buburuze de primavara(mart-apr2013)!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Didi bine ai venit si sarcina usoara, cat despre chist eu zic ca daca ti-a dat utrogestan poate se resoarbe.
Ai vazut bebele, ii batea inimioara sau nu? Si ai exact 5 saptamani?
Eu miercuri fac 5 saptamani si maine sper la un eco, de asta intrebam sa vad daca sunt sanse sa se vada si la mine.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Mihaela, conform UM am 5 saptamani si 1 zi. La eco s-a vazut ca exista sarcina, dar nu s-a vazut embrionul (doctorul a zis ca e prea devreme si de-aia). Inimioara cred ca oricum ar fi prea devreme sa se auda acum.
La mine asta e a 2-a sarcina, prima a fost fara probleme pe parcurs, doar sfarsitul a fost foarte tumultos si m-am ales cu o cezariana de urgenta la 38 de saptamani, dar a fost totul ok in final si asta conteaza . Ce vroiam sa spun e ca si la prima sarcina parca la fel, la prima eco nu s-a vazut mare lucru (si cred ca era chiar spre 6 saptamani), deci chiar nu ma impacientez din pricina asta.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Cat despre chistul ala, ma intreb, oare nu ar fi trebuit sa il simta doctorul la care am fost la control prin martie, cand am facut si papanicolau? Sau apare asa de repede, in 4-5 luni?

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Didi chistul poate aparea si de la menstra la alta, eu in martie am facut laparascopie cu driling ovarian ca aveam ovare micropolichistice si in aprilie cand m-am dus la control pentru ovulatie aveam un chist mare de vreo 4cm si luna urmatoare a disparut.
Nu iti face griji eu zic ca se rezolva.
Cunosc o persoana care a avut chist in sarcina si cand i-a facut cezariana i-a scos si chistul, nu ia pus probleme in timpul sarcinii.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Mihaela, merci de incurajare . Dimineata eram cam bulversata pt ca nu prea stiam ce inseamna asta si ce presupune, si nici nu am fost in stare sa intreb prea multe. Asa patesc cand merg la doctor, mai ales daca e ceva, ma pierd cu desavarsire, imi creste tensiunea, etc . Dar acum am mai si citit despre asta si m-am mai linistit, oricum nu am alta optiune decat sa fiu optimista

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Buna mamici cu buburuze in burtic!

Ne mutam si noi aici dupa ce intrasem la cealalta odisee. Viitoare mamica de bb nr 3 acasa mai am 2 printese Diana si Rebecca, UM 5.06.2012, DPN-ul 11.03.2012. Data mea de nastere 8.05.1980.

Va doresc sarcina usoara si bb sanatosi!



Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Maria,Didi, Danina, bine ati venit! Sa aveti sarcini usoare si bebelusi sanatosi si voiosi!

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata buburuzelor.
Felicitari gravidutelor nou venite.
Ceva pofte, greturi, rezultate la analize, nimic la orizont despre care sa discutam?




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

neatza buburuzelor
Bun venit mamicilor noi si sa aveti sarcini usoare!

Didi, nu te ingrijora cu chistul, in sarcina se resoarbe sau se "turteste" cum mi-a explicat mie dr. nu e periculos ptr bebic

Mihaela, nu mergi cam devreme la eco?! eu am fost prima data la 5s si 4z, nu s-a vazut si eu am avut primul beta peste 700,,, mai rau mi-am facut ca am plans si m-am framantat pana a mai trecut 1 sapt.. abea la 6s si 4z s-a vazut.

Eu analize deocamdata nu am facut, sper sapt viit cand ajungem la dr ptr eco...

Ioana cum sunteti?

La noi persista greturile si intoleranta din ce in ce mai mare la alimente(nu mai suport mirosul de cafea, ciocolata si multe altele)

sa aveti o zi buna


9+

Am primit o minune! Multumim Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Greturi si stare de disconfort am zilnic dara asta de o sapt. Am luat si eu 2 sapt Arefam intravaginal, am avut o sarcina oprita in evolutie la 8 sapt. Acum mi-a aparut o candida si am cautat Gynofort care nu este pe nicaieri in Bucuresti l-am gasit in provincie.

La ce dr mergeti si unde vreti sa nasteti??


Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput