Unde gresesc?

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_stefi

Vega,daca ai inceput sa iti arunci frustrarile pe un om care doar a incercat sa iti dea un sfat,sa iti deschida ochii unde si cum gresesti(ceea ce chiar tu ai cerut),mie mi se pare ca asta spune multe despre caracterul tau. Mi-e mila de familia ta,sincer. Si daca pana acum eram oarecum reticenta in ceea ce priveste ajutorul medical pt tine,acum iti recomand fara ezitare. Trateaza-te,mama draga!
Fata de oamenii atat de josnici si nesimtiti nu pot decat sa am acelasi sentiment pe care il ai tu fata de divort.
Eu zic ca ar trebui inchis subiectul,si asa madame nu mai binevoieste sa vina sa imprastie ciorile rautacioase si plus ca s-a ajuns prea departe cu PM-ul sent to Raza de soare. Urat,urat,urat!

Cea mai fericita mamica de Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!


wow, asa mesaj urat rar mi-a fost sa vad
off-topic: care e exact problema/frustrarea ta mami-stefi? asa, de curiozitate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

De ce presupunem din start ca femeia adulta are la indemana doar metoda manipularii atunci cand vine vorba de repararea casniciei care scartaie?

Ultimele postari-sfat la adresa Vegai abunda in "pupicei", chesii sexy, voci blande si gene fluturande. Adica barbatii sunt niste creaturi definite doar de 2 dimensiuni: sexul (dorinta de copulare) si orgoliul. Iar cand "depanezi" o casnicie e musai sa apesi aceste doua pedale...

Mie abordarea asta mi se pare jignitoare din ambele puncte de vedere, masculin si feminin.
Daca as fi barbat cred ca m-as vizualiza ca fiind mult mai mult decat un ego umblator cu penis atasat iar ca femeie casatorita cu barbat adult as avea pretentia sa ma pot adresa lui la modul adult / rational, netrebuind sa apelez la tertipuri care ii stimuleaza latura telurica / animalica si atat. Nu mi-ar trebui in casa barbat dresat prin "pupicei" si partide de sex ci un partener cerebral care a inlocuit orgoliul propriu cu genericul "bine al familiei" si cu care pot solutiona eventualele conflicte fara tantrumuri sau scene de mutenie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

De ce nu ii scriu PM? Pentru ca eu nu am 2 fet(z)e.. spun clar si concis ce am de spus,fara sa ma ascund in spatele unui PM.
E urat mesajul meu ? Nu poate sa placa tuturor.Am mai spus ca toti suntem diferiti. Atata timp cat si Vega raspunde ironic si ia in deradere ajutorul nostru,sfaturile si banuielile noastre legate de unde si cine greseste,eu de ce nu as raspunde cu aceeasi moneda ?
Imi cer scuze voua ca a trebuit sa cititi un mesaj atat de urat. Dar Vega,in fata ta imi sustin cele scrise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vega_78 spune:

Raza, raporteaza PM-ul meu la moderatori, nu-i bai. Sa fiu avertizata. Vrei sa pun eu propriul meu PM veninos, pe forum? Nici asta nu e o problema. Era oarecum veninos, dar la adresa ta. Consider ca ai incercat sa-mi incalci intimitatea si ca ai lovit direct in mine. Daca voiam sa mi se spuna pe nume, impartaseam problemele cu prietenii sau rudele. Mi-e imposibil sa fac asta. Si voi vreti atatea amanunte ca sa ce?
Si, evident ca nu-s wonder woman cu 3 copii, 2 job-uri si un sot. Dovada e ca am muuuulte probleme si griji. Daca eram wonder women, nu ma deprimam, nu aveam probleme acasa, eram increzatoare si hotarata, imi rezolvam problemele de casnicie cu gratie si dragalasenie si eram capabila sa dau numai sfaturi bune si critici constructive.
Subiectul poate fi inchis si din punctul meu de vedere, contul meu poate fi sters.
Da, mi-e greu sa inghit criticile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Lasa Vega, nu te necaji, cu 3 copii si 2 job-uri chiar si wonder woman ar intra in depresie
Sper doar ca nu te=am necajit prea tare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu zic ca vei gasi o varianta pana la urma.
Subiect inchis la cererea autoarei.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput