Dieta Dukan(3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Sunt pedepsita dara pentru excesele de acum 2 zile: stationez la 54. E drept ca am impresia ca sunt inainte de CM, deci zilele astea o sa ma umflu.

Ieri am fost cuminte, zi PL:
MD: iaurt cu tarate
P: salata de rosii, castraveti, ceapa verde cu sunca de pui
G: branza 0,2%
C: pui la cuptor cu broccoli la abur

Vad ca voi sunteti disparute in w-e, numai eu la invatat :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Si eu sunt prin zona dar cum nu am fost mama cuminteniei am zis sa nu ma dau de gol:)
Oricum azi e ultima zi de PL si dimineatza aveam 54.6 kg. scaderea e usoara dar e inca scadere in ciuda pasilor laterali. Cred ca de fapt am scazut ieri de la sport , nu am reusit sa alerg decat 5 km si aia cam taratzi la sfarsit. E drept si ca au lalait cu cursa pana la ora 1 cand era cald rau si la 35 de grade a fost un real efort sa alergam.
In dimineatza asta iaurt ca taratze si cafelutza.
La pranz am in plan sa fac o lipie din taratze si sa o umplu cu ton si rosii.

Ma pregatesc sufleteste pentru cele 5 zile de PP cand sper sa-mi ating targhetul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu am +0,5kg,ceea ce ma scoate din sarite.Nu am renuntat!Am trecut direct la PP pentru ca n-am putut suporta.Deci am tinut 3 PL si acum trec la 3 PP.
Nu prea am facut miscare.M-am plimbat putin pina la frizerie,sa-l tund pe minunat.E o caldura groaznica!
Acum am mincat taritele ca uitasem de ele.
Marina, tu din 2 linguri de tarite maninci dimineata cu iaurt si-ti faci si o lipie?Interesant!Ma duc si eu sa alerg 5 km sa dau jos 0,5 kg.Nu-i drept!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Cred ca s eu as da jos mai accelerat daca as merge la pilates de 3 ori/sapt, dar vad ca mai mult de o data nu-mi iese (si ajunsa acolo nu prea am spor, sunt cam moale) plus plimbatul la gradinita, ma mergem pe jos si e cam la 1Km de casa.
Si mai fac o greseala: nu beau 2l de apa. O sa incerc sa bag mai mult de acum inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Pai in iaurtul de dimineatza pun o linguritza rasa ca de nu iese taratze cu ceva iaurt. Iar lipia o fac ca pe turtitze, 1,5 linguri taratze, ou si branza 0%. ies 7 turtitze cat o lingura sau 2 lipii marime decenta dar nu f mare din care mananc una singura:)

Zilele astea placintele m-au omorat dar asta e alta poveste:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Pai in iaurtul de dimineatza pun o linguritza rasa ca de nu iese taratze cu ceva iaurt. Iar lipia o fac ca pe turtitze, 1,5 linguri taratze, ou si branza 0%. ies 7 turtitze cat o lingura sau 2 lipii marime decenta dar nu f mare din care mananc una singura:)

Zilele astea placintele m-au omorat dar asta e alta poveste:)

Marina

Oau! Citind am revelatia ca tocmai am descoperit eradicarea foametei pe glob.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Am inceput sa nu ma mai satur cu portiile de dinainte... sper ca e de la PMS.

Edit sa zic si ce-am mancat azi
MD: vesnicul iaurt 0 cu tarate
P: doua ciocanele la cuptor de ieri
G: branza 0,2
C: friptura rece de porc

Maine zi de salata... la voi mai e salata verde pe piata? ca la noi a cam disparut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Haide bre, cat mancati? Nu uitati ca eu sunt in Africa, trebuie sa optimizez mancarea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna dimineata,

Eu is cam suparata si demotivata. Azi dimineata cantarul arata din nou cu +. In total am slabit 4,5 kg, dar cred ca nimic saptamana asta. Si eu mai am inca pe atat de slabit. Pai daca ma poticnesc de acum...

Cica de azi iar 3 zile PP. Sa vad cum reusesc sa le duc.




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!
Cu toate ca am avut 2 zile PL cu mancare multa, dimineata aveam mai putin la cantar.
Am ajuns la 64. fericire maxima.. :)
Mai am doua sapt si plec in concediu.
Azi PP ca sa se simta bine la cantar.

Elena & Denisa

Mergi la inceput