Bravo Delia!Bun venit Laila! Piersicute2012(42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Neata fetelor ,

Multumesc de cafea foarte buna , nu am dormit deloc bine ... m-am culcat la 1.00 si m-am trezit la 6.30
Ieri am lipsit de la raport , ca am facut prajituri ... pai daca toate ati vb numai de dulceeee
Azi la 15.30 am si eu programare la morfo , tare sunt curioasa ce mai este pe acolo ... subscriu la cxe a spus Kimmy , asa de tare ma inteapa jos de vre-o 2 zile si cand ma rasucesc in pat trosneste bazinul , nu stiu ce tot se descentreaza pe acolo dar .... sper sa aflu azi , pentru ca eu maine plec la mare si nu vreau sa-l fac constantean
Pup toate fete si revin cu vesti mai pe seara

34+ Andrei

AMR 4 Weeks !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

neatza burticoase eu raportez o noapte fff linistita, am dormit beton de la 10 pana la 10 tare bine mi-a prins o noapte de odihna strasnica
pun poze cu carutul cand il primesc, deocamdata doar link http://www.soffiplanet.ro/carucior-cam-combi-family-3-in-3.html
si hai sa va spun ce am cumparat de la bebetei k vad k sunteti interesate bepanthen, gel dus/sampon (ff bun la pret) si crema de fata bioderma, garmastan, protectii mameloane, lantishor pt suzy, comprese sterile, ser fiziologic, forfecutza, inca un prosop in colt, jucarii, ceai lactatie, ceai colici, linguritza silicon, pudra talc, apa termala...v-am ametit? sunt happy k am bifat ce aveam pe lista. mai am de luat doar scutece, patrate din acelea de pus sub bebe tot din material de pampers, dero, buretei naturali si lampitza muzicala. in rest avem absolut tot!
maria - trimite-mi si mie pls datele de ctc pt pediatrii k si eu tot in militari stau

delia, ada - pupicei multi pt bebelashii luptatori ai fost maxima ada cu Nectarel Dragonel

ma duc sa pap ceva k mi s-a facut fomitza vbim mai tarziu

Roxy
32+ AMR 8 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimi

multumim de cafea

roxi te invidiez auzi o noapte linistita de la 10 la 10??????????????? eu nici nu mai stiu de cand nu am avut asa o noapte si nici nu sper sa am in urmatorul an

auzi si la laura ...mare soare ce va pasa mai fetelor parca nici nu ati fi gravide
glumesc bineinteles sper ca nu va suparati.

laura ce praji buna ai facut?

ada,delia pupici ptr voi si bebelusii vostri dagalasi

Biribu mai ai multe chestii de bifat ca sa stim totusi de cand are voie bebele sa vina

succes fetelor care merg sa isi vada piersicutele.va asteptam cu vesti bune

mai vroiam sa va intreb voi folositi ceva detergent special de bebe sau cel obisnuit cu ,care spalati si hainele voastre?

35+ amr 4 sapt+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

fleur ultima zi de lucru???????????

35+ amr 4 sapt+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Biribu multumesc, suntem noi mai speriate fetele astea la prima sarcina probabil.


32+ AMR 7+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor.
Ali eu am luat detergent special pt.bebe, de la Sano. Gasesti diverse marci in supermarket sau farmacii. Si la Ana am folosit mi-a fost frica de vreo alergie.

Carmen distractie placuta la mare.

Bafta fetelor care merg la eco.

Roxy f.fain caruciorul, sa-l foloseasca cu placere bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Fetelor imi cer scuze ca nu am mai scris, insa m-a dat peste cap evenimentele din ultima perioada mai intai cu Ada apoi cu Delia sa va dea Dumnezeu sanatate si sa treceti cu bine peste perioada asta voua si copilasilor vostri.
Eu de o luna de zile stau numai in patuc, imi este din ce in ce mai greu sa stau in fata calculatorului si sa scriu am impresia ca imi intra burtica in coaste.
Am fost la doctor ieri aveam fix 32 de saptamani baiatul avea 1722 grame si fata 1682 grame , lichid suficient si colul arata foarte bine, urmatoarea intalnire cu doctorul e pe 05 iulie la 36 de saptamani. Legat de nastere doctorul vrea sa ma tina cat mai mult posibil si mi-a recomandat sa stau numai in pat ca sa duc sarcina cat de mult pot.
Pana acum am luat 9 kg si circumferinta la burtica este de 105 cm, in continuare sofez ca nu am de ales, sotul meu e plecat de cand aveam 2 luni de sarcina si se intoarce se pare cand voi naste in cel mai fericit caz....
Nu am luat nimic pentru bebelusi dar nici nu ma simt in stare sa ma duc sa alerg prin magazine, vad eu dupa ce am sa nasc.
Va pup pe toate si va rog sa nu ma stergeti de pe listuta.

32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Fetelor eu am umblat pana acum cu cea mica pe la pediatru cu cea mica fiindca ii aparusera multe bubite pe corp de ieri si pana azi. In final am inteles ca a fost muscata de o insecta si pe ac.fond a dezvoltat si o alergie. Asa ca sunt plina de nervi pe mizeria din parcurile noastre ca doar acolo am mers cu ea, mizerie la care din pacate constat ca participa activ si unele mamici. Sper ca nu supar pe nimeni dar mi se pare inadmisibil sa vii sa fumezi in parc si apoi sa arunci restul in nisopul in carr se joaca copii sau sa mananci seminte si sa arunci cojile pe. jos in locul de joaca. Hai ca m-am descarcat dar multa proasta crestere vad zilnic si cel mai tarre ma doare ca sufera copilasii nostrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

maria, nasc cu Ciprian Cristescu. cu dansul au nascut toate doamnele din fam. mea si nu am vrut sa fac exceptie de la regula... vreo alta sugestie?! saru'mana mult, astept datele neonatoloagei de la giulesti...
ali, eu am achizitionat detergent de rufe lichid de la Dalin (pentru bebei) si cum am spalat deja din lucrusoarele lui bebe, pot spune ca sunt multumita de el.
azi sunt super obosita. am fost sa imi caut hematoloaga la spitalul univ. (ca aveam o urgenta si programarea la clinica era abia pentru 21 iunie!!!) si Doamne, cat am asteptat!!! nu ca la giulesti as astepta mai putin... aproape ca uitasem cu este cu sistemul asta de stat! in rest ma doare colul, dosul si... abia astept sa treaca timpul mai repede, desi imi este o teama de mor...

toate doamnele


34 + Gabriel AMR 4 SAPTAMANI

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR C677T pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

maria la fel a patit si al meu si anul trecut si anul asta cu bubitele.si am descoperit ca e de la purici dupa ce am umblat pe la 3 medici.daca sunt caini prin acel parc e posibil sa isi lase intrusii prin nisip si prin praf

35+ amr 4 sapt+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput