Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Bine fetele, ramane pe sapt viitoare intalnirea. Si daca o programam dupa-amiaza, poate vin si taticii si ii parcam pe terasa.

Contez pe Ligia, Matza, Denisa(marysa), Ileana(aerlilian), Alice, georgia, Ica, anne-maria, Letitia, mady, danezza(?), Nicole(?), bulinutza, puiutza(?)

Cine se mai inscrie??


Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)



eu pot sa vin oricand dar vineri vin fara sot k este la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata mamici!
La multi ani sarbatoritilir de azi .Sa cresteti mari sanatosi si frumosi.
Ghiulten- marti ne intoarcem asa ca ne putem vedea oricand saptamana viitoare.Sunt tare bucuroasa ca lui Andrei a incept sa ii treaca bubita de pe obrajor...abia se mai vede si tu dtii ce urata era.Botezul il facem la Timisoara.
Adc-am vb cu persoanele recomandate de tine -sunt convinsa ca isi fac treaba bine- povestim dupa .
Ce ziceti luni este ok sa ne vedem?ma gandesc ca marti nu este vreme ,avionul este la pranz si nu vreau sa stau cu stress ca nu ajung la timp.
Fetelor nu am apucat sa citesc din urma , stiu ca erau bebei cu ceva pb de sanatate, din suflet va doresc sa vi se faca puii sanatosi.
weekend placut tuturor.
pupici la mamici si bebici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

la multe lunite Tudor de matza!

la multe lunite sarbatoritilor de azi!


cristina ce face Mihai? pe mine m-au inebunit colicii astia ,e a 5-a noapte pe care nu o dormim ,nici eu nici bb nici tati,pana pe l 4 IL PILMBAM ,apoi se linisteste pana pe la 6 cand incepe iar foiala si la 7 se trezeste,nu prea mai papa noaptea decat o data,in schimb il doare burtica si plange in somn de fapt tipa si tre sa-l ridic sa-l plimb,feonu merge toata noaptea si colac peste pupaza mai am intrat si in sesiunera de vara


Voi ce credeti sa mai fie colicii sau sa fie altceva?

Cristina imi vine sa-i dau si eu chamomila,se merita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

va pup dragele mele
noi suntem mai bine, l-am luat perares din spital dar acum trebuie tinut regim in continuare si nu e delooc placut...asta e

bb Filip manaca foarte bine, am trecut si noi de 6 kg ...papa mese de 170 si cam 2 mese de 200-240 ml ceea ce mi se pare oauuuu

eu am vandut masina ieri si o sa incerc sa imi iau alta pana vinerea viitoare

cu timpul stau prost de tot...singura de 3 zile cu amandoi si cu regimul lui raqres...e complex dar sper sa ma descurc

pupici si mai revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna mamici

va readuc in atentie colaceii de inot pentru bebelusi
se folosesc din prima luna de viata, puiutii nostri sunt obisnuiti sa pluteasca in apa inca din burtica mamei
nu va fie teama, copilasii stau foarte confortabil cu ei la gat si au manutele si picioarele libere
aici ii puteti vedea
nu ezitati sa mi puneti cate intrebate doriti.
o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

buna dimineata!
Am citit in mare, dar nu mai reusesc sa postez... o zi buna!

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Cum e mai corect sa se inceapa diversificarea, cu fructe sau cu legume? Parerile sunt impartite. Voi cum ati procedat?
Suntem in faza de documentare. Vom incepe si noi la 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

neatza tuturor!
multumim mult pentru urari!!!
la multe lunite fericite, fara colici si dureri de dinti sarbatoritilor de zilele trecute si de astazi:
mihai de cristinagoji
bianca de annemaria
catinca de cristina

andrei de migulet
anca - si ariana doarme pe burta... o culc pe spate si imediat se intoarce mai intai pe o parte si apoi pe burta. insa tot timpul cu capul intr-o parte. daca nu-l are intr-o parte i-l intorc eu. si eu stau si o pazesc
lady - si eu am simtit tot felul de bule prin burtica... mie mi-s dragi aceste senzatii ca mi-e dor de perioada de sarcina. tare mult mi-a placut acea perioada, insa dorim sa o repetam deabia peste vreo 3 anisori
bulinutz - ma bucur ca sunteti acasa si ce a fost mai greu a trecut! tu esti o mama de laudat si sigur te descurci cu piticii (si fara masina)
dana, suzie - avem si noi fata strigareata. si a noastra si-a descoperit vocea si tipa de zori... si are o voce asa subtire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui izish83

Cum e mai corect sa se inceapa diversificarea, cu fructe sau cu legume? Parerile sunt impartite. Voi cum ati procedat?
Suntem in faza de documentare. Vom incepe si noi la 4 luni.

noi am inceput cu fructe dimin: mar, para, piersica si legume la pranz: supa si legume fierte pasate, iar seara cereale.

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

mie mi-a fost recomandat sucul de fructe de catre dr de fam inca de la 2 luni. bineinteles ca nu am dat...
am o nedumerire: daca bebeii inca mai au colici sau crampe e ok sa le dai fructe proaspete? de ex marul nu le accentueaza crampele?
edit: ana, sa inteleg ca ati inceput diversificarea si cu fructe si cu legume in aceeasi zi?

Mergi la inceput