alocat un numar de 100 de locuri, distribuit catre toate diviziile de afaceri, iar programul se va desfasura în perioada 1 august – 30 septembrie.

Profesionalismul este una dintre valorile noastre organizationale #351;i de aceea dorim s#259;-i atragem pe cei mai buni studen#355;i #351;i s#259; le oferim ocazia s#259;-#351;i completeze formarea profesional#259; prin participarea la activit#259;#355;i practice, specifice domeniului nostru de activitate. Pentru a face parte din echipa de studen#355;i care î#351;i desf#259;#351;oar#259; practica în cadrul companiei noastre, fiecare student trebuie s#259; îndeplineasc#259; urm#259;toarele criterii:

S#259; fie printre cei mai buni, având, promovabilitate 100% a examenelor #351;i o medie de minimum 8 (dovedit#259; prin adeverin#355;#259; de la Facultate)
• S#259; împ#259;rt#259;#351;easc#259; valorile Petrom
• Sa aib#259; cuno#351;tin#355;e avansate de limba englez#259;
• S#259; trimit#259; un CV (în care s#259; men#355;ioneze media ultimului an de studiu), o scrisoare de inten#355;ie #351;i o scrisoare de recomandare.
Cei interesa#355;i pot trimite aplica#355;ia pe adresa de email: tom@petrom.com dac#259; îndeplinesc criteriile men#355;ionate mai sus.

o zi buna....

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

multumesc mult fetelor pt urari
Deocamdata suntem in asteptare .Ieri mi-am sunat doctora, sa-i dau vestea dar sa ma si plang de intepaturi/dureri in stg, asa ca m-a chemat la Filantropia. Azi am facut BHCG , maine mai fac o data, ca sa compare rezultatele de pe 2 zile.......fiind la doar 2 sapt de la ovulatie nu si-a putut da seama dc este sarcina intra sau (Doamne fereste) extra....asa ca asteptam pana maine seara cand v-om vedea rezultatele


Sincer, eu simt si sunt ferm convinsa ca sarcina este buna, asta pt ca acele dureri/intepaturi le am de cateva luni , nu-i ceva nou, doar din cauza lor am facut poteca vitan-filantropia de 7 luni incoace, numai ca acum m-am grabit sa-i spun ca sa nu existe probleme, sa nu afecteze sarcina.

Normal, luna asta ar fi trebuit sa intram in investigatii mai amanuntite sa gasim cauza durerilor , pt ca , spune ea, la eco nu au vazut decat un mic chist care nu ar trebui sa-mi dea dureri. D-asta am fost si atat de surprinsa sa vad testul pozitiv, pt ca l-am facut la plesneala, nici nu aveam intarziere azi era ziua x, dar a fost o chestie.........punand fata sa faca pipi intre 2 masini, am gasit 10lei, si atunci am luat un test asa...la noroc

Danku cu siguranta voi naste in feb , dpn-ul ar fi 6-03 , da avand cezariana nu cred ca ma lasa pana in sapt 40 .Teoretic o sa fim colege de odisee, si mai am inca 2 mamici de la ghiocei acolo, am zis teoretic , ca practic..........eu nu scriu nici aici unde ma simt in largul meu (nu ca nu as vrea , da chiar nu apuc)

Dym , Maya este o razgaiata si jumatate , toata ziua spune VREAU........"vreau boboana, vreau magno-man, vreau bicicleta, vreau .....", spune tot ce vede si aude.....de mancat mananca ca intotdeauna (slava Domnului), cand am treaba la bucatarie este calare pe scaun langa mine "sa ma ajute".....da cred ca asa fac toti fulgusorii asa ca nu o mai lungesc cu laudele

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput