Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

brigit, pai mai ales noi astea, cerclatele, suntem de epilat cu benzi sau mai stiu eu ce?

anabel, si eu as avea un car de nervi in locul tau...
cum sa uite asistenta sa sune o gravida cu o sarcina cu risc, ca s-o anunte ca se anuleaza eco????

fetelor, va rog, nu ma lasati neraspunsa la faza cu sutienele de alaptare: in afara de faptul ca se scoate sanul mai usor, au vreun alt beneficiu?

camasi de alaptat mi-a gasit sotul la auchan, din bumbac 100%, la vreo 40 lei/buc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, dupa nastere cred ca ne desensibilizam de tot, sunt curioasa doar cand mai ajungem noi la epilat

Sa stii ca de asta mi-am luat benzile alea de ceara, ca le suport mai bine. Si din motive de igiena, sa fiu eu sigura de ea.

Doar ca speram sa scap de firele alea bagate in piele, daca tot am suferit....


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

balanta, am pus intrebarea ta la odiseea mea si vad ce raspund mamicile mele ....eu nu sunt in masura sa-mi dau cu parerea caci nu am folosit pana acum

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anabel, offff, incearca sa te relaxezi, nu erai tu de plimbare...

Balanta, stii ce a zis barbate-miu cand i-am zis ca ma duc la coafor? fitze, o sa iti iasa pe nas! Si uite ca asa e. Mai pot eu acum sa ma plang la el ca am obosit si ca ma simt varza? Nu mai pot. Asa ca de acu incolo lama si gata.

Balanta, cu sutienele de alaptat asta ar fi beneficiul, plus ca majoritatea sunt bumbac mai moale, nu streseaza atat sanul. Eu fara sutien ma vad cat voi sta in casa si voi lua unul pt iesiri, nu atat cat sa alaptez in deplasare -desi poate ca va fi nevoie- cat sa stiu ca sunt sanii netraumatizati. Dar trebuie luat atunci cand stii cam cum sunt sanii plini, cred ca dupa nastere.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Fetelor referitor la sutiene in cazul in care iti curge laptele trebuiee sa ti pui tampoane iar ele stau doar in sutien, o explicatie poate ar fi asta.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Balanta imi zise o fata draga ca au aparut si pepenii nostri, sunt verzi si rotunzi
Anabel imi pare rau ca s-a anulat ecografia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anabel, da asa este, trebuie sa ne luam si tamponele de-aleaA


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Brigit,adrianaady, balanta multam ptr sustinere imi revin eu!


32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

offff, deci e clar ca sutienele astea de alaptat sunt ca si obligatorii...
habar nu am cum o sa-mi fac rost...nu stiu ce marime am acum la sani, nu pot sa umblu dupa ele prin magazine ca sa le probez, asa ca...deocamdata n-am solutii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

adriana, merci mult! maine dimineata il trimit sa caute (ca in seara asta are altele de facut).

Mergi la inceput