Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ramonika,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hello !
toata gasca

Ramonika imi pare rau ,sper sa gasesti puterea sa treci peste asta

Lalu felicitariiii!!!! Bine ai venit micuta Sara !! Sa ai o viata senina ,sa fii sanatoasa si fericita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

FALICITARI LALU!!!! BINE AI VENIT MICUTA SARA !

Ramonika bine ca ai scapat de stresul asta. Poate reusesti sa faci analizele de sange sa vezi ce si cum , daca e ceva cu trombocitele. Ti-am spus, la Buc la Fundeni se fac gratis.

Azi plec la zburlita Ma rog....nu mai e zburlita ca e tunsa bob

Aaa uitasem sa va zic ca in week-end i-am dat sa picteze figurine din ipsos. A fost foarte incantata, le-a pictat de numa'...Apoi dupa ce s-au uscat am expus operele de arta prin casa pe la mamaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

Daca puteti sa ma ajutati cu info privind locatia unde mai pot incarca poze...


nu cred ca mai pune cineva poze pe contul comun (daca mai exista...) daca ai cont de gmail poti pune pozele acolo, sau pe facebook.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Salutare

Ma credeti daca va spun ca deschid de 3 saptamani fereastra sa scriu un mesaj si nu am apucat?

In primul rand va multumesc din suflet pt gandurile bune si pt sustinere. Noi suntem bine, in mare parte ne-am cam acomodat. Dau de baut ca am fecioras care ieri a implinit o luna - bilant 5,1 Kg si 57 cm , deci tatzi rulz .
Ce sa va spun...e greu cu doi copilasi, te storc de cea mai mica energie existenta in tine, dar e atat de frumos . Abia acum pot spune ca ma simt o femeie implinita, cu toata oboseala eu plutesc pe norisor .
Mariuta a reactionat foarte bine, mult mai bine decat ne asteptam, il iubeste cam prea mult , de trebuie sa stam cu ochii pe ea, ca incearca sa il ia in brate si il pupa non stop, ca e "bebele ei".
In rest Victoras sta numai in brate la mami si la tatzi (unde poate fi mai bine?), plange numai daca ii este foame (dar ii e foame continuu), inca doarme destul de mult, dar cum spuneam numai in brate la mami, iar mami nu prea mai poate sa faca nimic decat sa stea cu bebe in brate si sa-i acorde multa atentie Mariutei.

Cam atat despre noi, am vb cu Lalu, e bine, Sara e fff frumoasa, azi ar trebui sa mearga cu ea in salon .

Ramonik imi pare tare rau ca ai trecut prin atattea, ai avut o perioada grea. Eu zic sa nu renunti, sa lupti in continuare, pana la urma va iesi soarele si pe strada voastra. pupici

Mami fericita de Mariuta
si de de 37 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
In primul rand bun venit micutei Sara!recuperare usoara mami!
Ramonika imi pare rau ca treci prin astfel de momente.
Ralu_seby si noi zicem ca e bine la curte (eu fac naveta curte bloc de cel putin 2 ori pe saptamana ).Mai nou Geo e la ai mei de fiecare data cand mergem acasa.
E fascinat de porumbei,gaini,caini...am pierdut motanul si nu am reusit sa fac rost de alt pisic/pisica nici pana acum.
De Geo as putea spune multe dar ma rezum la faptul ca e super cuminte,prinde din zbor cuvinte,poezii,e fan carti si ii pace sa surubareze toata ziua.
cocheteaza si el cu parfumuri,creme,ruj.Primeste crema de-a lui,parfum mai putin si strugurel de buze.
cu ojele se joaca dar stie ca nu are voie sa le desfaca.
Doar fetitele,mami si mamaiele pot sa se dea cu oja.Baieteii nu.A invatat regula asta si e super.
O zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Ramonika cuvintele sunt de presios. Nu pot sa spun decat sa-ti dea Dumnezeu multa putere sa trece peste acest capitol din viata ta.

Monica ce frumos povestesti tu acolo. Felicitari pt grasunel.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am reusit sa pun, deocamdata, doar un filmulet. Am pus filmuletul mai lung. Este un filmulet de la Delfinarium Antalya. Lui Pinky i-a placut teribil de tare. A fost cu gura la urechi tot showul. S-a suparat cand ne-a stropit delfinul.



11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna seara mamici

bine ai venit pe lume sara sa fi sanatoasa fericita si cu muuult noroc in viata, iar tie mami recuperare rapida si sa te bucuri de printesa sara

ramonika iti doresc multa putere sa treci de perioada asta si muult curaj sa nu te dai batuta

noi suntem bine, adelina s-a obisnuit cu mamaie, ies in fiecare zi afara iar dimineata cand vine mamaie la ea primul lucru care il spune este: "hai maie petam??" ii place sa o plimbe mamaie cu tramvaiul

seara sunt obosita si zic ca stau sa o culc pe adelina si adorm si eu cu ea, stau cu un copil mic si vin acasa si adelina ma ia de odihnita, trebuie sa ne jucam sa facem activitati impreuna si cand se plictiseste ea de mine incep si eu sa imi fac treaba prin casa nici la tel.nu ma lasa sa vorbesc.

va pup pe toate mamicile si va doresc un concediu placut alaturi de pitici vostri

fug la langa adelina
noapte buna

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Sara buna, sau noapte buna

Vin si eu cu o recomandare de film, o drama romantica, abia l-am terminat de vazut, stiu..e turcesc, nimeni nu ma baga in seama.., dar mi s-a parut super!!!
Aici e filmul Love likes coincidences, si daca nu va conving eu ca merita vazut, cititi www.raluk.ro/love-likes-coincidences-dragostea-si-coincidentele-lucreaza-impreuna/" target="_blank">aici ce au mai zis altii care l-au vazut.

Mergi la inceput