Fiv Turcia

Fiv Turcia | Autor: pety1981

Link direct la acest mesaj

Salutare! A facut cineva FIV in Turcia cu Dr Ayd#305;n sau cu Dr .Tayfun ?
Eu am facut o fertilizare in Ungaria cu reusita insa sarcina s-a oprit din evolutie.In septembrie incep a doua procedura FIV.Zilele astea citeam despre fertilizarea in Turcia la ACIBADEM si ANDALOU.Sunt fete care sa ne impartaseasca experienta despre FIV in Turcia,procedura,costuri,clinica,cazare,transport,translator?Multumesc anticipat si astept cu mare interes sa citesc.

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
urmeaza FIV in toamna
mutantica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

pety eu am facut fiv in Turcia cu dr. Tayfun Bagys. Un doctor remarcabil, un embriolog experimentat, un laborator de ultima generatie, preturi decente. N-am reusit, ca-s un caz "dificil" (era FIV4), dar recomand cu toata caldura aceasta clinica si acest doctor. Detaliile (pret, cazare, transport, traducere, protocol) le gasesti la FIV in Europa, pe prima pagina. Succes!

Iti poti da seama ce reprezinta un om, nu dupa ce realizeaza, ci dupa ceea ce tanjeste sa realizeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

pety,am citit povestea ta mai demult si imi pare rau pt bebele tau.
Daca citesti la topicul de "babute",sunt mai multe fete care au facut FIV in Turcia cu dr Tayfun si vei gasi mai multe reusite.Tamys a fost prima si ea a postat pe 2 decembrie reusita ei la Acibadem dupa 4 FIV-uri + 1 FET nereusite la Bucuresti si la Sibiu.Eu am reusit la turci dupa 1 FIV+2 FET-uri,povestea mea o gasesti atat la 'babute'cat si la capitolul de Sibiu.Ti-l recomand pe dr Tayfun.Costurile totale depind de cativa factori(costul final al tratamentului ,tariful transportului si cel al cazarii in perioada aleasa de voi),e bine sa ai un buget asigurat de ~5000 euro .Pe mine m-a costat ~4500 euro cu tot ce am cheltuit incluzand transport,cazare,tratament FIV,procedura FIV,bani de cheltuiala.Eu am fost cazata in partea europeana,acest lucru insemnand ca am cheltuit mai putin pentru cazare decat daca as fi stat in apropierea clinicii.Clinica este in partea asiatica.
Multa bafta iti doresc orice decizie ai lua!


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

aristica,lorelei ,va multumesc tare mult.Orice informatie imi e de ajutor.Sanatate multa va doresc si vise implinite!

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
urmeaza FIV in toamna
mutantica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

vad ca nu prea este solicitat topic ul@fetelor si eu ma pregatesc sa merg la acibadem sa ma gravideasca si pe mine Tayfunel!!
Ari ai dreptate-este un om de nota 10!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

MBK, Pety, ce ati facut a turculeti? Ma bate si pe mine gadul.
Pety parca si la voi prncipala cauza era infertilitatea masculina

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Cu ajutorul lui ALLAH si al celor de #351;a Ac#305;bafem Noi ne am intors cu gemeni la purtator , ne bat imimioarele! Ref la Tayfunel si Tot personalul Acibadem Kad#305;köy nota 100! Niçi. Nu se compara cu medicii si serviciile din RO! Pup si Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Buna seara tuturor,
MBK felicitari.Iarta-mi indrazneaza, as vrea sa te rog sa imi dai cateva informatii: cate zile a trebuit sa stai in Turcia, cum te-ai descurcat cu cazarea si un cost aprox al procedurii+cazare.
Si eu intentionez sa merg la dr Tayfun, e ultima speranta dupa 2 FIV nereusita in Romania (dr.Albu) si culeg informatii.
Am citit si babute si reusitele voastre imi dau puterea de a spera si de a merge mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Felicitari MBK pentru gemenasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Ms ms fetelor! Hatice eu am Ramas 1 luma jum( ca asa am vrut) -ptr ca stiu limba turca nu am apelat la translator ( platind mult mai putin, cu toate ca cei de la firma cu translatori au comentat putin, dar nu sunt atat de Darnica incat sa platesc niste servicii p care nu le am primit). Am plecat cu autocarul , dar poti pleca si cu avionul di t lasa in partea asistica.Am inchiriat o Casa Kangal sp#305;tal( 10 min mers pe jos) stradal ,mobilat simplu , nu lux,dar ne am simtit bine! Kiria p 1 luna 1600 tl(aprox 750 -800 Euro),U poti inkiria si pe 20 z#305;le sau cat vrei! Mi s a parut f bun pretul si mai ales ca e Kangal clinica! Despr Acibadem nu cred ca mai e nev sa ti spun! Daca mai ai intrebari te ahit cu Toata placerea si cu cazares ! Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Felicitari fetelor! Sa aveti sarcini si nastere usoara!
MBK referitor la firma de translatori, nu era vorba ca e gratuit, din partea clinicii?
Cu un site al apartamentului pe care l-ai inchiriat sau un nr. de tel ne poti ajuta?
Cat dureaza protocolul de la prima zi de stimulate pana la transfer? SI cat a costat tratamentul necesar?
Vreuna din voi a avut probleme de infertilitate masculina?
Stiu ca-s multe intrebari deodata, dar m-ati ajuta enorm cu niste raspunsuri. O seara buna

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput