alaptatul si anestezia la stomatolog

alaptatul si anestezia la stomatolog | Autor: unboticutz

Link direct la acest mesaj


va rog si eu sa-mi spuneti daca exista anestezie la stomatolog compatibila cu alaptarea. nu am urgente majore si stomatoloaga mi-a spus ca ea stie ca 12 ore dupa anestezie nu pot alapta. pt un copil alaptat la cerere si care nu prea mananca mai nimic altceva este imposibil. refuza cu indarjire biberonul indiferent de continut. eu nu as mai astepta prea mult, sper sa mai alaptez multa vreme si sunt sigura ca nu voi reusi sa stau cele 12 ore cata vreme voi alapta. pe de alta parte problemele el tot aman de multa vremesi se acutizeaza.

multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Nu stiu ce probleme ai, dar eu mi-am rezolvat o masea fara anestezie, am mers mai multe sedinte, imi curata canalele imi punea pansament provizoriu si tot asa, pana a omorat nervul si mi-a plombat-o, m-a durut foarte putin primele sedinte...

Eu stiam ca 2 ore nu poti sa alaptezi si eventual sa te mulgi dupa interventie si sa arunci laptele ala.


Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Depinde ce anestezic foloseste. La mine a folosit lidocaina daca nu ma insel, dar atat ea cat si pediatra mi-au zis ca nu trece in lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Mie chiar ieri mi-a spus ca n-o sa pot alapta6 ore dupa anestezie. De cate ori m-am dus la stomatolog in timp ce alaptam, mi-a omorar nervul fara anestezie, punea o pasta care sa-l omoare, la vizita urmatoare curata si punea alta pasta si tot asa, pana il omora pe tot. Dar am si o masea la care a zis ca nu merge fara anestezie, si o sa trebuiasca sa mai astept pana o sa poata sta bebe mai mult fara san

Mergi la inceput