Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

merci

Ralu, eu l-am vazut prima oara la exterior la 17 saptamani dar depinde de la femeie la femeie....poate tu ii vei simti mai repede.

Brigit, doar pe tudor il simt asa caci el e jos...mi-ar placea sa-l prind si pe stefan ca sa nu se supere ca unul apare in video si celalalt nu. Si la eco, am 4 poze cu Tudor si 2 cu Stefan caci a stat numai cu spatele. Nu vreau sa fie cu suparare si de aceea astept sa miste mai viguros si stefanel ca sa-l pozam :D

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne`mary
Poate stiu fetele cate ceva despre Luciu care a nascut tripleti a cate 2500 g fiecare. Deci se poate sa duci sarcina mai mult de 32 de saptamani. Eu exemple de genul asta mi le pun ca target.


oanna3 a nascut, in urma cu fix 6 ani tripleti la 36 de saptamani. Si ea este o domna micuta si subtirica tare de felul ei.

Si daca tot am adus vorba de ei, le urez din suflet la multi ani fericiti lui Rares, Andrei si Ingrid!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

La Muuuulti Aniiii si din partea noastra,sa creasca mari,sa fie sanatosi si cu noroc.

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

La multi ani pt tripletii Rares, Andrei si Ingrid!

Anne, lasa ca e timp sa il prinzi in actiune si pe Stefan! Nici la noi la eco fetita nu a prea vrut sa isi arate fatzuca. Fetita, de, mai timida.Mie mi-ar placea sa aiba personalitati distincte, complementare.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

amaliaro da sunt in atena pana se vor naste copilasii si o sa pot sa ma intorc cu ei in Rom, si daca ai pe cineva cu siguranta m-ar ajuta ca la cel la care tocmai am fost nu mai calc.
Laura25 sper din suflet sa rezist si eu ata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

catalinaexlactiveaza ti pm sau trimite mi un nr de telefon sa te sun si iti explic ce si cum si te si pun in legatura cu medicul

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

miruna, stai linistita, ca nu ai spus nimic aiurea - e vorba de altcineva si e f recenta treaba .

fetelor, nu stiu exact de la ce au fost contractiile alea, dar am crezut c-o iau razna luni noaptea. duminica, cand am mers la viena, mi-a fost f bine, atat pe drum cat si dupa.
luni dupamasa, la eco, am cam facut efort fiindca dupa ce m-a vazut abdominal, a vrut sa se uite si vaginal, fiindca bb1 sta intr-o pozitie ciudata asa ca structura creierului se poate vedea doar vaginal; m-a dezbracat sotul pe masa, dar a trebuit sa fac efort ca sa vin mai jos, sa imi pun picioarele pe proptitoarele alea. si nu in ultimul rand, sunt sigura ca sonda aia vaginala mi-a iritat zona colului. probabil ca toate astea puse cap la cap, au generat contractii. bine macar ca de ieri s-au potolit.

anne, frumos filmuletu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

catalinaexl uite id meu de mess :amaliaro2003 si cind poti da un semn de viata si sa imi spui in ce zona esti ca sa stiu unde te trimit sa fie si aproape de tine

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Catalina, o sa ajungi. Pune utrogestan si apeleaza la ajutoare cat mai mult


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Capitolul 70!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput