Ghiocei de Martie-Aprilie2009**432**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Dc ma supar si pe tine Gianina, inseamna ca nu-s normala
relax.
La fel, cred ca Anca a avut intentii bune, si-i multumesc.
Aspirina saracului si eu o recomand cu caldura, si fara avizul medicului/farmacistului, dupa 18 ani, musaicel putin asa as dori pt fi-mea

Acum hai sa raspundem la chestionarul Ancai:dominant/dominat in relatiile conjugale

Am fost dominata din toate punctele de vedere intr-o relatie tampita , na la 18 ani,prima dragoste, la 21 insa, mi-a venit mintea la cap, si atunci eram constienta insa imi placea sau negam, nu voiam sa ma trezesc...sufeream.
Acum nu pot sa zic ca sunt dominanta, ca sunt terorista din relatie, facem cu randule scor egal, sa zic asa.e ok.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Dc ma supar si pe tine Gianina, inseamna ca nu-s normala
relax.
La fel, cred ca Anca a avut intentii bune, si-i multumesc.
Aspirina saracului si eu o recomand cu caldura, si fara avizul medicului/farmacistului, dupa 18 ani, musaicel putin asa as dori pt fi-mea

Acum hai sa raspundem la chestionarul Ancai:dominant/dominat in relatiile conjugale

Am fost dominata din toate punctele de vedere intr-o relatie tampita , na la 18 ani,prima dragoste, la 21 insa, mi-a venit mintea la cap, si atunci eram constienta insa imi placea sau negam, nu voiam sa ma trezesc...sufeream.
Acum nu pot sa zic ca sunt dominanta, ca sunt terorista din relatie, facem cu randule scor egal, sa zic asa.e ok.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



18 ani?
io zic ca o sa ii dai prezervative de pe la 13 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Special pentru pisigri, dar nu numai, un articol savuros: o mamica superba, cu o a doua experienta de nastere foaaarte fericita.

http://www.superficiala.com/

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/


Super !
Multumesc !



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Dc ma supar si pe tine Gianina, inseamna ca nu-s normala
relax.
La fel, cred ca Anca a avut intentii bune, si-i multumesc.
Aspirina saracului si eu o recomand cu caldura, si fara avizul medicului/farmacistului, dupa 18 ani, musaicel putin asa as dori pt fi-mea

Acum hai sa raspundem la chestionarul Ancai:dominant/dominat in relatiile conjugale

Am fost dominata din toate punctele de vedere intr-o relatie tampita , na la 18 ani,prima dragoste, la 21 insa, mi-a venit mintea la cap, si atunci eram constienta insa imi placea sau negam, nu voiam sa ma trezesc...sufeream.
Acum nu pot sa zic ca sunt dominanta, ca sunt terorista din relatie, facem cu randule scor egal, sa zic asa.e ok.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



18 ani?
io zic ca o sa ii dai prezervative de pe la 13 ani...


Cit optimism :)))))))))
Prezervativele tre sa stie la ce folosesc dar si eu sper la un 16, asa...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

pey da tu ai baiat..ii faci plinul de prezer..da io?
acuma..asta e , e corpul ei, eu imi iau aspacardin si ei balonase.....

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

tema Ancai:

_ prima relatie dominata
_ a doua relatie si urmatoarea (actuala) o tenta dominanta dar foarte atenta la dorintele celuilalt; dupa cum spune proverbul, barbatul e capul si femeia gitul (care da orientarea capului ).


bag si eu o tema: prezervative sau pastile pentru fetitele noastre cind va fi vremea? Prezervativul e ok pt ca fereste de toate "bolile", dar e dificil de utilizat, mai ales cind responsabilitatea nu e asa de dezvoltata. Pastilele ... sint hormonale . deci: ce e de ales?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Prezervative-clar!
exersam pe banane/rachete tenis....
mai bine sa fie cu gentuta pregatita si sa faca ea primul pas, decat sa se bazeze pe vreun "el" caruia ii tremura oualele..io stiu acuma ?

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bebe - te pupacesc

am corectat si am pus alt link cu sindromul reye (ca la cel de la sfatul medicului imi era persiflat) pentru ca e bine de stiut totusi ce si cum

chestionarul ancai: tot timpul am fost si-si cu tendinta dominanta
insa atunci cand disparea variatiunea si se ingrosa dominantul, imi cam luam zborul


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Dc ma supar si pe tine Gianina, inseamna ca nu-s normala
relax.
La fel, cred ca Anca a avut intentii bune, si-i multumesc.
Aspirina saracului si eu o recomand cu caldura, si fara avizul medicului/farmacistului, dupa 18 ani, musaicel putin asa as dori pt fi-mea

Acum hai sa raspundem la chestionarul Ancai:dominant/dominat in relatiile conjugale

Am fost dominata din toate punctele de vedere intr-o relatie tampita , na la 18 ani,prima dragoste, la 21 insa, mi-a venit mintea la cap, si atunci eram constienta insa imi placea sau negam, nu voiam sa ma trezesc...sufeream.
Acum nu pot sa zic ca sunt dominanta, ca sunt terorista din relatie, facem cu randule scor egal, sa zic asa.e ok.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



18 ani?
io zic ca o sa ii dai prezervative de pe la 13 ani...


Cit optimism :)))))))))
Prezervativele tre sa stie la ce folosesc dar si eu sper la un 16, asa...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Clasicele diferente intre mamele de fete si cele de baieti. Oricum, io tot timpul am zis ca mai bine c**va decat proasta, dar, asa cum am trait eu, sper sa fie si fiica-mea: echilibrata.

Ca sa raspund si eu la "chestionarul" ANCAI:
Nu am avut decat doi boifrezi. Cu primul am fost dominanta, adica... mi-a facut pe plac cu toate, m-am simtit iubita, admirata, inteleasa, mi-a oferit un confort potrivit cu varsta mea de atunci (16 - 20 ani). Cu fostul boifrend - actual sot, lucrurile s-au mai echilibrat, dar nu in sensul ca m-am bagat la stapan, ci doar ca am mai invatat sa si cedez. Cu greu, e drept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Buna dimineata,

vroiam sa ii spun Inei ca nu am cumparat inca apa de gura pt copii, dar nici nu mi-am pus problema daca se poate inghiti. Vladimir stie sa clateasca si nu inghite (si la dentist a clatit bine cand i-a zis doctorul)


Pai si Ian stie dar nu vrea pt. ca dna R l-a obisnuit sa-i puna apa de gura pe toate "bubele" ce si le face prin curte si habar nu am cum si cind a gustat prima oara Cert este ca el ar vrea sa...bea Ian ii spune "spirt verde" si e un soi de panaceu universal la toate durerile lui

Mergi la inceput