Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

brigit, nu trebuie achizitionate landouri. carutul are scaune care se inclina si astfel carutul este valabil de la 0 luni; noi si pt asta l-am ales, ca are o singura piesa care este transformabila.
scoica, doar daca vrei pt masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Foarte frumos carutul Dar cele de la peg perego nu au cum sa fie altfel

brigit, nu fii trist. Iti stau la dispozitie cu ce informatie vrei. Ce crezi ca fac toata ziua?

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ooo, balanta, pai asta e un argument forte in favoarea peg perego.
La abc trebuie de musai landou sau scoica. Asta inseamna cam 1.000 ron in plus pt landouri, scoicile chiar mai mult. Cu banii economisiti astfel pun deoparte pt isofix.

Iarasi cu isofixul dublu daca va lamuriti dati de veste.

Anne, eu recunosc ca imi pierd rabdarea, ma bazez mult pe recomandarile prietenelor, dar sunt prima gemenista din grup


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

eu zic sa nu va luati landouri ca n-aveti ce face cu ele si se folosesc max 6 luni

eu recomand abc design zoom, am luat doar carutul si scoicile; scoicile sunt minunate; functioneaza si pe post de leagan
dc luati de la un baby expo primiti cam -20% discount si la cat costa e ceva, asa ca nu va grabiti, eu am luat dupa ce am nascut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

buna ziua fetele. Vin cu vesti de la doctorul ginecolog care mi-a interpretat eco si mi le-a explicat. In principal toti trei bebeii sunt bine, doar ca unu cel mijlociu este chiar pe lini perfectiunii dintr-un grafic fetita intre perfectiune si linia de jos si grasunul intre perfectiune si linia de sus. Dar totul e bine pt ca nici fetita nici grasunul nu sunt iesiti din grafic. Colul e de 3,3 cand mijlociul nu isi impinge capul si 2,7 cand isi impinge capul. Asta s-a intamplat exact cand il masura intr-o fractiune de secunda. Dr crede ca voi rezista pana la 35 de sapt desi mie mi se pare imposibil. Altceva nu mi-a mai zis asa ca inaintam incetisor dar sigur.balanta_tm si eu ma gandeam la acelas carucior dar pt tripleti :)). Si la inceput ma gandeam sa il folo impreuna cu scoicile pt a avea mai mult loc in masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anna, la mine abc a fost love at first sight. Singura chestie e ca eu nascand toamna nu stiu daca imi ajung doar scoicile. Argumentele de ordin economic sunt si ele importante. Baby expo am vazut ca e iar in sept. Tu l-ai luat de la tirg, il aveau pe stoc acolo?


Catalina felicitari pt vestile bune.
Nu stiu care e faza cu linia perfectiunii, dar colul tau pt aproape 30 sapt cu tripleti e beton.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

Brigit, iti ajung doar scoicile care perge de la 0 la 13kg parca
le iei niste fasuri groase si le pui in scoici, eu am nascut la sfarsitul lui noiembrie, deci chiar pe geruri si nu am luat landouri, la sfatul mamicilor cu gemeni de pe aici

iar scoicile le iei in loc de scaune de masina, se prind cu centuri, dar sunt omologate UE si safe

este un baby expo la fiecare 3 luni cred, eu am vrut sa iau numai dupa nastere, am avut eu un fix si nu am vrut sa iau carut inainte

la targ nu-l aveau pe asta dublu pt gemeni, dar il aveau pe cel simplu, am vazut si pe astia si inglesina si altii cativa si am decis, asta de la targul din sept si apoi in dec m-am dus direct si l-am cumparat
dupa cum v-am zis primiti un discount de cam -20% si in plus mi-au dat toate accesoriile: umbreluta, plasa de tantari, de ploaie, geanta

deci carutul nu stiu dc sa-l laud asa mult, e cam greoi, desi toate sunt asa fiind duble; dar scoicile sunt minunate:
- le pui in ele, si le legani si adorm
- acum dau singure din picioruse si se leagana
- merg si ca scaune de masina si dc plecati undeva nu mai luati scaunele de carut ca deja umpleti portbagajul dc luati tot
- dc plecati in vizita undeva sau la doctor, scoicile sunt cele mai comode; le luati in mana si gata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Sa va povestesc faza cu sotul meu. Vine acasa, purtam o discutie preliminara despre scaune, incepe el sa caraie ca totusi 2500 de lei e cam mult doar pt scaune, eu ii tai macaroana imediat ca nu-i permit sa ia scoici de 3 milioane cand el isi cumpara tricouri de 200 de lei, accepta ca trebuie sa punem pret pe preventie, siguranta, ajungem la laptop, ii arat tot ce am studiat eu azi ca apoi sa ma intrebe de carucioare. "pai exista mai multe modele: asta e side by side, asta e tandem si hai sa-ti arat un mercedes al carucioarelor" si ii arat pg peregon=ul balantei. Fetelor, s-a indragostit barbati-iu de carucior. S-a uitat la filmulet si ii sclipeau ochii in cap. I-am spus ca e 3 in 1 si are scoici de masina incluse, el a zis ca sigur sigur au "iso-miso" si sa cumparam caruciorul peg peregon + isofix.
Acum trebuie sa caut sa vad de unde il cumpar, am gasit isofix la 96 euro/bucata, dar sa vad compatibilitatea cu masina si cum intru in posesia lor.

Catalina, sa-ti traiasca bbii. Ai un col foarte tare
pe toate

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anna, scoicile cum pot fi folosite in masina? Se prind in centuri, au isofix ( invat si eu de la Anne)

Anne, noi clar vrem carucior trenulet, de cand am vazut abc design am zis ca nici nu se compara cu cele side by side. Acum studiez si peg perego.




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Nici nu stiu daca s aplang sau sa rad. Dar eu o astept pe Balanta sa imi confirme.... Brigite, fii atenta, stai relaxata, pune o muzica dulce si ....
Carucior Duette SW - 3240 lei
Scaun Auto Primo Viaggio Tri-Fix - 779 lei/bucata
Baza Isofix Pentru Primo Viaggio Tri-Fix - 579 lei/bucata

Vrei sa stii totalul? 5965 lei

http://www.ibebe.ro/products/Scaun-Auto-Primo-Viaggio-Tri%252dFix.html#
http://www.ibebe.ro/products/Carucior-Duette-SW.html
http://www.ibebe.ro/products/Baza-Isofix-Pentru-Primo-Viaggio-Tri%252dFix.html

Eu astept sa se faca ziua, poate pe lumina vad alte preturi


+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput