Disneyland Paris - 7 -

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Iris multumesc mult pentru raspuns.
Parca as vrea sa merg cu cei mici dar imi este frica sa nu fie foarte frig. Adica "-" nu stiu cate grade.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Micky, acum vad ca ai tai vor fi trecuti de 3 ani si jumatate in decembrie... a mea mezina avea 11 luni pe cel mai crunt frig petrecut in Disneyland(dar nu cred ca erau - 10 grade). Paturici calde pentru in carucioare, costum de ski ar fi ideal ca e si impotriva ploii/zapezii si tine de frig, si la un restaurant/la o pauza de cafea, il dai repede jos.
In hoteluri e foarte cald, la fel la WC-uri si in cafenele, restaurante...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Iris initial am vrut sa te intreb daca se merita sa bati atata drum si cu copii mici si sa mai fie si frig, dar mi-am adus aminte ca voi sunteti fan DL. Si eu sunt fan dar nu stiu daca si copiii mei sunt. De obicei se cam plictisesc peste tot.
Poate o las pentru toamna viitoare si caut oferte pana atunci.
Multumesc oricum pentru raspunsuri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Micky, asa e, sunt fan, dar nu am fost mereu. Prima mea experienta la DL a fost acum 6,5 ani, eram insarcinata si ploua si m-a plictisit enorm (o zi, noi vizitam Parisul de fapt)... am revenit cand cea mare avea un an si noua luni la insistentele sotului meu si... I saw the light... adica de fapt luminitele din ochisorii ei, reactia ei la DL, m-au coplesit... iar cea mica a crescut cu DL, nu a avut de ales practic dar e si ea mare fan...

Sa va simtiti bine, oricand veti merge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Fetele am si eu o intrebare. Cum se ajunge la supermarketul de la prima statie de RER? Cu altceva in afara de RER?
Se poate ajunge cu autobuzul de la Disney?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Mai merge careva la DL? Eu tot caut oferte pentru anul viitor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Ma uit si eu, poate-poate ne facem edit:vant pentru inca o excursie acolo.
Am o oferta pentru anul viitor in martie (a inceput sa imi placa atunci mai ales ca e perioada cea mai ieftina):

Hotel
Tip camera/Tip masa
Tarif
Sant Fe 2*
Dubla standard/Mic dejun
1121 euro
Kyriad Disneyland 3*
Dubla standard/Mic dejun
1203 euro
Explorers Hotel 3*
Dubla standard/Mic dejun
1267 euro

Tariful de mai sus include:
- 4 nopti cazare in camera dubla standard;
- bilet de intrare in ambele parcuri pentru 4 zile;
- bilet de avion;
- taxe aeroport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Am citit primele 6 pagini din acest capitol, si totusi nu am reusit sa imi fac o parere. Pana studiez tot toate capitolele, revin cu intrebarea:

Recomandati pentru un baietel de 3 ani (vizita in luna martie)?

Stiu ca depinde de fiecare familie, Andrei nu urmareste desene cu Mickey acasa, stiu ca la gradi o face (l-am auzit spunand de cateva ori Mickey, si l-am intrebat de unde stie...), si nici nu-mi cere sa se uite. Asa ca sincer, habar n-am cat ii sunt de dragi personajele.

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Cristina eu ii duc la 4 ani si acum la 3.5 ani au vazut toate filmele cu Micky si Minnie, Rapuzel, printese, vrejul de fasole, etc. si sunt foarte incantati. Ma gandesc ca poate peste 1 an o sa inteleaga mai bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Spuneti-mi va rog, de unde pot sa cumpar biletele pentru intrare Disney, mai ieftine? Si fast pass pot sa il iau o data cu biletele? Eu si cu sotul nu vrem sa ne dam in nimic, cozile pentru copii mici sunt mari?

Mergi la inceput