Disneyland Paris - 7 -

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

De aproape o saptamana am citit toate cele sapte capitole legate de Disneyland, am capatat o multime de informatii si ma simt pregatita pentru vacanta noastra, si pentru asta trebuie sa multumesc tuturor fetelor care au venit cu atatea informatii utile

Noi vom merge anul acesta in iulie, 8-12 iulie, 4 nopti, 5 zile, am luat biletele prin Perfect Tour. Suntem 2 adulti+2 copii, vom sta la Sequoia Lodge, zbor cu AirFrance. Daca mai merge cineva de aici in aceeasi perioada, m-as bucura sa ne pregatim si sa strangem informatii impreuna Daca nu, citesc cu placere in continuare orice postare si impresie proaspata de la DL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Gabitzam, vacanta placuta si sa ne povestesti la intoarcere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Multumesc, Lavi Cred ca sunt mai nerabdatoare chiar decat baietii mei.

Am vazut pe site la Disneyland ca la hotelurile Disney se organizeaza si excursii de o zi la Paris, cu ghid si cu tur de oras, plimbare pe Sena, intrare la Tour Effel. In toate cele 7 capitole de pina acum n-am auzit pe nimeni de chestia asta, eram curioasa de pret. Daca stam 5 zile ne gandeam sa rezervam o zi pt Paris, si nu stiu daca renteaza sau nu treaba asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Gabi, noi am petrecut 3 zile in Paris, cazati fiind la DL Magic Circus. Noi am preferat sa ne organizam singuri traseul si lista obiectivelor, astfel incat sa fie interesant si nu foarte obositor pt copil. O zi este cam putin, o varianta de tur cu busul ar fi potrivita (noi asa am facut cand am avut doar jumatate de zi la dispozitie, iar copilul era ceva mai mic).

RER linia A este cea care face legatura dintre DL si Paris, daca imi amintesc bine, va duce direct la Arcul de Triumf.

Intr-o zi, chiar fara bus, intr-un ritm relaxat, puteti vedea Arcul de Triumf si Turnul Eiffel. Daca nu ati mai fost, merita sa urcati in amandoua, pt turn insa va recomand sa luati bilete online. La intoarcere, este posibil sa va ramana timp pt un mic ocol pana la Notre-Dame. O excursie cu busul va da in plus posibilitatea sa vedeti, macar din mers, si alte locuri pe langa care treceti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Aveti idee daca mai apar reduceri la avioane?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitia maria spune:

Gabi , poti sa-mi spui cat te-a costat pentru toti patru, daca ati beneficiat de vreo reducere, cat a fost avionul? Si noi vrem sa mergem tot cam in aceeasi perioada si tot patru suntem . Multumesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Tarif Early Booking – 30%, familie 2 adulti + 2 copil < 12 ani: 1371 euro/ camera standard, mic dejun/ 4 nopti cazare (Hotel Sequoia Lodge ***) si 5 zile de intrare la cele doua parcuri Disney// taxa locala inclusa.

Compania Airfrance - oferta copil< 12 ani insotit de 1 adult achita doar taxele de aeroport
Tarif bilet avion disponibil in momentul transmiterii ofertei: 287 euro/ adult (taxe aeroport incluse); 149 euro/ copil < 12 ani (taxe aeroport incluse)
Data Plecare Sosire Orar
08IUL OTOPENI PARIS 07.20 – 09.30
12IUL PARIS OTOPENI 19.10 – 23.00

Astea le-am extras din mailurile de la agentie.
Probabil iese mai ieftin la hotel 2 stele si transport cu low cost, trebuie intrebat direct la agentie la Perfect Tour, ca au fost extrem de amabile si au cautat diverse variante.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitia maria spune:

Iti multumesc mult pentru informatii , Gabi ! O sa iau legatura cu agentia sa vedem pentru ce varianta ne hotaram si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada16 spune:

Buna ziua,
citesc subiectul acesta cred ca de cativa ani de zile (am citit fiecare postare de cateva ori), mereu sperand ca o sa imi duc si eu candva familia la disneyland....cu toate astea, nu am scris niciodata
in sfarsit, in ultima saptamana din martie decolam spre disneyland toata gasca (2 adulti emotionati si 2 copii care inca nu au habar si nici macar in momentul decolarii nu le vom spune unde mergem)

vroiam sa va multumesc din suflet pt toate datele pe care le-am gasit aici, am luat notite..........o gramada
mai am doar de rezervat hotelul pt ultima noapte (langa aeroport) si gata,
voi incerca formula 1 fiindca am citit pe aici pe undeva ca pretul e mic

o zi excelenta tuturor
Andrada, mamica la patrat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada16 spune:

si tocmai cand ziceam ca am terminat ....
nu am reusit sa rezerv hotelul, vroiam o camera nu 2
si au doar optiunea 3 persoane intr-o camera, nu stiu daca sa risc sa iau o camera pt toti 4
a rezervat cineva asa?

am incercat sa gasesc bilete de turnul eiffel cu mult timp inainte dar nu este nimic disponibil

si ma gandesc ca in schimb sa urcam in montparnasse

Mergi la inceput