Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatza! Toata trupa e bine? Haideti ca ma apuc sa scriu prezenta, veniti cu raportul de activitate pt azi


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Prezenta la raport! Col de 1.79 ceea ce inseamna k mai raman in spital. Voi ce faceti?
ps: Miruna, da-ne o veste!!

34 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Irip, lasa ca uite s-a mai racorit putin afara, te-ai obisnuit cu compania, e mai bine acolo decat acasa cu gandurile tale-ce o fi cum o fi.

Asa e, o asteptam pe Miruna. Fetelor, poate nasteti in acelasi timp. bine, peste vreo doua saptamani, minim.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

prezenta si eu cu o problema....la 4 dim a plecat sotu in strainatate si a inceput sa ma doara capul, mi am luat tensiunea si era 14 cu 6 asta da surpriza eu care aveam tensiune mica...acum alta belea.o scot eu la capat...

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anabel, 14 asta nu e bun, insa poate fi din cauza ca te-ai odihnit mai putin, poate in subconstient te-a tensionat plecarea sotului. Bea apa, stai pe stanga si ia-o dupa o ora iar


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

acum e bine 11 cu 5 ...nu sunt afectata de plecarea lui o am pe mama, ea ma duce in spate in perioada asta.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

totusi ce este cu miruna de nu ne da nici un semn?

am vb mai devreme cu hematologul si cica sa trec pe doza de 0.8, ca nu au scazut destul rezistentele pe arterele ombilicale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta, pai cat aveai Ir urile?
Eu abia de la morfologie incep cu masuratul lor, chiar sunt curioasa...

Asa e, Miruna absenteaza la raportul de dimi.... Si yasmi si Anne risca sa ia o absenta, dar atata vreme cat la ultimul raport erau fara probleme inca nu ne ingrijoram


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

arterele omblicale, sapt 29:

fetus 1: umb s/d = 3.05; umb pi = 1.15; umb ri = 0.67
fetus 2: umb s/d = 3.22; umb pi = 1.09; umb ri = 0.69

==================================

arterele ombilicale, sapt 31:

fetus 1: umb s/d = 2.53; umb pi = 0.96; umb ri = 0.60
fetus 2: umb s/d = 2.69; umb pi = 1.01; umb ri = 0.63

plus ça mi-a zis ça e cam mult sa am 75 kg , ca el cand mi-a fixat clexane la 0.6 m-a trecut in fisa cu 62 kg (el tine cont si de mutatii dar si de kg).
ok, am avut si 62, dar ce sa fac acuma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ceva- ceva au scazut totusi. Cu kilogramele eu pun capul in pamant ca am 80. guilty as charged, cred ca intru in categoria Luciu, care punea cate 25 de kile pe sarcina.

Bine, la mine a fost ghinion de nesansa cu kilele, la inceput de fiv-uri aveam 62, ceea ce la 175 nu era mult, iar la inceputul sarcinii aveam 74. Acum si astia doar nu se asteapta sa nu iei nimik. Eu mai faceam si sport, acuma stand numa la pat din s 8 am tot adunat. Stiu ca impacteaza si doza de anticoagulant kilele astwa, dar ce poti sa faci...


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput