Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

m-am refacut fff rpd dupa nastere,deja sambata dim patrula,toti imi ziceau ca nu au vazut o recuperare asa rapida si ca eram cea mai voioasa....in fine,ieri,27.06 am ajuns acasa....bebicii initial au stat la terapie pana luni,cred,nu mai stiu,dupa care i-a mutat intr-un salon cica mai bun....nu i-am tinut cu mine caci au facut si icter si au stat la lampa....dar din 3 in 3 ore,zi si noapte mergeam la ei,sttaeam cat vroiam,i-am hranit cu biberonul cu lapte praf,nu curgea nimic

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

in spital nu m-am odihnit,de cate ori vedeam bebicii,ma puneam pe un plans si jale......doamneeee,offfff.....dupa aceea ne-am mai acomodat cu situatia....au scazut in greutate,dupa care au luat,am iesit cu ei in jur de 2450 amandoi.....oricum,marti trb sa ma duc cu ei la polizu pt acel vaccin.....li s-au facut eco la caput,controale la ochi,analizele,tratamente.....cand am ajuns acasa,observ rochia mea uda in dreptul sanilor....Adarev de pe forumul celalat,iti multumesc pt ceaiul de la Fares caci numai in urma aluia mi-a sosit lapticul...sanatate lui Nectarel,e un dulce fetelor

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

si m-am apucat de trb....fericire pe noi,pe bebelusi.....fiind micuti trageau repede si cu pofta,logic dureri crunte de sani,si adormeau si tot asa....cred ca timp de 3 ore i-am tot alaptat,nu tot timpul,dar nu se saturau ca erau calici si oboseau,plus ca incepea celalat sa smiorcaie....

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Balanta, eu nu am avut astfel de sutien. Inainte de sarcinapurtam 75 cupa b, acum 70-75 cupa c. In sarcina, 95 cupa d sau e. As putea folosi sutienele de atunci pe post de chiloti acum. Sutienele din perioada de dupa nastere au fost asa: unul de 110 roni care nu difera cu nimic de cel de 10 roni de la piata, plus 2 de la o vanzatoare ambulanta. Importnt e sa fie din bumbac, fara balene, comode, sa nu preseze sanul. Daca tot scot 2 tzatze sa alaptez 2 copii, nu mai bine scot direct sutienul???
In casa am avut bustiere, preseaza sanii mult mai putin.
Asadar, singurul avantaj ar fi despicatura sutienului. Dar sincer, mult mai comod alaptezi fara sutien, mai ales la cat dureaza la 2. Eu nu am alaptat in public, asadar un motiv in plus sa nu imi trebuiasca astfel de sutien. Doar era iarna, ce naiba!
Cumpara sutienul DUPA ce nasti, mai cresc sanii cand invadeaza laptele.
Pup putzele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

miruna, multumim ca ne-ai scris cum sunteti. poate vei mai reusi sa ne mai scrii din cand in cand .

adi, multumesc de lamuriri referitor la sutienul de alaptat. cu siguranta las grija asta pt dupa ce nasc .

irip, amary, salexa , cum sunteti, ce fac bb-lusii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna dimineata fetelor
miruna ma bucur pt tine ca te-ai refacut asa de repede si ca a venit si lapticul pana la urma. Sa va traiasca bebelusii. Poti sa imi spui si mie ce fel de ceai ai luat? vreau sa imi fac provizii ca nu se stie..sau macar sa stiu ce sa il pun pe sot sa cumpere.
eu am inceput sa visez tot felul de chestii legate de nastere...ieri noapte am visat ca nascusem un baietel de 1 kg si o fetita de aproape 2 kg...eram asa de suparata ca mi se parea atat de mic baietelul...sotul zice ca sunt eu foarte stresata legat de greutatea bebelusilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna burtici
Adina imi place mult felul cum povestesti tu lucrurile, as jura ca totul pare mult mai simplu decit cred eu acum.
Miruna ma bucur mult ca sunteti bine toti trei
Brigit unde esti in dimineatza asta?
Balanta
Noi sambata facem 8 saptamini, si am si acum momente cand parca nu realizez ce vis frumos traiesc, am momente cand ma simt coplesita si il rog pe Dzeu sa ne ajute sa ne descurcam cu doi puiuti ca prea mult ni i-am dorit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Miruna, ma bucur mult pentru voi, ca sunteti bine si ca a venit si lapticul si ca sunt si ei mancaciosi !!! Sa creasca mari si sanatosi !!

Adriana, schimbam saptamana in aceasi zi !



--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
16+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Buna dimineata fetelor nu e ziua mai frumoasa cand incepe cu vesti bune? Felicitari miruna sa fiti sanatosi si mancaciosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_88 spune:

Buna fetelor...eu abia luni am aflat ca o sa am gemeni si sunt insarcinata in 10 saptamani.deocamdata incerc sa ma obisnuiesc cu ideea.

Mergi la inceput