Avem un iepure!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

Mik eu am fost cu cocosul la veterinar mi a zis sa l fac supa m am uitat la el ''frumos'' si mi a dat tratament pentru ce avea el ...ii cadea capul s a indravenit cocosul meu in doua zile era ca nou

https://picasaweb.google.com/111356891978087779654/HikyBird#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Tot iepure e.....si Eva a avut rata ei,crescuta de cand era bobocel....va dati seama sa doarma cu rata-n pat...pana mi s-a pus pata si am facut-o cu portocale.....

Acum are un cocosel,da`l insor eu si pe el.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Tot iepure e.....si Eva a avut rata ei,crescuta de cand era bobocel....va dati seama sa doarma cu rata-n pat...pana mi s-a pus pata si am facut-o cu portocale.....

Acum are un cocosel,da`l insor eu si pe el.....

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Madalina, esti un monstru ! cum sa maninci, mey, rata copilului ?

Rufus, e iepure de rasa stabila sau e doar o incrucisare ? poti gasi iepurasa pentru el ? ( cind ma gindesc ce pui frumosi ar iesi).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mik, cine stie ce incrucisare o fi? Cica-i rasa, dar nu ma pricep.
Am uitat sa va spun, este o "ea". O cheama Alina si nu, nu vreau sa gasesc un iepuroi pentru ea.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ti-ai luat cuptoru` ala electric?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Ti-ai luat cuptoru` ala electric?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


, mey, imi vine sa-ti cum spun francezii "quel est lien avec la choucroute ?" (care-i legatura cu mincarea de varza)

Rufus, in functie de incrucisari, iepurasii ies citeodata frumosi, dar se intimpla (cind e o incrucisare) sa nu-ti apara pui la fel de frumosi.
Auzi la ei, Alina !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pentru iepure,MIK....cuptoru` pentru iepure....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

rufus cap de leu sau de zmeu la cuptor cu sos de vin tot il faci dupa ce te umple de miros.noi am avut belgieni!papa bun!nu te supara dar ascute cutitele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Rufus, da' nu trebe castrat, ca pisicii si catzeii? Ca intra-n calduri si face urit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

A fost deja in calduri. Nu face urat, sau n-a facut acum, ca e la inceput. Cateva zile n-a mancat ca de obicei si era mai nervoasa cand intrai pe teritoriul ei (cusca) pentru curatenie, apa, hrana; oricum, nu e agresiva. Nici n-as fi stiut ce are, dar ne-a luminat veterinarul.
N-o castrez, nici n-o mananc, ca nu vreau sa fiu eroul negativ pentru copii, ma gandesc ca, la un moment dat, va locui la altcineva care s-o fericeasca cu vreun iepuroi. Niciodata nu se stie ce se poate intampla.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput