Bravo Delia!Bun venit Laila! Piersicute2012(43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Kimmy, Nectarel este in incubator si deasupra capului are ca o izoleta pe unde-i intra oxigen.Asa-l tin sa nu-l forteze.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

neata, fetelor,

delia, ada, trebuie sa fiti intr-adevar optimiste si sa nu aplecati urechea la tot ce se spune. medicina chiar a avansat si eu ma uit la mine in familie unde sunt multi copii nascuti prematur si niciunul nu a avut probleme de sanatate. am un verisor (acum are cam 38 de ani) nascut la 6 luni la 700 de grame. mama imi povesteste si acum cum l-au adus acasa, l-au botezat si il hraneau cu pipeta si daca manca trei pipete odata toata familia era foarte fericita.
cred ca la mijloc e doar voia lui Dumnezeu si o sa avem copiii pe care ni-i da El.

roxy, aruba, laura, cum a ramas cu intalnirea? ne vedem joi? eu pot mai pe dupa amiaza - 4 sau ceva de genul asta si as vrea sa mergem la o terasa. roxy, voi ati deschis terasa?

sa aveti o zi frumoasa

30+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Of,mai Delia,de ce trebuie sa auzi tu asa ceva?
Cum spuneau si fetele cu credinta si incredere o sa fiti bine si DD te va ajuta sa treci peste asta.
Sotul tau a ajuns macar sa o vada?


Maria,buna ideea!
Sa facem o lista si fetele care vor sa-si treaca nr de telefon.Lista o lasam pe mail-ul comun sa avem toate acces la ea.
Cel putin asa aveam la odiseea cealalta si bine a mai fost cind eram in spital si primeam mesaje de incurajare.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



33+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Neataaa!

Delia: au dreptate fetele, nu mai asculta decat parerile doctorului micutei, in rest fiecare vorbeste din experienta lui iar lucrurile astea nu sunt general valabile.

Fetelor, am fost aseara la piscina, m-am balacit si eu vreo ora. Nu pot sa zic ca am inotat, pt ca aveam senzatia ca se intareste burta la miscari de inot, dar am plutit ca o balenuta esuata agatata de o salteluta din aia de burete. Mi-a placut mult, a zis sotul ca ma duce si maine. Cred ca si lui bebe i-a placut :D

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daconst

Porumbita,bine ai revenit!

Oare sa nu-i ajunga matzul si ma trage de el?
In rest ma bate cu picioarele de ma rupe...eu nu-mi amintesc de la primul sa fi fost asa activ.
Si cica astia activi din burta cam asa vor fi si afara...deci am pus-o.


o sa pun zilele astea pe FB

asa zic si eu, ca al doilea e de vreo 4 ori mai activ decat primul... ma ia cu dureri de cap dc asa o sa fie si cand iese (cu baiatul am avut mari probleme su somnul, se trezea si de 12-16 ori pe noapte si prima noapte legata dormita a fost cand se apropia de 3 ani - acum are 3 jumate )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

kimmi pai aia e dilema mea, nu s sigura ca de la cezariana veche e durerea, de aia va intrebam pe voi dc o simtiti si cum si in plus e o durere "noua" de vreo 2 zile

e incomparabil mai usor de dus fata de durerea pelviana de sapt trecuta insa


delia nu mai pune raul inainte... pustiul nasilor e nascut la 29 s si acum la aproape 4 ani e super ok
sotului tau eu tot i-as da vreo 2 sa il trezesc la realitate..nu conteaza ce are de facut, acum trebuia sa fie langa tine si Rudy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimi.multumim de cafea si praji

delia stai linistita si nu mai asculta <binevoitorii>.citeste si tu despre cazurile fericite in care totul a fost ok si ai sa vezi ca sunt muuulteeee.si te asteptam aici sa spui tot ce te doare ca e mai bine decat sa te framanti singura.

aruba ,piersicuta sa va fie de bine balacelile

mi se pare o idee buna sa ne punem nr de tel pe mail.

fetele va asteptam la raport

35+ amr 4 sapt+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

neatza burtici! aseara am testat lampitza suuupeerrr tare! se vad asa frumos stelutzele pe tavan si pe pereti si muzik e super! v-am zis eu k termin un set de baterii pana vine bebelina azi dimi se agita prin burtik si lovea in stanga si-n dreapta asa k mi-am pus lampitza sa cante langa burtik si ce credeti...s-a linistit imediat o sa o mai pun sa cante k sa se obisnuiasca piersicutza cu sunetele si sa se calmeze la fel de rpd si in varianta live
mai fetelor, m-a sagetat un gand asa aseara - eu nu l-am mai intrebat pe dr la ultima morfo dk s-a schimbat ceva la sexul copilului sau a ramas fetitza si ma gandeam io asa, cum ar fi sa se fi modificat ceva pe akolo si sa ma trezesc k tot ce am cumparat este roz o sa-l intreb joi pt orice eventualitate, desi oricum e tadiv k deja am cumparat absolut tot ma gandesc k dk era ceva, imi zicea el k ii apare tot istoricul meu in calculator la echo...

delia - tu stai lini si ai incredere doar in ce-ti spune instinctul tau de mama. lasa parerile altora. sunt convinsa ca totul o sa fie bine si DD o sa va ajute sa plecati acasa sanatoase si repede te mai asteptam cu vesti
maria - iti dau PM cu detalii despre botez
fleur - come back!!!!! we miss u

legat de ieseala - eu joi la 13.30 merg la control asa ca ne-am putea vedea dupa 14-14.30. sincer oricat de dornica eram pana acum sa ies la terasa, sa stau la aer, acum cu caldurile astea nu ma mai incanta ideea...am observat ca suport din ce in ce mai greu zapusheala asta si mi-e groaza sa ies din casa. so, eu prefer ceva inauntru la racoare k n-am chef de surprize neplacute cauzate de caldura. putem sa luam pranzul la antipa daca vreti

pup!

Roxy
33+ AMR 7 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Am fost si eu sambata la o piscina si a fost superrr!
Asa usoara te simti in apa...senzatia nasoala e cind vrei sa iesi si iti simti adevarata greutate.
Nu-mi venea sa mai ies...ca eram ca un fulg.Si la bb ii place mult.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



33+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

In legatura cu intalnirea de joi, eu sincer prefer mai dupa amiaza, pe la 5, nu prea imi vine sa ies din casa la pranz pe caldura asta. Daca e sa fie inauntru nu ma deranjeaza, dar nu la pranz plssssss!

33+

Mergi la inceput