Ghiocei de Martie-Aprilie2009**432**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Anca, poate esti tu mai empatica decit altele insa eu personal ultimul episod delicat pe care mi-l amintesc a fost cel legat de "1 kg nu e slabit" la care desi am tacut (pt ca eu nu eram pe lista de fete la cura), am fost de acord cu Floric in sensul ca in functie de ce am mincat, cit kk am facut si cita sare am bagat in mine, eu variez 1 kg si de la o zi la alta, si de dimineata pina seara. Si mie mi-e dor de Floric si imi pare rau ca nu a mai trecut pe aici de atita timp.


Si mie mi-e dor de Floric! S-a oferit sa ma ajute sa slabesc si... am uitat sa ii mai zic ca da... pentru ca eram prea suparata ca am ajuns in situatia in care tre sa slabesc... Anyway... Zic buna dimineata si continui:

1/ baaa tufete, daca mai zice una intr-un ton mai ne-ton, daca are alta parere decat mine, daca FACE altfel decat fac eu, daca vorbeste altfel decat mine, daca isi creste copilul intr-un mod diferit, daca se exprima mai "ardeleneste" sau mai "olteneste"... NU-I BAI!!! Asta inseamna o relatie. Uneori, ne mai "scapa" din anumite suparari in tonul (mai) vehement catre o alta. Eu uneori si acasa ma enervez din ceva si ii zic lui D. ceva naspa. El evident ca stie ca nu pe el am fost suparata dar... el a preluat stresul meu si-atat.

2/ eu, RECUNOSC, sunt superficiala cu raspunsurile si uneori as zice muuuuuult mai multe decat zic. Dar, programul meu, in anumite saptamani nu imi permite sa zabovesc prea mult. Cand sunt chestii grave/importante renunt la tot, oricat de dificil ar fi sa sun/PM-ez sau sa postez pt cine ce are nevoie.

3/ am mai zis si ma repet: hai sa ne bucuram de noi asa cum suntem, sa ne respectam, sa avem incredere ca atunci cand una zice un lucru, macar sa avem siguranta faptului ca nu zice din rautate sau altceva.

hai, spor azi, baaa tufete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

pt ca fiecare kg se observa, fiind genul clepsidra, am niste solduri ca sarboaicele(sper sa nu jignesc pe nimeni).
aveam 47 cand m-am maritat, 53 cand am ramas gravida...1,62 m inaltime..deci se vede..
acum vara e bine, cu o fusta/ rokie vaporoasa rez problema, dar cand vine vremea iar de pantaloni.................sunt mica-n talie, si dc nu port curea...cand ma asez mi se vad toate bagajele si portbagajele


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Bebe, 57 de kile si te plingi???? Iti dau na, na.
Indiferent de inaltime, daca greutatea incepe cu 5, mi se pare

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



Nu`nteleg ce ai tu cu astea la care incepe cu 6!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Bebe, 57 de kile si te plingi???? Iti dau na, na.
Indiferent de inaltime, daca greutatea incepe cu 5, mi se pare

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis




Nu`nteleg ce ai tu cu astea la care incepe cu 6!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/


cred ca e pragul psihologic, ca la virsta :) una e sa inceapa cu 2, cu 3 si alta e cind incepe cu 4

Neata tufete!

Vin si io sa dau un vot la ce a zis Georgiana pt ca bine a zis.

Nu, nu la postul asta ma refer, ci la cel de mai sus c-o treapta.

Mi se pare lamentabil, Anca, sa vii sa critici activitatea de pe forum cind tu insati nu contribui la ea. Inteleg sa se plinga fetele care sint aici zilnic, daca au de ce, dar tu, care vii din joi in pasti nu ar trebui sa ai pretentii la calitatea si cantitatea de informatii care vehiculeaza.
Pur si simplu e ca si cum ajungi la cineva acasa si ii spui ca nu-ti place casa in care sta, e urita.

Si nici nu vad de ce trebuie sa se justifice lumea ca vine aici, ca nu. Nu are nimeni vreo obligatie de a semna condica. Din cind in cind fiecare vrea sa respire, sa dedice timpul de forumit unei alte activitati etc. Doar n-ati vrea sa "cerem voie" ca la gradi

Iar daca forumul nostru va incetini sau chiar va intra in colaps, asta e... inseamna ca i-a trecut timpul. Copiii nostri au 3 ani, nu mai sint bebelusi ci copilasi, concediile de maternitate s-au terminat, scutecele s-au dus si ele... etc etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

pt ca fiecare kg se observa, fiind genul clepsidra, am niste solduri ca sarboaicele(sper sa nu jignesc pe nimeni).
aveam 47 cand m-am maritat, 53 cand am ramas gravida...1,62 m inaltime..deci se vede..
acum vara e bine, cu o fusta/ rokie vaporoasa rez problema, dar cand vine vremea iar de pantaloni.................sunt mica-n talie, si dc nu port curea...cand ma asez mi se vad toate bagajele si portbagajele


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



Duuuaaaamneeeeee, unde n-ar da Domnul eu la 1.60m sa am 50-si-oricite kile, chiar cu fundul mare pe care il am...

Vetsea buna e ca nu m-am ingrasat pina acum deloc. Vestea proasta este ca nici nu am mai slabit



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Am dus copilul mare la gradi (n-a plans deloc ), copilul mic doarme afara in carut...trai nenica Eu am venit sa semnez condica de placere bineinteles

Monn sper sa-ti revii cat mai repede

Si mai vroiam de cateva zile sa trimit un mare pupic pt Ela Cand vii in Ro? Mai este un pic pana la marea mutare, asa-i?

Fug la treaba, dar sunt pe-aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

La ce-o zis CHATO voiam sa mai adaug ceva.

ANCA - pentru multe dintre noi relatia forumistica s-a mutat in viata reala. In intalniri, telefoane, mailuri, incat uneori e superfluu sa mai scriem si aici ceea ce deja am discutat. Pai daca vreau sa cer un sfat medicat, pun mana pe telefon si o sun pe doamna gen Denisamada, nu mai scriu aici, ma duc direct la sursa. Or, mie mi se pare asta un castig foarte important.

Cine a vrut ca relatia sa treaca dincolo de ecran, a trecut.

Nu venim aici sa ne prefacem, ci asa cum suntem, cu starile noastre de moment. Daca in momentul asta suntem nereceptive, ce rost are sa ne prefacem? Sa raspundem de complezenta?

E ca in dragoste. Dupa un timp nu-ti mai trec fluturi prin burta, dar ajungi la alte subtilitati.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am zis ca nu mai fac politica, dar na, mi-o placut prea tare ca sa nu va impartasesc. Titlu in Catavencii:

„Ponta, Corina Dumitrescu si Mang fac parte dintr-o secta periculoasa care practica textul in grup”.



Ah, unde e Mada...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

OLI, felicitari pt neplans.

Pe noi ne-a avertizat azi educatoarea ca jumate din grupa is acasa, cu febra...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

OLI, felicitari pt neplans.

Pe noi ne-a avertizat azi educatoarea ca jumate din grupa is acasa, cu febra...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.
NASPA.
LA NOI NU MAI VIN COPIII la gradi, se strang toti intr-o clasa..nu mai fac activitati si se jaoca, le pune dvd-uri si apoi la masa.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput