** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


La multi ani, Matei Alexandru! Sa ai parte de tot ce este mai bun pe lume!


Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
31+ Mara Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

Daca va era dor de noi, o pun pe Larisa a o vedeti cum il zicec pe "s", ca mie tare imi place si diverse alte chestii. www.youtube.com/watch?v=da02q-8SW4A" target="_blank">aici

Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010



Ochidut wow....ce vorbareata este Larisa si frumoasa de pici

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
31+ Mara Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Matei de tanti, sa cresti mare si voinic!. mami, cum va petreceti?


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

La multi ani, Matei Alexandru!

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


La multim ani si de la noi !! sa fii sanatos, voios si norocos!!!

Crispro: pupam bolnaviorul si mamica nedormita !!

Rodi:haos total:)

Ochidut:mama mama ce vacanta!!Abia astept sa plecam si noi cu piciul in iulie la Bulgari :D

Michelle: vazut, placut!!Mai ai putin pana la amrea intalnire:)

Ochidut:

Aseara am patit o chestie nasoala.eram la DEichmann si fi-miu a vazut o fetita frumusica...dar eu o vazusem de departe ca era nervoasa si ii cam lovise pe parintii.era cam cu 1 -2 ani mai mare.parintii au lasat fata singura si fi-miu s-a dus catre ea, dar delicat era la nici u 1m de ea cand o vad ca sar si ii face vant de mi l-a zburat cat colo.sotul era langa ei, norocul a fost ca nu a apucat sa dea cu capu de rafturi.eu am ramas intarzisa.am zis ca sotul o ia de par, norocul e ca s-a abtinut, eu am tipat la fata si ma-sa a venit fuga la ea...dupa nici un minut era iar singura si se luase dupa noi - si se uita urat rau de tot, ca si cum eu eram de vina ca o certase ma-sa.nu sunt eu aia sa bata copii, dar o luam nitel de urechi daca mai sarea la Cristi.PArinti absolut inconstienti, cand stii ca e violent si sare la bataie, de ce i-or lasa singuri ????acum si eu imi alint copilul dar nu l-am lasat niciodata sa-si dezvolte latura violenta.Am visat si urat din cauza asta.oricum,i-am zis maica-sii ca tre sa supravegheaze "animalu" daca stie ca e violent. e prima data cand dau de asemenea situatie si sunt putin interzisa de atitudinea parintilor, ca de fapt ei sunt de vina, copilul poate face ce vede in casa

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ochidut, mi-e draga Lari de mor

laurika, si pe mine ma scot din sarite situatiile astea!

ilinca, peisaje de vis!

crispro, il mai deranjeaza bubitele acum? pupam tare blondinul. si eu am tras o spaima ieri dimineata, la trezire era Isa pe mana dreapta toata bubite, si pe spate la fel. atat! apoi m-am gandit ca-s de la caldura, ca ea doarme pe partea dreapta. acum am vazut ca i s-a rosit si incheietura de la cot si subsuoara, deci e clar: in casa asta, toti mor de cald si eu is friguroasa

eu... is mai bine! mi-am luat inima in dinti si am scos fetele la o scurta plimbare, in ideea ca daca nu mi-e bine, tati e in drum spre casa si vine sa ne ia . daca stiam ca pot, ieseam mai devreme, ma bagam prin vreo 2 magazine! si-apoi sa ma mai creada lumea ca-s bolnava . si-asa m-a vazut un coleg de munca in masina si a comentat: ahaaa, ai iesit la plimbare, dar la lucru ba!


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

crispro, distractie placuta.

ochidut, ai o mandrete de fata vorbareata.

laurika, hmmm; nu cred ca vede acasa, mai degraba la gradi sau in parc la alti copilasi, dar intr-adevar, parintii ar fi trebuit sa o supravegheze. Ar fi trebuit sa o supravegheze oricum, dar mai ales ca e un copil violent, cu atat mai mult.

rodi, am vazut ca vine un val de caldura mare la voi. Iti doresc zile racoroase.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

rodi, am vazut ca vine un val de caldura mare la voi. Iti doresc zile racoroase.


adriana, la noi vine valul saptamanal, dupa cum bate vantul. daca e dinspre Africa, e clar . am avut si 30º la miezul noptii, dar atata de fain a fost ca am iesit la o terasa cu totii, adia vantul -super! ca eu la terasa daca beau ceva rece apoi tremur si trebuie ori sa intram inauntru (unde nu se fumeaza ), ori sa mergem acasa! caldura e suportabila aici (vb pana in 40º) ca e mereu briza marii si aerul e respirabil.


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Salutare!!!

Eu nu mai suport caldurile astea, oricum nu le suportam nici cand nu eram gravida, acum e mult mai rau. Am ajuns sa beau 4L de apa pe zi.

Matei Alexandru, La multi ani cu sanatate!

Rodi, insanatosre grabnica, as lua de la tine partea cu frisoanele

Crispro, si noi i-am luat masuta si 2 scaune. E foarte incantata, de atunci, doar la ea mananaca, se joaca si singura (eseneaza, plastelina).

Si noi suntem in plin proces de renuntare la pampers, la cresa nu mai "poarta" insa cand vine acasa, e in alta lume. Azi a stat toata ziua in casa in funduletul gol. Cand facea pisu, fugea la olita. Kk nu mai face in pampers de cand ne-am intors din concediu (poate s-a mai intamplat de 2-3 ori, maxim).

La noi in casa e la fel de cald, 28 grade, am luat ventilator, AC nu imi place, si stau cat de mult in fata lui. Raisa transpira la fel ca mine.

A plouat putin la noi insa nu s-a racorit deloc. Sunt cu geamurile si usile de la casa deschise, nu se simte nicio adiere
Tati cu Raisa au plecat la un loc de joaca, eu pregatesc ceva de mancare: pasta de peste si porumb fiert (primul pe anul asta). De acum incolo, cred ca asta va fi meniul Raisei....e topita dupe porumb, nici nu ma mir, la cat am mancat eu cat am fost insarcinata cu ea.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

LA MULTI ANI MATEI! SANATATE, BUCURII ADEVARATE SI MULTE IMPLINIRI!!!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII 2012...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

2PRICHINDEI-MAGAZIN ONLINE...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

crissy77, adrianaBuc, puiutz_mic, crispro, ochidut, Cris2010, baby78, rodyka, laurika1982, ramonavlas, eladea2005, multumim fetelor de urari dragute ca de obicei va servesc cu o felie de tort cu zmeura

Rodyka petrecem in familie,nu prea am chef de musafiri de luni incep munca , a fost frumos sa stau cu el atata timp,la primul copil am stat decat 1 an

Mergi la inceput