Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna fetelor!

Eu vad ca ma intelege Mihai chiar bine dar ma sfideaza complet...ca si cum mi-ar spune nu vreau si pace. Azi e cu scutec ud la fund nu ma lasa sa il schimb e parca frica ca il pun la olita...nici afara nu ma lasa sa il duc ....ca mama cand il duce afara il tot intreaba daca face pipi si il mai pune cateodata la copaci ...cica le da apa ..dar nimic si dupa cum v-am spus 5 min pisu in chilotei si apoi striga buni sau mami ...apa ...mizerie...stegem jos.
Zau daca mai stiu cum sa abordez problema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Mai am o intrebare: cat timp ii lasati pe olita? Eu il tin cam 5 min si apoi il ridic ca are dunga rosie de la olita si apoi iarasi il pun dupa vreo 30 min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata

noi plecam in vacanta. va las lectura diminetii: http://jurnaldenutritie.ro/2012/07/09/sa-ne-incredem-in-copii/

Ramonika, imi pare rau ca asa a fost sa fie. sper sa nu fie nevoie sa ajungi la chiuretaj

va salut pe toate




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Na_bo La Multi Ani fericiti, sa fii sanatoasa si voioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

La multi ani, Natalia!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Na bo La multi ani!

ionela frumoasa povestea,insa la mine nu e cazul de minuni din astea, din pacate.
ai aflat cumva ce dr. i-a recomandat sa nu faca chiuretaj?
acum bineinteles ca ma zbat intre sa fac sau nu chiuretaj. inca nu am inceput sa iau antibiotic. deocamdata ma simt bine, nu prea sunt semne de nimic, in afara de usoara sangerare maronie, ca de obicei...

ali nu stiu sa-ti raspund la intrebarea cu olita, la noi n-a fost cazul s-o tin cat vreau eu pe olita, ca a invatat singura repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Na_Bo, La multi ani frumosi si multa sanatate!

Ali, tare ma mananca limba(mai degraba degetele), si spun ca bine ar fi sa iei o pauza(macar o saptamana-doua) in care sa nu-i mai spui de olita.
Cred ca esti stresata si ai vrea si tu sa-l vezi facand la olita, mai ales cand citesti/auzi de altii( cam asa eram eu cu mancatul Alexei),dar vei vedea ca va veni cand nici nu te astepti

Raluci,la boala aia nu m-am gandit....a avut Renus? Acum i-a trecut,dar imi pare rau ca nu stiu ce a avut....dr. a spus ca este de la caldura, sau vreo alergie.

Ne bucuram mult sa fim acasa, Alexa este innebunita dupa puisorii de gaina si dupa pisici...care acum sunt 4,in loc de 2. Am iesit cu Lady aseara si am auzit niste miorlaituri de prin tufisuri de mi se rupea inima....am si vazut doi baieti fugind. Vin repede in casa,si-i spun lui Richard ca e o pisicuta abandonata,si el imi spune sa ma duc sa o iau. Cand am ajuns la fata locului,un pisoi mi-a sarit in brate....si celalalt a fugit in tufe. Deci erau doi...i-am luat acasa,ca ne-a fost mila de ei.... Si uite asa,am stat pana pe la 1 noaptea cu pisoii,sa-i ajutam sa se acomodeze.

Sa va spun ca ne-am intalnit in Antalia cu o fata draga de pe forum? Indiciu: are un baietel inalt si frumos, cu niste ochi absolut superbi!!!!!! Din pacate,a doua zi am petrecut-o in spital,si nu ne-am mai putut vedea....

Nu stiu ce am,dar ma simt lesinata rau, scriu pe aici de nebuna, nici nu mai stiu ce am scris, dar sa le mai si leg intre ele!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lumi, vezi ca vacantele astea se lasa cu ochisori, doar o stii pe Monica
Hai ca de acu' te invidiez si pt matzele multe

Dankutza, cum te mai simti? cum va intelegeti cu mancarea tu si Pinky?

Magda, gata vacanta la mare? cum a fost?

Monica, cum e acomodarea acasa? cum se comporta Mariuca cu Victoras?

Lalu?? cand ai dpn?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna seara,

Scuzati lipsa de pe forum, dar am fost plecati 2 saptmani in Antalya.

Am citit din urma si nu ma pot opri din plans cand am vazut prin ce trece Ramonika. Poate ca sunt si usor labila psihic in perioada asta, dar ma gandesc la ce durere este in sufletul ei. Cine a trecut prin asa ceva, nu poate uita durerea sfasietoare.
Ramonika la mine s-a eliminat singura la 3 saptamani dupa ce sa- oprit din evolutie. Dr nu a intervenit deloc. Am fost la eco si cand a vazut ca mai ramasese o bucata mica de vreo 2 cm patrati, mi-a dat sa fac niste injectii, de mi se facea rau de la ele si imi provocau contractii puternice pt a goli uterul. Pana la urma am scapat de chiuretaj, dar am stat cu frica in san, zile intregi.

Ramonik

O sa intru zilele urmatoare sa scriu despre Antalya, dar acum, nu pot...

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Lumi, eu stiu eu stiu, cu Many si cu Vladutz te-ai vazut. despre boala am scris ca a avut remus, motiv pt care am plecat de la mare. sa a traiasca pisicile

Dankuta bine ati revenit

monisu vacanta placuta

Mergi la inceput