Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta, multumesc mult de rasp cu ombilicalele. Tocmai ce mi-a confiscat sotul dosarul, e genul care zice ca ma gandesc numai la prostii in loc sa las copiii linistiti sa creasca. Nu am vazut uterinele, am vazut ca masurase cerebralele, am vreo 4 pag de raport + ceva tabele.

Cu colul sa stii ca si eu ma gandesc ca asa e, sa ii dea Dumnezeu sanatate dr mele. Ea mi-a zis de cand m-a vazut la prima eco: colul nu e lung nici pt o sarcina unica, cu 2 presiunea e mai mare, cerclaj. Ea ma stie de f mult timp, m-a tinut in brate si m-a mangaiat dupa chiuretajul cu sarcina oprita in evolutie, niciun moment nu m-am gandit ca imi vrea altceva decat binele, si nu pot decat sa ii multumesc.

Ecografistul azi imi zice la eco : col lung si inchis. Eu ma uit, il masura, cand am vazut 4.3 nu imi venea a crede. Si dr a zis atunci : as zice ca e o valoare super buna, insa asa cum probabil stiti deja la o gemelara nicio lungime nu e o garantie. Bine ca l-ati cusut.

In 2 sapt incep ma masoara si dr mea, mai astept atunci, multumesc ca mi-ai explicat dinamica lor.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

ANNA, ce bine ar fi fost ptr. mine din punct de vedere financiar sa fi fost sub legea veche in privinta concediului ptr. ingrjirea copilului! Sunt insa pe legea noua si acum, in al 2-lea an, sunt fara salariu. Am optat ptr. 75% din net in primul an si maxim 3400 lei si al 2-lea an "for free", avand in vedere ca salariul meu e destul de mare. Asadar, in primul an am incasat 3400+600(ptr. al 2-lea copil)+400(alocatiile), iar in al 2-lea an doar 400 lei (alocatiile). A preferat astfel decat 1200 lei lunar timp de 2 ani.
De intors, nu ma intorc ptr. ca postul meu e la 90 km de casa, iar de transfer nu poate fi vorba decat in vara anului viitor. Asa ca pana in aprilie 2013, sunt condamnata la domiciliu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

brigit, vesti bune de la eco. bravo. Eu trebuie sa mai astept pana vineri caci s-a modificat programarea confirmarii .
Cum va descurcati cu caldurile? Balanta, pe la tine e racoare?

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a
dupa ce mi-a facut o criza de plas de 1h, nu stiu de ce, cred ca de obosaela ca nu prea dormise, i-am dat putin peritol sa se calmeze, apoi putina apa si apoi a luat si laptele, acum doarme,


scuze, dar chiar nu ma pot abtine ...

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Scuze ca ma amestec, dar nu mai folositi PERITOL. Este toxic.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Astazi (in mai putin de 2 ore ) se implinesc 7 ani de cand sunt mama a 2 minuni. A fost extraordinar de frumos, am crescut impreuna zi de zi invatand ei de la mine si eu de la ei. Sunt recunoscatoare pentru tot ce mi-au oferit in acesti ani: emotii, zambete, ras in hohote, lacrimi, ingrijorari, manutele lor in jurul gatului meu, 'te iubesc, mami', mai nou biletelele cu 'Bianca o iubeste pe mami', serile cu povesti si fundulete impinse in mine. De cand sunt mama, sunt cel mai implinit si fericit om de pe pamant.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatzaaaa

Anne, daca s-a modificat programarea confirmarii tinem vineri pumnii. Cica se mai racoreste si vremea pe vineri.
Eu nu am reusit sa ma odihnesc de caldura. Am dat drumul la aerul conditionat, care la noi e pus pe hol si am inceput sa stranut, l-am oprit. Spre dimineata pe lz 4 am dat drumul la geam si atunci am prins vreo doua ore de somn.
Ma gandesc saraca Irip, ce teroare o fi in spital...



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Wow, Laura, 7ani minunati deja!
La multi ani sarbatoritilor si va doresc multe clipe de fericire de acum inainte. Fiecare varsta vine cu bucuriile si provocarile sale, iti doresc sa ramai mereu aceeasi mamica minunata pt prichindeii tai.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

La multi, multi ani impreuna!!!
Laura

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumesc mult!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput