FIV cu Dr. ALBU Dragos cap. 61

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

lumi in poza e Irinuca ? E o frumoasa, poti sa cati "fata mea este model" pe bune
un capitol minunat cu rezultatele mult asteptate

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Qiao ,sar*mana!
Da,e buburuza mea de un anishor fara cateva zile!
pupacei

Mamica de MARIA IRINUCA(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Neataa. Am venit de la eco cam tuflita, pana acum nu se vede decat un singur folicul pe ovarul stang. la mine pana acum dreptul a fost cel care a dat foliculii cei mai mari si de acolo am avut si embrionii cei mai buni. acum clocesc la oul asta si ma rog sa fie de calitate. de fapt nu imi trebuie decat un embrion bun si lipicios !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

oof, Qiao,tinem pumnii sa creasca ousorul (si sa mai apara vreunu daca sta ascuns).
Am fost si eu dimineata, doar sa imi fac analizele si am vazut cate erati la eco la dr. Albu. Si am vazut si cat dureaza la fiecare... 2-3 min. Chiar vede asa iute tot? Suntem la extreme - daca voi faceti in 2min, eu fac in 40 , da al meu saracu se chinuie tare sa gaseasca ovarele.
te-ai vopsit cumva?

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

qiao, asta e fetitza de care iti ziceam!
hai mamica closca, cine stie, e prima eco, poate mai apar unul-doua outze!




35 + Gabriel AMR 3 SAPTAMANI

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR C677T pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

liza nu m-am vopsit, stau cuminte sa nu chimizez "fetita". am vazut cu una din colegele de drum care sapt trecuta era blonda acum era asortata cu rochita mov.
Albu are ochiul format si chiar si asa la mine a scobit ceva dupa ovarul drept de imi iesisera ochii cat ma impungea. nu a masurat nimic, doar a "luat nota" de ce e prin zona asa ca chiar nu avea ce sa dureze; nu mai pui ca fiind vara ne dezechipam si echipam rapid. am vazut o fata care a facut doar analize, dar eu sunt cu capul in nori de obicei. parca am pe retina tunsoare bob, saten deschis, inalta, bluza (?) bleu-gri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Qiao,sper sa fii bine si sa ai productie buna!

lumi,superba fetita ta!cat imi doresc si eu una asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetele declar si eu prima zi de ciclu,vinerea viitoare primul eco si se pare ca data transferului va fi pe 1 iulie ,yupiiiiiiiiiiiiiiiii o iau de la capat cu emotiile !
Am vazut ca avem si o doamna noua printre noi ,vroiam sa ii spun ca fiv-ul poate dura intre o luna jumate si 2 luni.........depinde de cite zile de anticonceptionale iti da si bineinteles si de cum raspunzi tu la stimulare ,se poate mari perioada ,sau scurta,te pup si iti urez multa bafta luna aceasta sa nu mai fie nevoie de fiv!
Quiao trimite-mi te rog si mie putin stare de zen .....................,si bineinteles nu mai este nevoie sa te felicit ca sti doar ca sunt cu gindul la tine ,sunt sigura ca va fi fetita multa dorita acum !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

angelica ZEN ZEN ZEN ZEN ZEN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

da, qiao, cea din descriere eu sunt
incercam sa te reperez, da mi s-a blocat ochiu' pe colega cu parul asortat la rochie.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu eram pe scaunele de pe dreapta, pantaloni albi, bluza alb cu rosu, privire in nori. te-am remarcat pt ca urechile functioneaza bine insa si am prins din aer cuvantul forum

Mergi la inceput