Disneyland Paris - 7 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fran spune:

Din ce am mai sapat eu se pare ca pentru dejun/cina cu printese in parc este un singur restaurant Auberge de Cendrillon- meniul este 60euro/adult, 25euro/copil. Se poate comanda si tort-25 euro. Mi se pare cam mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Fran, asa e, e foarte scump, calitativ e, dupa mine, cel mai bun restaurant din parcuri (mai bun decit Inventions, care la fel de scump e), insa nu pot sa spun ca merita banii mai ales acum, cand ai intalniri cu printesele.
Fetei mele cea mare i-a placut enorm, insa nu erau inca intalnirile cu printesele pe atunci... ultima data cand am fost am stat in fiecare zi la printese, a vazut 4 (ca una a fost de doua ori, nu stii pe cine vei intalni), si a fost multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Vineri plecam la Disney. Doar ca ne deranjeaza vremea, sper sa se mai schimbe pana atunci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Astazi am fost si noi la agentie sa platim restul de bani si sa ridicam voucherele si...surpriza: ne-au gresit numele de familie pe voucher. nu grav, au schimbat o litera dar eu tot nu ma simt in siguranta asa ca le-am cerut o asigurare in scris de la hotelul la care vom sta ca nu vom avea probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fran

-tot citesc din urma, dar cred ca am sarit peste postarea cu restaurantele, ca nu gasesc nimic...voi ce ati ales?
Lorikay-as vrea dejun/cina , nu micul dejun- pe ala il luam la hotel in fuga, sa prindem cele 2 ore de dimineata cand e parcul mai liber.

Fran
Iepurete mititel
Iepurete a crescut


inca nu am ales, ne hotaram la fata locului; noi abia ne-am intors din Algarve ieri, suntem cu bagajele in mijlocul livingului si incerc sa ma dumiresc ce ramane si ce nu, ca sa putem pleca duminica la Disney.
Sper sa fie vremea ok, ca prognoza anunta ploi si maxima de 14 grade; dupa ce-am stat la plaja, parca nu-mi pica bine...cred ca ne-a cobit duduia aia care a intrat pe topicul nostru doar ca sa scrie ca in aprilie sunt numai ploi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ne-am intors si noi din Disney luni, a fost ca de obicei foarte frumos!dar si foarte frig, max.12 grade.Luni de fel era aproape ger, batea un vant rece, de inghetai instantaneu.
Toate atractiile au fost deschise, pe parcurs au fost inchise pe cateva ore cateva atractii, Piratii din Caraibe(chiar am asistat in plin la blocarea ei, fiind in barcuta cand s-a oprit, am stat vreo 15 min pana ne-au scos de acolo), Thunder Montain s-a inchis intr-o zi exact dupa ce m-am dat eu cu fii-miu, si s-a dus el si cu tati sa se dea, si s-au intors. In rest mergea tot struna. Atmosfera frumoasa, parada de la pranz nu a fost, doar un trenulet cu personaje principale a circulat de cateva ori, aducea personaje ptr autografe si poze in centru. Abia la ora 19 era parada adevarata, alta decat de acum 2 ani cand am fost ultima data. Mai mult de ora 20 nu am stat, ca eram inghetati bocna si obositi dupa o zi intreaga de alergari. Sincer frigul te obosea tare de tot, nici nu ne-am pregatit chiar bine ptr vremea asta. Asa ca un sfat, vedeti ca sunt 12-14 grade, imbracati-va bine de tot!
Daca ma voi mai duce candva in Disney, sigur voi face vara!

Hotelul Santa Fe e ok, curat, arata de vreo 3 stele, la micul dejun coada se intindea aproape pana la receptie, noroc ca veneam ceva mai inainte si prindeam coada, dar ceva mai mica. Cel mai bine va alegeti ora 7.30-8 dim ptr micul dejun, ca dupa 8.30 se facea coada.Sunca/parizer, croasant, chifle, croasant cu ciocolata, unt, gem, niste fructe, un fel de iaurt, cereale, cafea/ciocolata cald/ceai/suc de la aparat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Ella, ati fost în Albufeira la Zoomarine? Am citit ca acolo poti sa înoti cu delfinii, ma interesez pentru vara...

Drum bun la DL si sa aveti parte de vreme frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella_74

Citat:
citat din mesajul lui fran

Ella-tot citesc din urma, dar cred ca am sarit peste postarea cu restaurantele, ca nu gasesc nimic...voi ce ati ales?
Lorikay-as vrea dejun/cina , nu micul dejun- pe ala il luam la hotel in fuga, sa prindem cele 2 ore de dimineata cand e parcul mai liber.

Fran
Iepurete mititel
Iepurete a crescut


inca nu am ales, ne hotaram la fata locului; noi abia ne-am intors din Algarve ieri, suntem cu bagajele in mijlocul livingului si incerc sa ma dumiresc ce ramane si ce nu, ca sa putem pleca duminica la Disney.
Sper sa fie vremea ok, ca prognoza anunta ploi si maxima de 14 grade; dupa ce-am stat la plaja, parca nu-mi pica bine...cred ca ne-a cobit duduia aia care a intrat pe topicul nostru doar ca sa scrie ca in aprilie sunt numai ploi

Ella


Exact la asta ma gandeam si eu. Noi plecam luni dimineata.
M-a distrat prietena mea care cauta ieri niste "tenesei" pentru fiica-sa, sa nu cumva sa moara de cald in adidasi la Disney. I-am sugerat niste cizme de cauciuc.
Acum, asta e, cum ne-o fi norocul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

, ati fost în Albufeira la Zoomarine? Am citit ca acolo poti sa înoti cu delfinii, ma interesez pentru vara...

Drum bun la DL si sa aveti parte de vreme frumoasa!


Noi am fost in Lagos, e langa Albufeira; avem si noi in program aquaparcul in august cand revenim in Algarve.

Multumesc, sper sa avem vreme daca nu cu soare, macar fara ploi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Multumesc

Citat:
citat din mesajul lui ella_74

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Ella, ati fost în Albufeira la Zoomarine? Am citit ca acolo poti sa înoti cu delfinii, ma interesez pentru vara...

Drum bun la DL si sa aveti parte de vreme frumoasa!


Noi am fost in Lagos, e langa Albufeira; avem si noi in program aquaparcul in august cand revenim in Algarve.

Multumesc, sper sa avem vreme daca nu cu soare, macar fara ploi.


Ella

Mergi la inceput