Disneyland Paris - 7 -

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pai nu inteleg de ce ai nevoie de ajutorul hotelului. Iei nr de taxi de pe net, suni, ii chemi la hotel si... c'est tout.

Vacanta placuta va dorim si de abia asteptam sa citim impresiile voastre la intoarcere!

Le-ai spus copiilor pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Nu stiu daca iesi mai ieftin cu un taxi, daca ai vreun pret, compara si cu: http://www.ezyshuttle.com/
Noi am fost cu ei (6 pers) si am iesit mai ieftin decat cu autobuz/metrou etc, ma gandesc ca si pentru 4 persoane poate fi ok. Au fost extrem se seriosi, punctuali, nu au luat nimic inainte, au venit cu scaune pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Andrada, v-ati intors? Povesteste-ne cum a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Revin la subiect sa multumesc fetelor care m-au ajutat cu sfaturi. Am fost la Disney, a fost supriza pentru fiica-mea. Nu stia ca este Disney si la Paris :)
Excursia noastra principala a fost la Paris, pentru Disney (un parc) am dedicat o singura zi si a fost perfect asa. Cu RER se ajunge foarte bine. Luati bilete dus-intors, e mai bine asa. Pastrati biletul, ca aveti nevoie de el sa iesiti din statie. Eu cred ca l-am avut la mine numai pentru ca n-am avut unde sa-l arunc :)
Bilete am cumparat de la FNAC. Daca le cumperi cu cinci zile inainte sint mai ieftine, asa mi-a spus mie la casa daca am inteles bine :), ca n-am mai exersat franceza de nu va spun citi ani...
Toate bune si frumoase, Parisul e superb si mai vrem! Dar asta e alt subiect. Bifaram si Disney, fericire totala.
Scuze daca am repetat informatiile, n-am citit tot subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ramona, sa va fie de bine vizita la DLP. Poti sa-mi spui, te rog, in ce zi a saptamanii ati fost si cam cat de mari erau cozile? Multumesc! Ma gandesc la o a doua vizita poate la anul si fac prospectiuni asupra perioadei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am fost joia trecuta, am evitat sa merg miercurea la sfatul fetelor. Era lume in parc (cred ca este intotdeauna), dar n-a fost foarte aglomerat. Au fost vreo 2-3 cozi de 30 min., dar in alta parte n-a fost coada deloc - la pirati tin minte ca am mers direct. Majoritatea cozilor au fost de 5-10 minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ramona, multumesc mult! Deci a fost neaglomerat dupa standardele DLP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Da, eu zic ca a fost OK. In schimb e loterie cu vremea in perioada asta, e foarte schimbatoare. Mie mi s-a parut cam frig, dar macar am avut noroc si nu ne-a plouat, ca asta ar fi stricat multe.

Mergi la inceput