Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

felicitari miruna, ce grasunei ai facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anabel, cat gynipral iei acum? eu iau 4 pe zi...
f bine ca faci nospa cu scobutil; de cand am patit-o luni noaptea cu contractiile, am decis ca am sa fac pana la finele sarcinii nospa+scobutil seara, indiferent daca am sau nu contractii.
ai multe contractii cand stai in pat?
nu stiu ce sa zic de secretia aia gen mucus. multa lume zice ca atunci cand elimini dopul, este imposibil sa nu-ti dai seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

da, bb-ii mirunei ai avut greutati f bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta am zile cu peste 10 contractii care nu tin mult dar abia respir.

Acum iau si eu 4 gynipral fac in fiecare seara nospa cu scobutil parca se vede o schimbare si la 2 zile prog inj de 100 mg.
sincera sa fiu m am saturat de atatea medicamente dar ce sa i faci mergi mai departe.

eu am contractii si de la caldura, am dat drumul la aer cond si ma acopar cu un cearceaf....termenul de 36-37 nu mi se pare imposibil dar imi este teama de neprevazut....

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetelor
Miruna felicitari inca o data pentru bebei
Irip cu frumos povestesti tu acolo sa fiti sanatosi cu totii
Azi am fost si noi pt prima oara la Polizu, am avut prima intilnire cu dna dr Oprescu Daniela. Recunosc ca am f placut impresionata, amabila, comunicativa, stia despre ce vorbesc ( trombofilie, cicloproginova + prednison ; fiv, etc). Un prim pas f important si bun Am facut si eco, bebei sunt f bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

miruna Felicitariii! Sa fiti sanatosi si sa va duce-ti acasa cat mai repede! balanta colul a fost masurat vaginal scuze pt intarziere dar ziua de ieri a fost plina pt ca am sarbatorit 4 ani de casnicie. Irip ma bucur ca mergeti acasa sa fiti sanatosi si bebelusii cuminti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Felicitari Miruna!!! Esti super, super tare!! Nastere naturala, copii maricei, bravo! bravo!! Laptic din belsug iti doresc si acomodare usoara. Eu cred ca in 7-10 zile maxim esti acasa cu comorile tale. Bun venit pe lume noii perechi de gemeni! Sa fie sanatosi si plini de noroc!


Irip, felicitari! Crestere usoara, fara colici si cu spor la papat!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

MIRUNA, m-ai lasat fara cuvinte!!! Buna treaba ai facut! FELICITARILE mele!!! Va doresc o viata frumoasa impreuna, sanatoasa si fericita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anabel, personal cred ca 10 contractii pe zi nu este mult la varsta asta a sarcinii si la o sarcina gemelara. eu in noaptea de luni, cand am avut f f multe, intr-o singura ora numarasem 10.... aia chiar era grav.
apoi am refuzat sa le mai numar si la un moment dat stiu ca am adormit.

am vorbit aseara cu amica mea cu gemeni si mi-a spus ca ea a nascut la 34 sapt si 3 zile si nu facuse injectiile cu dexa. dr ei nu a fost de acord cu acele injectii, spunandu-i ca ele incetinesc cresterea bb-ilor. la nastere au respirat singuri.
vad ca sunt mai multi dr-i care nu agreaza injectiile astea. mai este o fata la trombo, raluca.c care desi de prin sapt 28 a inceput sa aibe contractii, dr nu a lasat-o sa faca dexa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

adriana, chiar zilele trecute am citit multe lucruri bune despre dr Oprescu.

Mergi la inceput