Scolari de Iulie - August 2004 * (100)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Olalaaaa, mindrulita a fo deja la cofetarie cu boifrendul ?? Mey, de cind nu am mai scris io pacilea, cam cit timp a trecut ??? Ma simt cam ca astronautii aia de pe statiile spatiale, unde o secunda e cam cit un an terestru !?
Pfoai, pai cercurile-s deja in Nepal, m-am hotarit sa mut fabrica acolo, e mai racoare si productia mere mai bine, la cita cerere am !!

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Dap am avut un mic shoc cand am ajuns acasa de la servici si mi-a povestit cum i-a deschis usa,i-a tras scaunul sa se aseze si a platit consumatia din banii lui de buzunar.....am o dilema sa-mi caut un psihoterapeut bun sau sa ma apuc de ceva karate sau judo???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani Lia!!

La Multi Ani Petru & Pavel!! sa fiti sanatosi!!!

Ioana multumesc pentru lista, ma bucur ca o parte le-am bifat deja. Iar cu mandrulitza zii mersi ca o invita boifriendul la praji, ca al meu s-a invatat sa fie el invitat... iar e bataie pe pramatie si e ofticat rau ca nu-i iau tel mobil.

Andrea si Cristal sanatate si voua (ca stiu ca aveti nevoie).
Alice, te cred ca faci glume cu Nepalul, dar zau ca e momentul sa ne caram din tara asta. Unul mai hot ca altul, eu nu-mi pot educa pustii aici, pur si simplu ma lasa nervii.

Si o perla de-a lui Mircea (e fresh, acum 2 ore data pe surse ):
(eram in masina, Mircea bombanea ceva)
Victor: Mircea... tu vorbesti singur?
Mircea: Ba tu vorbesti singur, eu vorbesc cu mine!!

(la asa replica mi-a trecut instantaneu durerea de cap)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Mey... voi vedeti insertul cu coliva? Nu e cam macabru pentru un site despre copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries
Si o perla de-a lui Mircea (e fresh, acum 2 ore data pe surse ):
(eram in masina, Mircea bombanea ceva)
Victor: Mircea... tu vorbesti singur?
Mircea: Ba tu vorbesti singur, eu vorbesc cu mine!!


Asa de tare m-a distrat replica Mirciulixului, ca io nu vad neam chestia aia cu coliva !!

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ioana si Daria vreau si eu lista cu teme pentru vacanta /...eu m-am facut nesimtita si nu m-am inatalnit cu dna nici pt carnet..nici pentru teme...
Luca a fost pedepsit in camera lui ..si de plictiseala..mi-a facut toate fisele pe care le pregatisem eu pentru vacanta...(la limba romana )
Andries ..zau ca este tara bananiera..iar ultimele zile au adaugat cireasa pe coliva..nu stiu daca aceeasi coliva care zici tu ca circula pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

deci va rog frumos sa nu jigniti tarile bananiere. pana si aici se mimeaza mult mai cu sarg respectarea legilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

in alta ordine de idei am terminat si noi scoala astazi. Slava Domnului ca ma saturasem de ea eu. Culmea e ca plozisorii au regretat la greu, cred si eu scoala usurel sa nu se streseze, viatza sociala intensa, activitati culturale cat incape, mama nebuna ce i-a mai stresat.
Oricum pana am ajuns eu acasa amundoi erau intr-o maxima fratie si acord cum ca profesoarele nu le-au dat nici o tema si ca directorul le-a zis in discursul de la revedere sa nu faca teme ci sa se odihneasca, sa se joace si sa se distreze. Le-am explicat ca nu dau 2 bani pe ce zice directorul si ca or sa aiba si teme si carti de citit in vacanta. Cica sunt o mama rea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

deci va rog frumos sa nu jigniti tarile bananiere. pana si aici se mimeaza mult mai cu sarg respectarea legilor

Marina


daca tu confirmi asta,din interior..este nasol te tot....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Lia!
Multi ani fericiti alaturi de cei dragi (si spor la impachetat :))!

La multi ani celor care au sarbatorit de sf. Petru si Pavel!

Andrea, multa sanatate si refacere rapida (am ratat mesajul...ma uitam dupa mesaje cu hcg-uri )...distractie maxima Stefaniei in tabara! (eu recunosc ca sunt cam paranoica, nu am curaj nici sa o trimit sa cumpere paine pe Maria...)

Ioana, super tare Mariuca, cavaler boyfriend-ul!

Si noi avem teme! Are caiet de vacanta (cu lectii zilnice de mate si romana, cam 50 de lectii cred ca sunt) si are de citit "Din lumea celor care nu cuvanta" de Emil Garleanu (pe mine si pe John ne-a apucat rasul cand am citit tema in caietul de romana).
Suplimentar au de citit din cartea primita la premiu (Print si Cersetor de Mark Twain) si de scris ce fac/au facut in vacanta.
In caietul de mate scrie ca trebuie sa repete adunarea si scaderea cu numere pana la 100 si problemele cu doua operatii.

Andries, super tare Mircea...

Olivia, pai daca a terminat fisele asa repede eu zic ca merita o pauza!

Marina, noi suntem tara bananiera cu productie importanta de prune si corcoduse...la noi nu se pune

Noi ne-am intors din sejurul din "statiunea de odihna si tratament" (statiunea cam cazuta, dar oricum ma asteptam la asta). Mie mi-a prins bine cura de aer curat, masaje si gimnastica (plus juma de ora de "proceduri" pentru shalele mele cocosate). Faptul ca am dormit 7-8 ore pe noapte isi spune cuvantul. Am zis ca azi si maine mai stau cu fetele la curtea de arges, sa nu fie trecerea prea brusca...
Mai facem o plimbarica la manastire, ne mai ducem putin in parc...ca fetele..

Un weekend excelent sa avem!

Mergi la inceput