porcusorul de guineea

porcusorul de guineea | Autor: Melaroxy

Link direct la acest mesaj

ziua fiului meu e peste 7 zile. isi doreste f mult un animal cu care sa se joace. porcusorul mi s-a parut o alegere buna. nu am timp sa am grija de un animal si am inteles ca acel animal nu e pretentios.
aveti si voi? ce stiti despre el?
ms

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Melaroxy

ziua fiului meu e peste 7 zile. isi doreste f mult un animal cu care sa se joace. porcusorul mi s-a parut o alegere buna. nu am timp sa am grija de un animal si am inteles ca acel animal nu e pretentios.
aveti si voi? ce stiti despre el?
ms


Mela+Vladut Alexandru


Prietena mea cea mai buna a avut. S-a plictisit de el repede totusi. Nu prea face mare lucru ce-i drept. Miroase cam urat daca nu i se schimba talasul. Ea l-a dat unei prietene de-ale ei si respectiva a facut o alergie urata la acest animalut.
Eu una as recomanda mai degraba o pisica in locul unui porcusor. Pot fi tunse la veterinar cand lasa par mai mult, exista nisip special de silica care absoarbe mirosul din tavita... sunt mai active si mai amuzate... Dar depinde de preferintele fiecaruia.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu am reusit sa-i tin 3 luni parca. Mirosul ala de pipi m-a ucis. Desi scimbam in fiecare seara si spalam cutia lor spciala, ca aveam 2 porcusori, nu i-am iubit :D
Fi`mea ii iubea ... dar nu se compara cu un catel sau pisica. Zic eu.


_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput