"sa mai cred in el?" partea 2-.. aleg sa evoluez!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ann1907 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui oana_pdv

Ps
Va rog eu frumos nu va mai certati pe tema mesajelor mele, fiecare are dreptul la o opinie fie ea si criica, si da Ego 71, am scris gresit acel cuvant sau mai stiu eu ce dar crede-ma pe cuvant eram chiar sigurta ca e simnte pana la comentariul tau! nu stiu de ce!!Culmea am fost si buna la romana prin scoala!! Asta e! insa tot raul spre bine acum cu siguranta nu o sa-l mai scriu gresit vreodata!

Recitind ce am scris.. sincer fetelor nici macar eu nu am avut rabdare sa recitesc tot!! chiar apreciez ca voi ati avut si ca m-ati zguduit un pic! Altfel cred ca m-as fi trezit mai greu si poate si mai tarziu!

Va multumesc mult si cred ca de data asta o sa inchid si subiectul. Nu chiar imediat- bineinteles! Pana la urma ce sa mai fie de zis??

CU SIGURANTA nu voi mai ajunge in acea situatie indiferent cum va evolua pe viitor casnicia mea!





Oana, nu vreau sa fiu rea, dar in mesajul dinainte l-ai scris de 2 ori 'simnte'. Daca vrei sa nu-l mai scri asa, va trebui sa faci un efort, pentru ca deja cred ca din instinct il scrii "simNte".

Ma bucur ca sunteti bine.


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA





Felicitari Oana pentru interviul luat in primul rand! Greul de abia acum incepe. Trebuie sa stii ca nu este usor in primii ani inr-o tara straina, asa ca nu pierde timp si apuca-te de invatat.. limba, o cariera etc.. nu vreau sa te sperii.

Offtopic si ca tot suntem la capitolul corectat greseli de ortografie ale altora, Victoria, 'scri' se scrie 'scrii' :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_pdv spune:

nu pot sa cred, se pare ca a devenit instinct, asa e, trebuie sa scap de asta, devine jenant! o sa incerc sa fiu atenta pe viitor fiindca nu se stie in ce situatii o sa mai am nevoie sa folosesc acest cuvant! ma scuz din nou si sa ma taxati ori de cate ori o mai fac, va rog! poate asa am sa ma invat minte!

anne, of stiu ca va fi greu de aceea imi perfectionez deja limba care din fericire o stiu destul de bine dar mi-e f greu cu engleza deoarece si asta se cere f mult in domeniul meu. Chiar nu stiu ce as putea face sa imi usurez din timp situatia in privinta carieirei. Ma gandesc cu groaza si la acomodarea baietelului fiindca el e f lipit de noi, nici macar aici nu a reusit inca sa se acomodeze cu gradinita. Sper sa putem reusi. Nu vreu sa ma imbogatesc acolo dar vreau sa pot obtne un job cumva si sa nu chinuim gratuit copiii. Am decis sa plecam pentru ei si viitorul lor, sa le dam sansa la o viata mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu am spus intotdeauna ca cheia e la tine,chiar daca mi-a sarit forumul in cap.

Tzine bine cheia aia si uita-te din cind in cind inapoi sa vezi prin ce ai trecut ,sa stii ce ai d efacut mai departe!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_pdv spune:

da ai avut dreptate1 insa cu totii au avut fiindca de fapt acea cheie era la amandoi! daca nici el nu ar fi vrut cu adevarat sa ne dam acea sansa nu mergea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui ann1907

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui oana_pdv

Ps
Va rog eu frumos nu va mai certati pe tema mesajelor mele, fiecare are dreptul la o opinie fie ea si criica, si da Ego 71, am scris gresit acel cuvant sau mai stiu eu ce dar crede-ma pe cuvant eram chiar sigurta ca e simnte pana la comentariul tau! nu stiu de ce!!Culmea am fost si buna la romana prin scoala!! Asta e! insa tot raul spre bine acum cu siguranta nu o sa-l mai scriu gresit vreodata!

Recitind ce am scris.. sincer fetelor nici macar eu nu am avut rabdare sa recitesc tot!! chiar apreciez ca voi ati avut si ca m-ati zguduit un pic! Altfel cred ca m-as fi trezit mai greu si poate si mai tarziu!

Va multumesc mult si cred ca de data asta o sa inchid si subiectul. Nu chiar imediat- bineinteles! Pana la urma ce sa mai fie de zis??

CU SIGURANTA nu voi mai ajunge in acea situatie indiferent cum va evolua pe viitor casnicia mea!





Oana, nu vreau sa fiu rea, dar in mesajul dinainte l-ai scris de 2 ori 'simnte'. Daca vrei sa nu-l mai scri asa, va trebui sa faci un efort, pentru ca deja cred ca din instinct il scrii "simNte".

Ma bucur ca sunteti bine.




Felicitari Oana pentru interviul luat in primul rand! Greul de abia acum incepe. Trebuie sa stii ca nu este usor in primii ani inr-o tara straina, asa ca nu pierde timp si apuca-te de invatat.. limba, o cariera etc.. nu vreau sa te sperii.

Offtopic si ca tot suntem la capitolul corectat greseli de ortografie ale altora, Victoria, 'scri' se scrie 'scrii' :)


Puteai sa o spui pe alt ton, dar oricum, multumesc ca m-ai ajutat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami


Eu cand mi-am luat primul servici in Canada, am rugat pe toata lumea sa ma corecteze cand vorbesc gresit.


atunci nu te deranjeaza daca iti spun ca ti-ai luat primul serviciu, nu servici, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami


Eu cand mi-am luat primul servici in Canada, am rugat pe toata lumea sa ma corecteze cand vorbesc gresit.


atunci nu te deranjeaza daca iti spun ca ti-ai luat primul serviciu, nu servici, nu?


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Of topic.Mianna vezi mey ca la alt subforum se discuta despre "polibi"si "asm"...si chiar ma intrebam pe unde esti.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami


Eu cand mi-am luat primul servici in Canada, am rugat pe toata lumea sa ma corecteze cand vorbesc gresit.


atunci nu te deranjeaza daca iti spun ca ti-ai luat primul serviciu, nu servici, nu?


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Nu, Mianna, nu ma deranjeaza. Chiar din contra. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Inchis la cererea autoarei


Mergi la inceput