Ghiocei de Martie-Aprilie2009**433**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Si acum buna dimineata!

bebe, sanatate
chato, bine ca ati rezolvat-o cu febra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Chato, am gasit piscina care ar primi-o si acum, dar costa 45 de lei/sedinta. Mi se pare mult.



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


pai cu 45 de Ron cred ca puteti merge toti 3 la strand in weekend si sunteti mai castigati:)


Din pacate la noi strandul s-a mutat in tiganie. Ca in centru avem Palas-ul...
Asa ca...mai greu



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dragelor,

pupacesc ghioceii bolnaviori, sa se faca bine cat mai repede
si spun La multi ani! cu intarziere gazulinei pe care o pupacesc si-i doresc sa aiba un an linistit, insorit si cu cat mai multa caldura

de-abia astept sa vad pozele plimbaretilor

noi am stat pe langa casa wk asta iar inafara de parcuri nu ne mai "laudam" decat cu mersul la cinematograf - madagascar 3, deci raportez copil fericit
desi nu mananca cine stie ce, raportez 107 cm (sau mai mult) si ceva mai multe grame (dar nu stiu cate, astea-s asa... la mana)

va invit la o inghetata
ma racoresc si revin


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetele!

multumesc mult pt urari, si aici si pe tel, Vero a mers azi la ex la rom, cica a facut tot, dar la rom e diferit de mate, acolo, rezultatul e corect sau nu, aici.. poa sa ti se para ca ai scris bine, dar sa nu fie chiar bine, ma refer la subiectele de literatura. Ca la gramatica, e tot ca la mate, adica asa, mai nemteste :). Ee, macar bine ca a trecut prin toate subiectele, si ca nu a fost vreun subiect sa ii se para ca nu-l stie si sa-l lase gol. Cat o lua.., nu ma prea gandesc la zecimale... Ea oricum are media generala 5-8 mica fata de majoritatea altor elevi, adica ea are 8,79 in timp ce ff multi elevi au peste 9. Ar fi avantajat-o treapta I data ca la noi, unde doar notele de la rom si mate contau, asa.. ea plecaa din start cu un minus... So, nu mai ma strofoc de zecimale. In mare, daca la ambele exam va lua peste 8,50, ma voi declara ok. Daca va lua peste 9, voi fi bucuroasa si daca va lua peste 9,50, happy [dar nu sunt eu chiar optimistia]

oricum... sa speram ca intra si ea la un liceu cat de cat :)



ilinca..., ce faza cu ultimul telefon, si mai ales... ma intreb: oare, ATUNCI cand vorbeati, mama ta se gandea ce calatorie va veni pentru dansa, sau nu? Intreb, pentru ca acest ultim telefon are in el cuvinte ca o esenta, un rezumat facut in 2 clipe despre tine, viata ta, si tot ce lasa ea aici pe pamant.

Suntem langa tine si sper ca vei putea sa te gandesti, cu liniste, la ea.



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

ela

ce bine ca ne-ai scris, imi place mult!!!! Apropo, ai apucat sa te uiti la emisiunea cu marina voica, de la profesionistii? am dat eu link zilele trecute, poate iti faci timp,

stiu ca dan e porc de metal, e ca mine :)))) il salut, sa-i zici!!!

sunt f happy ca veti merge toti acolo, cand era anul trecut vremea framantarilor tale cu plecarea, stiu ca ti-am sustinut plecarea si ca am previzualizat si venirea lui dan, iata ca am avut feeling bun :). Aveti sanse sa gasiti serv si pt dan, sau poate deja ati gasit ceva? Ianis va merge la gradi? Astepatm oricand vesti de la voi!

Oli

zicei ca te vopsesti si gata cu Alba-ca-Zapada? Tocmai acum cand, pe langa frumoasa si cu parul de abanos, avusesei si cei 7 copii in curte? :)

Ce-ai facut pana la urma, te-ai vospit? Te-ai gandit? Ai vreo idee, tentatie?

Oricum, tot o frumu o sa fii, cu orice culoare, siii, chiar daca nu-ti va place ce o sa iasa [desi sper sa nu fie asa, si sa iti placa], poti sta linistita, doar stii ca fetele mereu au zis ca tu, si cu o carpa in cap, tot frumu esti :)



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

novusel


bine ati venit si bravo pt concediul minunat!!!!!!!



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Chato, am gasit piscina care ar primi-o si acum, dar costa 45 de lei/sedinta. Mi se pare mult.



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


pai cu 45 de Ron cred ca puteti merge toti 3 la strand in weekend si sunteti mai castigati:)
la noi e cu 25 ron pe sapt. ajunge la 100 ron pe luna...sa vedem dc ne bagam , macar la 2 sapt.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

dimineata am stat in parc....si am luat de la posta "ate"un bumbacel finut perfect pentru vara.Am luat doua nuante:www.breslo.ro/Product/PNA-PUDRA_641275" target="_blank">pudra si bej rose...abia astept sa vad ce voi face din ele.

Anca bafta in continuare...si poate totul va fi cum isi doreste V

Ilink

Eu mi-s trista ..ieri vb pe mess cu fratele am aflat ca o verisoara si-a inmormantat baiatul de 20 si ceva de ani...cancer de piele...

all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Kalimera! ca sa fiu si eu in ton cu NOVUS. Am ajuns si noi aseara pe la 22 si ceva, cam rupti de pe drum, dar fericiti si bronzati

Din punctul meu de vedere, asta a fost cel mai reusit concediu de cand o avem pe Ana. Am avut si conditiile necesare, dar si starea de spirit. Spre deosebire de anul trecut, cand in ziua plecarii mi-a parut rau ca nu m-am bucurat suficient si m-am stresat pentru tot felul de prostii, anul asta m-am bucurat la maxim de fiecare clipa . Pentru mine concediul asta a reprezentat o revelatie. Mi-am dat inca o data seama ce nu mai vreau sa fac si cum nu mai vreau sa traiesc, dar parca mi-am si conturat o idee despre cum as vrea sa traiesc (nu, nu neaparat la mare toata viata, desi nu e o idee rea). In momentul asta sunt total in asentimentul GAZEI, in sensul ca port ochelari roz si imi doresc sa nu ii mai dau jos toata viata.
Si ca veni vorba de GAZA, pentru ca nu am reusit sa o urez in niciun fel, LA MULTI ANI! draga mea, iti doresc o viata senina, sa ramai la fel de vesela, tonica si de ajutor la nevoie, sa te bucuri din plin de ceea ce iti ofera viata si de familia ta minunata. Te iubesc mult!.

Sunt multe de povestit si multe poze de pus, dar inca nu am apucat sa le descarc si de povesti nu prea am energie acum. Promit insa sa nu va las cu ochii in soare

Am vazut dilema GEORGIANEI legata de gradi. O dilema asemanatoare am avut si noi. Dupa cum probabil va amintiti, am reusit sa o inscriu pe Ana la gradi de stat, intai la una din fata blocului, la care am fost profund dezamagita de conditii, apoi la o alta in capatul strazii, unde conditiile sunt identice cu cele din gradinita noastra privata, aceasta gradi fiind nou construita, de la zero. Buuun, conditiile si ceea ce se vede ma incanta peste masura, doar ca nu apucasem sa vorbesc nimic cu directoarea, pt ca inscrierea am facut-o pe fuga, in ultima zi si nu era vreme. In vinerea plecarii, profitand de ziua libera si de faptul ca era ultima zi in care activa si gradinita, am mers sa discut cu directoarea. Aceasta a fost f draguta, nu mi-a primit nimic nici de data asta (nici la inscriere), dar mi-a expus realitatea, fara sa incerce sa ma vrajasca (copilul era deja acceptat in gradi, deci nu avea niciun motiv sa imi faca realitatea neagra ca sa las locul liber). Mi-a spus ca la grupa mica nu se iese din gradinita deloc (de la grupa mijlocie ii duce saptamanal undeva - teatru, muzeu, etc), ca nu se sta decat in curtea gradinitei (care e f mica, ceilalti copii de la mijlocie in sus find dusi peste drum la gradinita sora - cu program scurt si curte f f mare), nu se fac optionale decat din semestrul doi doar engleza si doar daca considera ea ca nivelul grupei permite - anul asta nu a considerat, vin copii de la 3 ani, care nu au mai fost in colectivitate si care, desi teoretic nu ii primeste altfel, nu au deprinderi de genul sa manance, imbrace singuri, sa stea in grupa, sa se joace alaturi unul de altul, etc. De aceea, mi-a spus clar ca minim o luna nu se face nicio activitate, ci doar invata sa stea in cerc, sa mearga la baie, sa se joace in voia lor unul langa altul, sa stea la un desen animat (!), etc. Auzind toate astea i-am spus ca Ana absolva anul acesta grupa mica la o gradi privata si consider ca as da-o inapoi fix un an si cred ca pt ea ar fi potrivita grupa mijlocie. Mi-a spus ca minimul de varsta la grupa mijlocie este de 4 ani (ea avand in sept 3,7) si oricum nu sunt locuri.
Desi ne este f greu financiar (de cand cu rata) sa platim gradinita particulara, am decis sa o duc in continuare pt ca: ramane in colectivul cunoscut, cu educatoarele si colegii ei, care sunt toti de o seama cu ea, continua de la nivelul la care este acum, nu se intoarce cu un an la nivel de urlat si invatat deprinderi, face sport zilnic si engleza saptamanl, am posibilitatea sa o dau la optionale desi nu vreau sa o infund cu ele, etc.
Si da, va repeta probabil o grupa la gradi, pt ca nu intentionez sa o dau la scoala la grupa zero de la 5,7 ani. Dar tot cred ca va fi mai castigata decat sa o intorc acum din drum un an.

In alta ordine de idei, din ce am recuperat, ILINCA, o imbratisare calda pentru tine in zilele astea cand cred ca iti este greu.
INA, super cerceii jambolezi
ELA, eu stiam ca lucrurile se vor aseza. Simt liniste in tonul tau si imi place

Nu mai stiu, cred ca am batut destul campii pt prima zi, asa ca iau o pauza



Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

PISIK, sa-ti fie de bine si sa pastrezi ochelarii aia roz, daaa?

Tufete, am vazut pe FB niste poze cu Plici, cred ca mai vine barza o data la ea...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput