Robert Negoita - candidat la primaria sectorului 3

Robert Negoita - candidat la primaria sectorului 3 | Autor: sirimie

Link direct la acest mesaj

Search pe Google dupa "urmarire penala robert negoita", ies o multime de articole. Robert Negoita e un personaj dubios, implicat intr-un scandal cu trafic de minore, cercetat penal pentru spalare de bani, are averea pusa sub sechestru.

Este vicepresedinte al PSD - pentru ca nu conteaza altceva decat sumele cu care contribuie la bugetul partidului. Si un asemenea personaj e garantat de premierul Romaniei si candideaza la Primaria Sectorului 3. Apare si invingator in unele sondaje, o multime de oameni sunt convinsi ca nu e nici o problema sa voteze asemenea personaje.

Cand ma gandesc sunt pesimista despre cand se va schimba in bine ceva la noi. Nu se va schimba nimic atata vreme cand asemenea personaje si sustinatorii lor din partide vor fi alesi sau vor avea pretentia sa fie alesi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Pai nu oamenii din sectorul 3 il aleg? Vedem maine cat conteaza in ochii populatiei traficul de minore, neplata impozitelor si doasarele penale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Din pacate, multa lume este indobitocita de antene si ambele realitati-tv, posturi care au aruncat laturi la adresa unuia din putinii primari din Romania care si-au respectat si onorat cetatenii.
Foarte multa ...

Cat despre proxenet ... cine se-aseamana se aduna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Capcaunule atunci scuze dar nu putem fi chiar asa o natie de batuti in cap. Daca omul chiar a facut ceva in sect 3 lumea care locuieste acolo vede si nu cred ca manipularea asta tv-ista chiar spala creiere in masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Hi!Hi! Ca bine zise Vanghelie:http://www.adevarul.ro/actualitate/politica/Gafa-Vanghelie-Bucurestiul-Robert-Negoita_0_715128493.html#
Gura pacatosului adevar graeste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Liviu Negoita a schimbat sectorul 3 din ghetou in zona civilizata, europeana. Si a facut asta in ultimii 8 ani, indiferent de partidul aflat la guvernare. Evident ca l-am votat. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

"Afacerea" Negoita este cea mai "tare" (nu stiu daca prima) incercare care se bazeaza pe confuzia de nume.
In tara, o incercare de acest tip a fost curmata de autoritati. Nu stiu pe ce temei.
Este hilar ca Robert Negoita sa aiba un scor asa mare (conform sondajelor). Marina are dreptate: daca oamenii din sector apreciaza penalul, cine suntem noi sa carcotim???

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Va astept cu rezultatul, speranta moare ultima si eu inca am mare incredere in judecata romanilor! Astept primele estimari! Din pacate la locale nu pot vota dar ma pregatesc pentru alegerile generale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Marina, judecata romanilor din sector 3 se pare ca a votat cu un penal.
Fara cuvinte.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Se dovedeste ca nu conteaza personajul/candidatul, si ca votul este politic si este un vot negativ.
Asta-i rezultatul inculturii politice pe care au cultivat-o toti politicienii.
Unii sustin ca omul este important. Realitatea demonstreaza ca omul nu conteaza.

Mergi la inceput