Nastase - 2 ani cu executare

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Kovesi e procuror. Sentintele le dau judecatorii. Iar sentinta asta a trecut prin mai multe complete, cu recursurile respective pana a ramas definitiva.

Sa-i aiba Basescu pe toti la mana ? Acum cand e deja singur in opozitie cu toti: guvernul e USL, parlamentul e majoritar USL, puterea locala a fost castigata de USL.

Mai sa cred ca e Mafalda ...


Basescu inca se tine bine pe picioare. Habar n-am pana cand, insa in opinia mea otraveste tot ce inseamna democratie, demnitate si bun simt in Romania.
N-o fi el vinovat de toate relele din lume, insa e departe de-a fi inocent. Iar cazul Nastase e lucratura lui.




Repet: Tu crezi ca Basescu i-a corupt/influentat pe judecatori acum cand PSD-ul e la putere si va ramane acolo inca 4 ani ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Lali, eu cred ca da. Nu degeaba si-a invitat tovarasii la calm, post electorale locale. Si tocmai asta este tricul, faptul ca astia sunt "la putere", USL-istii, dar dc ii privesti bine, vezi ca ei schiauna slab. A se vedea declaratiile lui Antonescu de azi. Nastase e pohta ce- a pohtit-o Base. Nu zic ca nu merita, dar poate nu pt asta si poate chiar mai mult de ar fi pe bune...E pe bune atat cat se vrea. Ceilati din dosar au luat de la 5 ani! incolo...
ziceam ca impusca doi iepuri, corectez, 3! e o lectie si pt cei de acum, un avertisment...cel putin intelegere tot e, dar ma indoiesc.

Mai vedem cine va fi la putere, mai in toamna asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Eu chiar nu pricep, e cineva aici care are dubii ca Nastase e vinovat? Nu ca ar fi SINGURUL vinovat, ci ca merita condamnarea.
Asta cu impuscatul in fata politistilor e o sceneta penibila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu nu pot si pace sa-l vad pe Nastase pe post de victima nevinovata. Imi amintesc multe mizerii de pe vremea cand era prim ministru. Multe mai mari decat acest proces, care nu au ajuns in justitie.
Iar faptul ca si ceilalti au fost condamnati in acelasi dosar mie imi suna ca o confirmare a vinovatiei tuturor.
Demonizarea lui Basescu si exacerbarea presupuselor lui puteri cred ca e doar propaganda. Ce poti avea mai mult decat guvernul, parlamentul si puterea locala? Si cateva televiziuni. Desigur le lipsea ICR - ul si Inspectoratul de Stat in Constructii. Rezolvate de Ponta. Pana la urma nu se lauda el ca-l lasa pe Basescu chiar si fara combustibil la avionul prezidential ?

Oricum, noapte buna si sanatate lui Nastase !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Pistol cu gaze ziceti? Si asta cica a fost primul vanator al tarii, presedintele AGVPS ... Rad pana si curcile pe care le vana in delta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

eu nu am spus ca AN e nevinovat.
Copiloi parca a reactualizat niste vorbe de-ale presedintelui, Adriane nici nu stii..cand le-am recitit acum parca au capatat contur in lumina celor petrecute azi. Habar nu am ce e intre ei, insa e o ura mai ales dinspre B. spre N, aproape letala...si B nu e la prima dovada ca e razbunator, cu adevarat razbunator.
N a fost frecat 6 ani cu dosarele. Eu una dc as fi patit asa, eram terminata psihic, imi doream sa se termine oricum numa sa se termine. Si a fost si pus pe tusa politic vorbind, poate aici e cheia. Si poate e terminat si financiar, ca doar branza e pe bani iar procesele costa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Pistol cu gaze ziceti? Si asta cica a fost primul vanator al tarii, presedintele AGVPS ... Rad pana si curcile pe care le vana in delta.


pe bune, chiar si hotz penal stiut de-o tara intreaga, omul asta avea pana acum o maretie, cumva. ii facuse pe toti, avea rafinament, a fost un prim-ministru competent. e drept, in perioada de boom, dar chiar si asa, ramasese in anale. era o personalitate. acum e doar un agarici, care incearca sa scape de inchisoare printr-o dramoleta penibila. io-te cum se vede in ceasul al 12-lea omul fara sange-n el. trist, cand te gandesti ca omul asta asa de mic, a facut istoria romaniei cel putin un deceniu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Portocalia, pp ca nu ai fost niciodata in penitenciarul Rahova. L-ai vazut macar?
Cred ca dupa stilul lui de viata poti sa ai o cadere nervoasa cand afli ca te duci acolo..plus toata presiunea media..imi pare rau pt copii lui..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Serban Bradisteanu "Nastase e diabetic, cardiac, hipertensiv...".
Nu va sta la inchisoare nicio secunda.
Personal, cred ca este o telenovela ieftina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

o, da, si este evaluat de o comisie formata din Bradisteanu, Bartos si Beuran.

Mergi la inceput