Oportunitati de munca la domiciliu (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Eu m-am oprit din postat anuntul, nu ii vad utilitatea din moment ce nu sunt Silver.

Iar Silver nu cred ca voi deveni prea curand, am un "noroc" la a acumula directii de distribuire a banilor, de sa ma impusc.

N-am inteles nici acum care e faza cu 155 de lei si daca se cer numai in cazul viramentului bancar sau al platii prin ordin de plata sau si in cazul platii cu cardul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Eu m-am oprit din postat anuntul, nu ii vad utilitatea din moment ce nu sunt Silver.

Iar Silver nu cred ca voi deveni prea curand, am un "noroc" la a acumula directii de distribuire a banilor, de sa ma impusc.

N-am inteles nici acum care e faza cu 155 de lei si daca se cer numai in cazul viramentului bancar sau al platii prin ordin de plata sau si in cazul platii cu cardul.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







deci eu am confirmat/verificat -payza-ul, am virat cu op cei 155lei, in momentul in care au avut cei 155 lei, payza a schimbat statusul contului in verificat, banii sunt acolo in cont, ii vad i sold, nu mi i-a luat nimeni, din ei am platit silverul si ei au retinut comisionul de 11.50ron...dupa upgradarea la silver aveam in cont 107.87ron, dupa reinoirea silverului am in cont la ora asta 71.73ron (ramasi din cei 155lei)..as pune un printscreen, dar sunt in graba acum, poatee cand revin...peste cca 2-3ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Date Type Name/Email Status Gross Fees Net
+ 6/21/2012 Currency Conversion To U.S. Dollars Balance Completed $10.00 USD $0.00 USD $10.00 USD
- 6/21/2012 Currency Conversion From Romanian Lei Balance Completed 36.14 RON 0.00 RON - 36.14 RON
- 6/21/2012 Payment To rexventuregroup@gmail.com Completed $10.00 USD $0.00 USD - $10.00 USD
+ 5/19/2012 Currency Conversion To U.S. Dollars Balance Completed $10.00 USD $0.00 USD $10.00 USD
- 5/19/2012 Currency Conversion From Romanian Lei Balance Completed 35.88 RON 0.00 RON - 35.88 RON
- 5/19/2012 Subscription Payment To rexventuregroup@gmail.com Completed $10.00 USD $0.00 USD - $10.00 USD
+ 5/19/2012 Deposit By Bank Transfer Completed 155.00 RON 11.25 RON 143.75 RON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Eu am atasat cardul ING la contul de Payza, am platit taxa de atasare/verificare 1,85 USD, dupa care contul a devenit "Verified".

Intrebam pentru ca de la 1,85 dolari pana la 155 de lei e cale luuunga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Eu am adaugat un cont, din care am aflat ulterior ca nu pot face plati. Am adaugat alt cont, din care am virat 155 RON in contul de Raiffaisen pe care-l dau ei, fara insa sa fac mutarea si pe pagina de payza, asa ca ma tem ca am aruncat banii din care traim o saptamana pe geam. Am scris la Payza si astept raspuns.Am facut miscarea asta ca sa aflu daca toata povestea asta e poveste sau nu, acum ma intreb daca nu am facut corect verificarea contului ce se va intampla cu cei 155 de lei virati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Eu am atasat cardul ING la contul de Payza, am platit taxa de atasare/verificare 1,85 USD, dupa care contul a devenit "Verified".

Intrebam pentru ca de la 1,85 dolari pana la 155 de lei e cale luuunga.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







cei 155 ei sunt pentru verificare, daca ai contul verificat nu mai ai de ce sa ii virezi..si eu daca atasez card nu mai platesc cei nu'sh cati euro pebtru verificare cu cardul... eu am crezut ca tu nu ai facut verificarea contului si de aia intrebi de cei 155lei...cei 155lei nu au nici in cluin si in maneca cu platile de oriunde ar fi ele catre contul tau payza.....

ps. eu am virat cei 155lei si nu plang, sunt banii mei ii pot retrage oricand din payza, tu daca nu ai virat si nici nu trebuie de ce plangi?! ))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Eu am adaugat un cont, din care am aflat ulterior ca nu pot face plati. Am adaugat alt cont, din care am virat 155 RON in contul de Raiffaisen pe care-l dau ei, fara insa sa fac mutarea si pe pagina de payza, asa ca ma tem ca am aruncat banii din care traim o saptamana pe geam. Am scris la Payza si astept raspuns.
Am facut miscarea asta ca sa aflu daca toata povestea asta e poveste sau nu, acum ma intreb daca nu am facut corect verificarea contului ce se va intampla cu cei 155 de lei virati.





ti se intorc in cont.. asa ar fi normal...dar nu inteleg ce nu ai facut bine?!!!
de unde ai luat contul raifeisen daca nu ai initiat verificarea din contul tau payza?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Eu am adaugat un cont, din care am aflat ulterior ca nu pot face plati. Am adaugat alt cont, din care am virat 155 RON in contul de Raiffaisen pe care-l dau ei, fara insa sa fac mutarea si pe pagina de payza, asa ca ma tem ca am aruncat banii din care traim o saptamana pe geam. Am scris la Payza si astept raspuns.
Am facut miscarea asta ca sa aflu daca toata povestea asta e poveste sau nu, acum ma intreb daca nu am facut corect verificarea contului ce se va intampla cu cei 155 de lei virati.





tu ai contul verificat sau nu?!!!si de ce nu poti face plati?!!nu il ai atasat la online banking?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Eu am adaugat un cont, din care am aflat ulterior ca nu pot face plati. Am adaugat alt cont, din care am virat 155 RON in contul de Raiffaisen pe care-l dau ei, fara insa sa fac mutarea si pe pagina de payza, asa ca ma tem ca am aruncat banii din care traim o saptamana pe geam. Am scris la Payza si astept raspuns.Am facut miscarea asta ca sa aflu daca toata povestea asta e poveste sau nu, acum ma intreb daca nu am facut corect verificarea contului ce se va intampla cu cei 155 de lei virati.
ti se intorc in cont.. asa ar fi normal...dar nu inteleg ce nu ai facut bine?!!!de unde ai luat contul raifeisen daca nu ai initiat verificarea din contul tau payza?!Nina,mami de,
Am initiat verificarea pentru un cont pe care il atasasem la payza, apoi am aflat ca acel cont e de economii si nu pot face plati. Am primit mesaj de la Payza sa virez in Raifaisen, am primit si codul ala de care ziceai, am sters contul, am pus altul si am facut plata, fara sa mai initiez verificarea noului cont. Am trecut la plata codul primit de la ei, astept sa vad ce imi raspund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Eu am adaugat un cont, din care am aflat ulterior ca nu pot face plati. Am adaugat alt cont, din care am virat 155 RON in contul de Raiffaisen pe care-l dau ei, fara insa sa fac mutarea si pe pagina de payza, asa ca ma tem ca am aruncat banii din care traim o saptamana pe geam. Am scris la Payza si astept raspuns.
Am facut miscarea asta ca sa aflu daca toata povestea asta e poveste sau nu, acum ma intreb daca nu am facut corect verificarea contului ce se va intampla cu cei 155 de lei virati.





ti se intorc in cont.. asa ar fi normal...dar nu inteleg ce nu ai facut bine?!!!
de unde ai luat contul raifeisen daca nu ai initiat verificarea din contul tau payza?!

Nina,mami de,



Am initiat verificarea pentru un cont pe care il atasasem la payza, apoi am aflat ca acel cont e de economii si nu pot face plati. Am primit mesaj de la Payza sa virez in Raifaisen, am primit si codul ala de care ziceai, am sters contul, am pus altul si am facut plata, fara sa mai initiez verificarea noului cont. Am trecut la plata codul primit de la ei, astept sa vad ce imi raspund.





mda, trebuia sa reiei operatiunea (cred ca se putea), codul dat de ei trebuie sa-l imperecheze in baza lor de date cu contul inscris de tine, contul nefiind cel inscris, ei ar trebui sa trimita banii inapoi ca si plata eronata...va dura ceva, cred ca luni ajung banii la payza si se face verificarea si daca pica, marti-miercuri ar trebui sa ai banii inapoi in cont... o sa stai cu emotii pana vezi banii inapoi, dar nu cred ca ii pierzi, pentru ca nu cred ca le da "drumu" raifeisenul fara dovada ca merg in contul cui trebuie...


Mergi la inceput