Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Din categoria stiri de ultima ora sa va spun ca nu stiu ce m-a apucat sa ma cantaresc si aveam 10kg in plus fata de momentul embriotransferului.
Mult nu mananc, dar vad ca pun. Sotului i-am zis ca am 9 kile jumate, mi-am scazut felia de pepene si ce am mai mancat dupa amiaza :) . Cica : wooow, chiar nu iti dadeam atatea


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Hai ca nu-s asa multe kg, eu cred ca e ok, mai ales daca erai sub 60kg inainte, ca de inalta stiu ca esti ok
Important e sa aibe bbei greutati bune, ca tu kg le dai jos cand o sa alergi dupa ei de o sa si uiti sa mai mananci
si eu abia astept sa-i masoare sapt asta, sa stiu ca-s normali, ca la mine nu se prea pun inca kg ca nu am pofta de mancare ...

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
16+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Anne nuu nici vorba de sex si daca era un singur bebelus nu as fi facut, cu doi nici nu visez la asa ceva . Sunt norocoasa ca al meu sot intelege si e de acord cu mine in privinta asta; vorba lui Brigit cand nu-o mai putea, o gasi el solutie
Brigit ai un link si cu carutul tau de la abc te rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

brigit,
vezi ca era un abc design de vanzare pe okazii la un moment-dat; cam la jumatate de pret fata de nou
cred ca se merita si second ca nu se foloseste asa mult si toate husele se scot si se spala

eu ma uit la al meu; sincer ca cat il folosesc eu (adica 2-3 ore max dimineata, cand scoate bona fetele) cred ca al meu o sa fie aproape nou cand voi termina cu el
am folosit mai mult scoicile, ma repet, dar sunt minunate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

http://www.abc-design.de/ro/produse/carucioare-pentru-gemeni/zoom.html

Asta e linkul cu abc.
Anna, nu mai e pe okazii, am luat in calcul si varianta asta si ma intereseaza, eu 90% din plimbari le fac in curtea casei. Asa ca daca sunt mamici care vand abc -ul lor, eu sunt amatoare, poate ne intelegem.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Un link cu pijamale de alaptat, eu pana aici nu vazusem:

pe bebelusul tau, au o sectiune cu accesorii alaptare

daca il stiti, ignore

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
16+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ralu, eu cu kilele nu stiu de unde le adun. Incerc sa mananc din toate grupele de alimente, dar nu prea am pofta, dulciuri nu mananc. Intr-adevar daca fac excese la ceva, atunci fructele sunt acelea.
Eu tocmai ca mi-am facut curaj sa ma cantaresc ca aseara au trecut pe la noi niste prieteni care nu m-au mai vazut de la revelion si m-au complimentat ca nu m-am ingrasat deloc, ca am inceput si eu sa cred.

Cu eco stai linistita ca va fi bine. Dr mea are o vorba: bebe stie ce ii trebuie si isi ia singur, in cele mai multe cazuri carentele raman la mama. Sunt cazuri extreme acelea in care bebeii nu s-au dezv cum trebuie pe fond nutritional, probabil in situatii de disgravidie grava se intampla asta.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

cam cand ar trebui tu sa nasti brigit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ralu, te cenzureaza astia ca cica e reclama, scrie denumirea site ului fara sa pui link, poate merge asa.Ra


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anna, fac 37 sapt la inceput de octombrie , pana atunci stau cu picioarele in sus.
40 pe 20 oct, atunci e dpn, ar fi prea de tot sa sper la aaa ceva.

Asa ca daca vrei sa il vinzi si sa iei ceva mai sport pt mamarutze, eu pot astepta, ca nu il iau sa il tin in casa, mai ales ca intr-o parte am santier.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput