Oportunitati de munca la domiciliu (4)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

7/23/2012 Transfer Received From Rex Venture Group LLC
rexventuregroup@gmail.com Completed $23.50 USD

(am cerut 23.50 pentru cei 3.50usd... se pare ca ii vor retine din soldul la data asta...mai vedem )

deocamdata nu vad nici un comision retinut in payza pentru incasare

Nina,mami de,





Uau! 23.5 de dolari minus 10 cat a fost subscriptia sunt 13.5 dolari! Toti numai ai tai?

Eu tot nu cred ca inca nu v-ati lamurit...

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

auziti..
Elle_seb nu zicea ceva de peste 2000de euro (sau dolari..)
sau am visat eu!?
au trecut totusi 3 luni in care am mai citit pe aici si zic eu ca v-ati tinut de treaba
(eu una recunosc ca nu pricep iota din limba voastra cu vip, bid etc)

care o fi perioada dupa care se poate ajunge la ceva consistent?!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Fetelor... mare anunt mare....
Plecand de la acest subiect (ma gasiti si pe mine in primele pagini cu un post - doua....inscrisa pe zeek, postand vreo 20 de zile si fara increderea de-a continua) am mai cercetat netul.

Cont pe freelancer.com am de cativa ani, am aplicat activ ultimele 3 luni fara succes, insa am gasit un alt site de freelancing. Pentru mine e inca un miracol.
Haideti sa nu mai vorbim de 10 - 20 de dolari virtuali, eu in 7 saptamani am reusit sa strang din proiecte cca 500 de dolari (cu ajutorul sotului pe ici pe colo). Nu ca ar fi vreun mare pont, dar cred ca poate fi o sursa de venit constanta (ca fac plati de 3 ori pe luna - pe 10, 20 si ultima zi a lunii) daca va tineti de treaba.

Pentru cele interesate astept PM, nu am o problema in a va arata platile. Nu am absolut nimic de castigat, nu au sistem de referali, etc.... Mi-as dori sa fie un ajutor pentru mamicile care chiar au nevoie de o sursa suplimentara de venit, la fel ca si mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

7/23/2012 Transfer Received From Rex Venture Group LLC
rexventuregroup@gmail.com Completed $23.50 USD

(am cerut 23.50 pentru cei 3.50usd... se pare ca ii vor retine din soldul la data asta...mai vedem )

deocamdata nu vad nici un comision retinut in payza pentru incasare




Uau! 23.5 de dolari minus 10 cat a fost subscriptia sunt 13.5 dolari! Toti numai ai tai?

Eu tot nu cred ca inca nu v-ati lamurit...

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


nu draga, doar 3.50ai mei :))...nu stiu cum naiba am facut dar a trebuit sa platesc de doua ori subscriptia din banii mei...am zis ca macar sa-mi recuperez banii..ceea ce am si facut...acum am iar 20usd virtuali...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

auziti..
Elle_seb nu zicea ceva de peste 2000de euro (sau dolari..)
sau am visat eu!?
au trecut totusi 3 luni in care am mai citit pe aici si zic eu ca v-ati tinut de treaba
(eu una recunosc ca nu pricep iota din limba voastra cu vip, bid etc)

care o fi perioada dupa care se poate ajunge la ceva consistent?!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



..................................... de zile.......................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


ca sa ajungi a sumele alea nu e suficient sa dai cu advertul zilnic, trebuie sa ai multi referali, eventual promovati la silver, trebuie sa cumperi biduri din alea cu banii tai personali ....dar iar ca sa castigi sume impresionante ar trebui sa si cumperi sute sau chiar mii de biduri..si cum bidul costa dolar .... dandu-l mai departe tu obti un vip pint..care sta blocat in zeek 90de zile, timp in care tu castigi cei x% zilnici...si nici astia nu iti [ermiti sa-i trag toti pe turta ta, ca moare contul...deci e musai lasi cum zic ei 80% pentru biduri... (paritatea bid/vip point difera: 1bid cumparat cu bani reali=1vip point, 1bid cumparat cu bani virtuali=1/2vip point)...

daca nu bagi bani de acasa in sistem cantitatea de vip points scade in timp

apoi cica mai poti face bani cu magazinul ala virtual...eu la ala nu ma bag, imi miroase a morisca de bani sau mai rau... eu stiu ca atunci cand vinzi un produs trebuie sa oferi garantie, cum sa garantez eu produsul ala, cand eu nici nu stiu daca exista in realitate, in plus, daca un produs costa 3 dolari si cel care il pune pe piata stie ca ar putea dubla pretul lejer, de ce nu ar face-o el...de ce are nevoie de mine ?!...mai ales ca vanzarile sunt online?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Aualeu, draga, mi-a stat inima cand am calculat si am vazut ca ai avut asa un castig fabulos in doar trei luni de zile

Dar de ce pe PM xxxwoman? Scrie-l aici la lumina zilei.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Am zis sa nu va stric bunul mers al mesajelor cu off-topicurile mele.

O sa postez aici ce am trimis si pe PM, sa prindeti ideea generala, daca mai sunt intrebari sau ceva (si va pt ajuta din experienta ) aici sunt.

"E vorba de vworker.com. E primul de fapt pe care eu am prins joburi, chiar daca am conturi pe mai multe... Cu privire la joburi, paleta e larga. Eu programare nu stiu (e domeniul sotului) dar ce am facut eu pana acu e research work, rewrite, compilat liste, extras excel din pdf, introdus produse in magazine online sau postate pe ebay... Daca individul de partea cealalta e multumit te solicita din nou. Se dau calificative, iti faci un raiting si daca e ok prinzi mai usor proiecte.

Poti licita la oricate, nu e un maxim acceptat (cum are freelancer de exemplu, limita la 10 pe luna). Eu m-am inscris la ei pe 24 mai, primul proiect l-am prins pe 9 iunie, si de atunci am 17 completate si unul in lucru.

Exemple din ce am facut eu:

Transfer data from PDF bank statements to spreadsheet
Research number of contractors in Russian cities
type phrases from scans into excel- 5 bidders accepted
Convert 2-column PDF data into 1-column spreadsheet, Convert one column's Letters to Numbers
Data Mining - Research on Used Cars

Am ales proiecte care sa nu ma solicite foarte mult (o lunga perioada am avut piticii bolnavi si eram cu capul in 10 parti). In general cei din afara platesc pentru chestii pe care nu le convine sa le faca singuri, fiind consumatoare de timp.

Eu zic ca merita incercat. Nu cred ca a fost doar un noroc de-al meu (ca nu-s norocoasa deloc). Pana acum scosi efectiv am 380 si ceva de dolari, si 200 si ceva in asteptare pentru plata de pe 31 luna asta. Bineinteles, nu e chiar o chestie de 3 minute/zi ca la zeekler, dar eu zic ca merita.

La inceput am licitat mai putin, sa prind proiecte si sa-mi fac un raiting. Acum imi calculez apreciind timpul de lucru pentru un proiect.

Ca un sfat - nu te incurca cu indienii, platesc destul de putin si sunt mereu nemultumiti (am avut eu un specimen).

Sunt proiecte de traduceri, transcrieri dupa video sau inregistrare audio... acu fiecare cu ce se pricepe".

Hai, spor la facut banuti!

Io am un proiect in lucru dupa care revin la biduit. Nu luati toate proiectele, da? Sa nu ajungem sa ne calcam pe picioare pe vworker :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Si apropo de asta, de plictiseala mai e microworkers.com.

Eu (adica sotul) avem un cont paypal... astia de la micro fac plata doar prin payza sau moneybookers. Primei careia imi da un payza ii fac transferul celor 10 dolari stransi de mine si acolo (ca nu ma apuc sa fac payza, reverificari, etc) - numai ca dureaza la prima extragere 2 - 3 - 4 saptamani pana la verificare (trimit ei prin posta un cod, etc).

Cred/sper ca se poate. Sanu fi pierdut vremea degeaba pe-acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

xxxwoman, ca sa licitezi pt joburi trebuie sa platesti ?

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Nu....

Nu platesti nimic. Fac platile prin paypal, Payza si nu mai stiu, mai sunt si altele. Poti selecta sa-ti faca plata la un minim atins de nu stiu cati dolari, sau de fiecare data cand ai selectata data de plata (eu prima data, sa vad ca functioneaza, am lasat plata la primul termen, pe 20 iunie - aveam doar 17 dolari, din care in cont efectiv au intrat 15). poti seta sa te plateasca pe 10, 20, ultima zi a lunii sau n fiecare din acestea 3, dupa cum iti convine. La fiecare retragere iti iau comisionul de 2 dolari, indiferent de suma retrasa (de fapt daca ai 100 de dolari in cont nu poti sa retragi 50, ei iti fac plata celor 100 - 2 comision). 2 mi-au luat si pentru 17, si pentru 200.....


Cred ca au totusi si un sistem de referali, sau nu stiu exact, de recomandari. N-am stat sa citesc prea mult, acu mi-ama mintit ca parca am vazut ceva la unii, ca-s recomandati de altii.

Fiecare cont poate avea unul (sigur), poate si mai multe subconturi. Eu m-am inscris cu contul sotului de payza, cum spuneam. Apoi el s-a inscris ca subcont al meu, sa poata aplica singur la joburile care-l intereseaza, ca nu prea ne pupam la domenii.

Am facut retragere la aceiasi data, acu pe 20 si de pe contul meu si de pe al lui. Am vazut ca au oprit cate 2 dolari de la fiecare ptr tranzactie (banuiam ca daca e subcont opresc o singura data).

Nu e absolut nicio investitie initiala, nicio limita de biduri. Nici nu vezi cat biduiesc altii pentru jobul respectiv. vezi doar ca au mai aplicat 10, nu vezi insa sumele cerute de ei decat dupa ce angajatorul accepta o oferta. Atunci vezi pe unde esti tu in
comparatie cu ce au licitat altii sa spunem.

Un lucru ok e ca platile sunt garantate de site. Adica in momentul in care ala iti accepta oferta, banii pleaca din contul lui in contul sitului ce intermediaza, ca sa spun asa. Daca tu ti-ai facut treaba in termenul stabilit (unele proiecte au trecut deadline-ul - 3 zile, 1 zi, 2 zile, 15 zile....) - acceptat la momentul licitatiei (ala impus de angajator) sau convenit cu el daca accepta oferta ta - deci, daca ti-ai facut treaba si incarci pe site fisierele, indiferent ca ala se suceste si are o problema in a-ti face plata, situl mediaza conflictul si daca totul e corect din partea ta, face plata catre tine. Daca nu ai facut treaba la termen, banii se intorc in contul angajatorului.

Eu n-am avut din astea de mediere pana acum. Am intrebat angajatorii ce si cum trebuie facut pana am priceput, astfel incat sa le fac pe toate bine si in termenul convenit.

Cred ca mai era ceva ce voiam sa spun dar mi-a iesit din atentie acu.

Daca mai sunt nelamuriri intrebati-ma.

Mergi la inceput